Skocz do zawartości

Win 7 nie załącza, wiatrak nie działa.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Remus,

Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Mój problem polega na tym że wczoraj jakby nigdy nic nie mogę wejść do systemu win7, pojawia się na sekundę niebieski ekran i restart i tak w kółko, wszystkie wiatraki działają oprócz tego na procesorze MUGEN 2.

 

Mój komp to:

 

i5 760

2 x karta Gefore 460 połączone w sli

msi p55 gd65 moa edition 

zasilacz OCZ 700W

2x500 GB

 

Poniżej linki do fot:

 

http://pics.tinypic.pl/i/00602/fhom37qaku0l.jpg

 

http://pics.tinypic.pl/i/00602/bfavtwwt5mo7.jpg

 

Proszę o pomoc bo potrzebny mi pilnie komp a pierwszy raz mam taki dziwny przypadek :-///

Link to post
Share on other sites

Wejdź do biosu i zobacz jak masz ustawiony dysk SATA - do wyboru ahci albo IDE, przeważnie kryje sie to pod opcją raid mode.  Problem często występuję przy ustawieniu AHCI, zmień to na IDE jeżeli jest źle. Możliwe tez że masz przepełniony dysk ? Czy istalowałeś ostatnio jakieś aktualizację do systemu ? Płyta z systemem oryginalnym jest w Twoim inwentarzu czy nie za bardzo ? Być może trzeba będzie skorzystać z opcji przywracania systemu , ale najpierw sprawdź ustawienia w biosie oraz zobacz czy wiatrak od mugena się nie poluzował ( wtyk od wiatraka) , procek na pewno się od razu nie przegrzewa, ale możesz sprawdzić temperatury w biosie.

Link to post
Share on other sites

Wiatrak mogą naprawić jedynie fachowcy z uprawnieniami.

 

http://www.homepower.com/sites/default/files/styles/article_gallery_active/public/articles/images/1_1_IMG_8849.fxd2_.jpg?itok=_ERccE4D

 

W komputerze masz wentylator.

Edytowane przez LeCzarny
Link to post
Share on other sites

Wejdź do biosu i zobacz jak masz ustawiony dysk SATA - do wyboru ahci albo IDE, przeważnie kryje sie to pod opcją raid mode.  Problem często występuję przy ustawieniu AHCI, zmień to na IDE jeżeli jest źle. Możliwe tez że masz przepełniony dysk ? Czy istalowałeś ostatnio jakieś aktualizację do systemu ? Płyta z systemem oryginalnym jest w Twoim inwentarzu czy nie za bardzo ? Być może trzeba będzie skorzystać z opcji przywracania systemu , ale najpierw sprawdź ustawienia w biosie oraz zobacz czy wiatrak od mugena się nie poluzował ( wtyk od wiatraka) , procek na pewno się od razu nie przegrzewa, ale możesz sprawdzić temperatury w biosie.

 

 

Więc tak miałem w biosie ustawione AHCI i zmienilem na IDE, niestety nic to nie pomogło i nadal tak samo.

Dysków nie miałem przepełnionych więc to też odpada.

Nie instalowałem żadnych aktualizacji ostatnio i jakby co mam płytkę z instalką systemu.

Wtyk od wentylatora sprawdzałem CPUFAN i nadal nie działa:-//

Zrobiłem przywracanie systemu oraz naprawę i nic to nie dało, czyli co pozostaje format?? Kurcze mogę się chociaż w trybie awaryjnym dostać do systemu?? Bo muszę zgrać ważne dane z dysku C systemowego

Link to post
Share on other sites

Podpinałeś inny wentylator w miejsce tego od mugena ? Sprawdź temperatury w biosie te które można tam odczytać, spróbuj właczyć komputer z wypiętym monitorem. Zobacz też czy masz zapisaną zmianę z ahci na ide. Jeżeli nie pomogło przywracanie systemu z płyty instalacyjnej i naprawa to możliwe że nawet format nie pomoże. Spróbuj właczyć komputer w trybie awaryjnym. W trakcie włacznia system wciskaj przycisk F8 i wybierz tryb awaryjny. Zobacz tez do wnętrza kompka czy masz prawidłowo wpięte i dociśnięte dodatkowe zasilanie karty graficznej. 

Link to post
Share on other sites

Niestety nie mogę wejść w tryb awaryjny, także na sekundę niebieski ekran i restartuje się komp

 

Tylko nie wymiana wentylatora bo u mnie wiąże się to wyjęciem całej płyty głównej, odłączeniem wszystkich kabli itd. bo nie mam do mugena dojścia :-//

Zrobiłem test z kartami graficznymi, odłączając raz jedną a raz drugą i też nie pomogło :-//


 

Link to post
Share on other sites

Najpierw zajołbym się stanem technicznym PC (wentylator CPU), a uruchomienie systemu to póżnjejszy problem. Sprawdź w Bios opcje związane z wentylatorami. Może być włączone zabezbpieczenie typu < Fail warning CPU FAN> lub temperaturowe, a to napewno nie pozwoli na uruchomienie systemu.

Link to post
Share on other sites

Również się pod to podpinam, sprawdź opcje o której pisał @@lonialomax bo ona może blokować włączenie się w ogóle kompka, a co do wentylatora to chodziło mi o wypięcie jego wtyczki i włożenie innej z innego wiatraka, nawet takiego za 2 zł ze sklepu komputerowego na osiedlu :D jeżeli on się włączy normalnie to znaczy że ten na mugenie szlag trafił 

Link to post
Share on other sites

Temperatury tak wyglądają:

 

http://i57.tinypic.com/2pyp3ky.jpg

 

Nigdzie w swoim biosie nie mogę znależć tej opcji: Fail warning CPU FAN

 

Aaaaa ok to całe szczęście że go nie rozmontowałem całego bo niestety w tyg po pracy mało czasu wolnego żeby rozbierać prawie cały komp.

 

Jeszcze zrobię może jutro memtest to jest od pamięci RAM oraz mhdd czyli twarde dyski.

 

To sprawdzę wentylator bo został mi standardowy od procka i-760 socket 1156


Podłączyłem inny wentylator pod to samo gniazdo co mugen i działa więc co się mogło stać z tą " mugenowską kobyłą" ??

Robie teraz memtest


Pomóżcie Panowie, zrobiłem memtest jednej pamięci prawie godzinę i nie wykryło żadnych błędów, następnie zamieniłem kości i włączając komp obraz czarny, zero piknięć komp na sekundę się załącza i wyłącza i tak cały czas, co się stało??? Jak to naprawić?? Bateria biosu??

Edytowane przez grom99
Link to post
Share on other sites

Na początku zrobiłem memtestem obydwie kości i też nie znalazł żadnych błędów, podłączam komp raz jedną raz z drugą i nadal to samo , teraz mam podłączone obydwie kości i też komp się włącza na 2 sekundy czarny obraz i reset żadnych piknięć.

 

Już wymieniłem baterię biosu, nic się nie zmieniło, chyba po raz pierwszy w życiu się poddam i oddam do jakiegoś serwisu.

Czy może to być skutek od tego niedziałającego mugena? Nie wiem od pasty by się to mogło stać?? Bo nigdy nic tam nie wymieniałem od zakupu.

Link to post
Share on other sites

zobacz czy masz dociśnięte zasilanie dodatkowe procesora ( 4 kable 2 żółte i 2 czarne jak mi się zdaje) wyjmij jedną kość ramu i zobacz czy się nadal nie włączy, spróbuj też na drugiej. To że wiatrak nie działał to nic niezwykłego czasami  coś do niego wpadnie i się spalił po zablokowaniu. Ale raczej to nie od tego się nie włącza, bardziej możliwe że coś się wypięło przez przypadek. albo kości ram nie docisnąłeś. 

Link to post
Share on other sites

Włączyłem mugena w inna wtyczkę 3 pinową i nic to nie dało, nawet przy włączaniu komp bez kości ram jest cały czas tak samo, zero piknięć, tylko czarny obraz i reset więc nie mam możliwości wejść do biosu, poniżej link do filmiku:

http://tinypic.com/player.php?v=30bz5vc%3E&s=8#.VIntDcnlcQg

Jedno co zauważyłem to od zasilacza kabel ma jedno miejsce chyba "spalone" zobaczcie sami o co mi chodzi:

 

http://i57.tinypic.com/168zaza.jpg

 

czy to może być przyczyną? Można gdzieś wymienić tą końcówkę??

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz na uwadze otwór we wtyczce bez styku, to tak prawidłowo wygląda wtyczka 24 pin. jest to pozostałość po -5V obecnie nieużywane. Wymontuj mugena i inne podzespoły płyty gł. i trzeba przypatrzyć się czy niema jakiś spuchnięć kondensatorów czy nadpaleń. Jak nie będzie to wszystko poskładać  z powrotem, zwracając uwagę na dokładność połączeń. Procesor też wymontuj i zbadaj w jakim stanie są piny w sockecie.

Link to post
Share on other sites

Bez CPU na podmianę do sprawdzenia, to nawet nie zabieraj się za tą robotę w domu. Radzę również, abyś nie ćwiczył więcej uruchomień PC, bo jak jest coś uwalone, to może pociągnąc inne podzespoły. Daj znać po zakończeniu całej akcji z wyników. Powodzenia.

Link to post
Share on other sites

Komp oddany do serwisu, odpowiedż będzie w poniedziałek.

 

Jeśli poszłaby w cholerę płyta główna to jest sens jeszcze kupować nową na socket 1156 czy jednak lepiej zainwestować w nową techonologię czyli socket 1150 co oczywiście wiąże się z kupnem także nowego procka.

 

Może ktoś by był zainteresowany kupnem i5-760?? lub płytą MSI P55 GD65 MOA EDITION, zależy która z tych części okaże się nadal dobra bo mocno prawdopodobne że będą niezaplanowane zakupy:-///


Panowie odpowiedź z serwisu: PŁYTA GŁÓWNA DO WYMIANY!!!

 

Moim zdaniem chyba nie ma sensu nadal zostawać w sockecie 1156 więc teraz jest najnowszy 1150, znacie już środek mojego komp więc ogromna prośba o doradzenie jaka płyta oraz jaki procesor. Od razu mówię żeby była możliwość podkręcania, nie wiem czy jeszcze raz wchodzić w msi jeśli teraz msi p55 gd65 moa edition mi poszła a przecież była specjalnie dedykowana pod OC.

 

Link do mojego nowego tematu:

http://forum.benchmark.pl/topic/157710-procesor-i-p%C5%82yta-g%C5%82%C3%B3wna-szybkie-kupno/

Edytowane przez grom99
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Czyli ten tamat już oznacz jako rozwiązany i do zamknięcia. Szkoda że poszła płyta, miałem też bardzo nieprzyjemne przejscia z MSI wcześniej, teraz dołożyłem troszkę więcej i wziąłem rzekomo lepszą wersją ( chyba o wbudowaną dzwiękówkę<rotfl> ) gaming i narazie jestem bardzo zadowolony więc jeżeli rozważasz wciąż MSI to trzeba więcej zainwestować żeby wiecej dostać.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...