Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w złożeniu zestwu komputerowego za ok.4000zł do After Effects i Premiere Pro. Karta grafiki NVIDIA bo ma procesory CUDA które są wykorzystywane przy pre-renderingu. RAM 8GB a najlepiej 16GB jak się zmeści w budżecie. Co do reszty to zdaję się na was. 

  • Zastosowanie komputera : Adobe Premiere Pro i After Effects
  • Maksymalna kwota : ok.4000zł
  • Których części potrzebuję : wszystkich (bez urządzeń peryferyjnych)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej tak ale nie jestem pewien
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1. 1366x768(Thomson Model nieznany)  2. 1440x900(Acer AL1916W) 
  • Specjalne wymagania : NVIDIA, INTEL, RAM 8GB - 16GB 
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez Red77
Link to post
Share on other sites

Zamierzasz podkręcać ? Nie posiadasz żadnych części ? 

 

Jak myślisz co się nada:

-Intel Core 2 Duo 2.53Ghz (nie pamiętam modelu)

-3GB RAM DDR2 (866Mhz?)

-MSI N430GT 1GB GDDR3

-Dysk 150GB (wolny jak zółw)

Co najwyżej przełożę sobie napęd optyczny i posiadam przenośny dysk 500GB WD My Passport Ultra ale pod system plików HSF+ specjalanie pod MACA ale dzięki specjalnemu programowi działa mi z Winowsem.

Aktualnie korzystam z Laptopa MSI GE600 i MACA Mini (ale przy bardziej skomplikowanych sekwencjach w After Effects wymięka)

Co do podkręcania to nie jestem pewny ale może tak jak będe miał czas.

Edytowane przez Red77
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda x2

Liteon iHAS122 SATA (black)

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

MSI GeForce GTX 660 Gaming 2GB DDR5 192bit (1072/6008)

Crucial M550 128GB (550/350MB/s)

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

 

4179 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Żeby to dociągnąć do końca. W przyszłości dokupujesz chłodzenie na CPU i kręcisz. Dodatkowo, warto dokupić kolejne 16 GB DDR3 oraz dysk SSD 256 GB z dobrym zapisem na dysk scratch. AAE jest bardzo pamięciożerne, tutaj warto dopłacić do płyty 2011 ale to będzie znacznie ponad budżet. 

 

Intel i7-4820K /3.7 GHz, 10MB, BOX, LGA2011/ + MSI X79A-GD45 Plus /intel X79, LGA2011/

 

+ reszta wyżej to koszt około 4500 zł. Masz tutaj możliwość rozbudowy pamięci ram powyżej 32 GB

 

Waracając do zestawu. Masz tam 2 x HDD z czego jeden dajesz pod odczyt a drugi na zapis gotowego rendera. Jednoczesny odczyt i zapis staje się wąskim gardłem dla CPU. Do tego wciskamy SSD na system i soft, warto też dopłacić do Crucial MX100 256GB (550/300MB/s)

 

16 GB DDR3 oraz GTX 660 w bardziej zaawansowanych renderach w AAE to trochę mało, aczkolwiek w tym budżecie to maks. 

Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedź i za bardzo fajny zestaw. Myślę, że odpuszczę sobie narazie SSD i dodatkowy dysk (zakupie po nowym roku) i dokupie lepszą kartę graficzną (Gigabyte GeForce GTX 970 WindForce OC 4GB DDR5bo bez SSD i na dysku przenośnym dawałem sobie radę przy średnio skomplikowanych sekwencjach na macu (Intel Core I7 2.20Ghz x4, 16GB RAM, Intel HD4000 XD) i było wmiare ale teraz zaczynam coraz poważniejsze projekty (dużo tekstów 3D, z cieniami i inne). Teraz będzie przewaga graficzna (bo tam była słaba) i obliczeniowa.

Edytowane przez Red77
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...