Skocz do zawartości

Podkręcanie na ASRock H87 Performance


Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym podkręcić swój procesor na tej płycie głównej, ale ze względu na odmienność jej UEFI, nie mam pojęcia jak skonfigurować BIOS aby zacząć podkręcanie (google nie pomogło). Chodzi mi o podstawy, od których można zacząć najprostsze podkręcanie.

 

Tutaj galeria UEFI

http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_asrock_fatal1ty_h87_performance_oc_nie_tylko_na_z87?page=0,2

 

Mój sprzęt:

-ASRock H87 Performance

-i4670k

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Chciałbym podkręcić swój procesor na tej płycie głównej, ale ze względu na odmienność jej UEFI, nie mam pojęcia jak skonfigurować BIOS aby zacząć podkręcanie (google nie pomogło). Chodzi mi o podstawy, od których można zacząć najprostsze podkręcanie.

 

Tutaj galeria UEFI

http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_asrock_fatal1ty_h87_performance_oc_nie_tylko_na_z87?page=0,2

 

Mój sprzęt:

-ASRock H87 Performance

-i4670k

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Przecież masz profile non-z oc, to z czym masz problemy ?

 

@Chudy, ale po co ma kombinować z z87 skoro są filmy i poradniki z h87 performance

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego że ta płyta jest średnia do oc : stały vcore po oc, brak możliwości oc ramu powyżej 1600mhz, sztywne bclk na poziomie 98-99 (nigdy 100)

 

Wracając do oc, wczytaj sobie na początek któryś z profili non-z 4,4 albo 4,6, testuj i pilnuj temperatur. Te pewnie przy nie zmodowanym 4670k nie będą zachwycające :P Jak przejdzie test to zchodzisz z Vcore do najniższej stabilnej wartości. Jak wynik Cię zadowala to zostawiasz, jak nie to kręcisz dalej zwiększając mnożnik i w razie potrzeby vcore

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...