Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zalman Z3 Plus White - poprawienie fabryki by TMStoke

Zalman Z3 Z3 Plus worklog modding ulepszanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#41 TMStoke

TMStoke
  • Autor tematu
  • Nie mam fioła na tym punkcie, ale...

• 415 postów
  • Miejscowość:Świebodzin / Stoke on Trent
  • 3DMark 06:28620

Napisano 09 luty 2015 - 00:52

Na razie planów nie mam :) Pamięci były kupione jako używane.

Właściwie (omal nie zapomniałem), ale to jak zrobi się cieplej - mam zamiar pomalować śledź karty graficznej na czarno. Także kupić czarne śledzie i wstawić je w miejsce wyłamywanych, które - powiedzmy szczerze - wzbudzają mieszane uczucia. Myślałem o tych:

ecc66dadefa3bad9med.jpg

... Lub ewentualnie o zwykłych, pełnych - oczywiście czarnych :)

• 0

Moje graty:

Spoiler

:!: Nie bagatelizuj urządzenia jakim jest zasilacz PC (PSU). Niemarkowy jest tykającą bombą, którą możesz mieć w obudowie.

Dobry zasilacz jak się spali to się spali. Wyrób zasilaczo-podobny zabierze ze sobą resztę podzespołów, a także Twoje dane  :!:

#42 rudy900

rudy900
  • Nowicjusz

• 19 postów

Napisano 09 luty 2015 - 15:43

Całkiem ciekawie mogą wyglądać w tej obudowie ale czy czarne śledzie będą pasowały nie lepiej zostawić białe ?

• 0

NZXT Switch 810 Black Matt i5 4690k / Msi Z97 Mpower / Phanteks PHTC14PE / Gigabyte GTX 970 G1 Gaming / Evga SuperNOVA G2 850W / Seagate 1TB 7200RPM / Crucial Ballistix 8GB 1600mhz CL8 / Windows 8.1 64bit / Lamptron FC Touch x2  / AOC I2369vm / Edifier S530D

#43 TMStoke

TMStoke
  • Autor tematu

• 415 postów

Napisano 11 luty 2015 - 22:56

Całkiem ciekawie mogą wyglądać w tej obudowie ale czy czarne śledzie będą pasowały nie lepiej zostawić białe ?

Białe zaślepki już teraz wyglądają nijako - widać to na fotkach w tym poście: http://forum.benchma...toke/?p=1721826

Problemem tańszych obudów jest to, że przeważnie mamy wyłamywane - zmieniłem płytę i już z jedną trzeba było kombinować. Póki co mała prowizorka :) Brakuje kontrastu w tej części obudowy. Myślę, że czarne będą wyglądać świetnie :)

Panowie - albo straciłem umiejętność korzystania z Google, albo wpadłem na moda, którego jeszcze nikt nie zrobił - w pewnym, konkretnym przypadku  :menda:

Zaciekawieni :?:

Stay tuned!

Użytkownik TMStoke edytował ten post 09 luty 2015 - 17:03

• 0

Moje graty:

Spoiler

:!: Nie bagatelizuj urządzenia jakim jest zasilacz PC (PSU). Niemarkowy jest tykającą bombą, którą możesz mieć w obudowie.

Dobry zasilacz jak się spali to się spali. Wyrób zasilaczo-podobny zabierze ze sobą resztę podzespołów, a także Twoje dane  :!:

#44 phillix

phillix
  • Młody Technik

• 550 postów

Napisano 12 luty 2015 - 14:01

Fajnie, fajnie. Widać, że długie masz te kable. Nigdzie nie znalazłem, więc zapytam - z czego i jak zrobiłeś te 'gumki' przez które wychodzą i wchodzą kable zasilacza?

Mi się udało zrobić co najwyżej to:

Spoiler

Użytkownik phillix edytował ten post 12 luty 2015 - 14:09

• 1

#45 TMStoke

TMStoke
  • Autor tematu

• 415 postów

Napisano 12 luty 2015 - 17:00

phillix już jest schludnie i przejrzyście u Ciebie, ale widzę u Ciebie jeszcze sporo niewykorzystanego potencjału - i uwierz mi długość Twoich kabli jeszcze Cię zaskoczy :) Krótszy kabel łączy Amerykę z Europą :rotfl:

Przewód idący z góry na dół - wypuściłeś go małym otworem na górze (patrząc z przodu przed pierwszym wentylatorem po prawej - niemal kwadratowy otwór), ale zamiast przed tacką wypuść go za tacką w dół, aż do otworu przed zasilaczem. I już jest niewidoczny :) Popatrz na fotkę mojej tacki z tyłu (na poprzedniej stronie) jak pospinałem wszystkie przewody w pionie.

Przewód zasilający i SATA SSD/HDD - zamiast zostawiać nadmiar na dole pod HDD przemieść ile się da za tackę. Na wysokości HDD, po jego prawej stronie (wciąż patrząc za tacką) masz "oczko" - zamocuj tam wszystkie przewody z pobliżu za pomocą "trytytki". Tak jak to zrobiłeś z cienkim przewodem za DVD.

Czerwony przewód SATA zmień na czarny obowiązkowo.

Czarny SATA leżący swobodnie za PSU - z gniazda na płycie od razu wynocha za tackę i tam kieruj do HDD/SSD.

DVD przenieś na samą górę, stanie się mniej widoczny, a nad nim łatwo ukryjesz cały nadmiar przewodów - włącznie z ułatwieniem wykombinowania jak sprawić by przewody i połączenia pod DVD znikły. Jeżeli coś pochodzi z góry - to spróbuj nadmiar tam pozostawić. Pomiędzy pierwszym górnym wentylatorem, a płytką z układami górnych gniazd miejsca jest aż nadto :)

Wiązkę przewodów z frontu (LED-y, reset i power), przeciągnij za tackę.

Generalnie wszystko co leży i wisi u Ciebie swobodnie może przecież sobie wisieć - ale czemu nie za tacką, czyli w niewidocznym miejscu :D Aby tam nic się nie przemieszczało w widoczne obszary używasz "trytytki" bez oszczędzania - "oczek" tam nie zabraknie, bądź kable razem do siebie :)

Teraz spójrz na swoje foty i wyobraź sobie powyższe wskazówki na tych fotkach... :menda:

Nigdzie nie znalazłem, więc zapytam - z czego i jak zrobiłeś te 'gumki' przez które wychodzą i wchodzą kable zasilacza?

Cała przyjemność odpowiedzieć :) Gumowe przepusty wykonałem z czegoś, co wielokrotnie tutaj było krytykowane - jako kiepskie, nieużyteczne w tym celu i lipnie wyglądające... Z dętki rowerowej - najtańszej - tescowej :rotfl: Do zamocowania użyłem taśmy dwustronnej :)

• 1

Moje graty:

Spoiler

#46 phillix

phillix
  • Młody Technik

• 550 postów

Napisano 12 luty 2015 - 19:42

Przewód idący z góry na dół - wypuściłeś go małym otworem na górze (patrząc z przodu przed pierwszym wentylatorem po prawej - niemal kwadratowy otwór), ale zamiast przed tacką wypuść go za tacką w dółaż do otworu przed zasilaczem.

Masz na myśli ten 'pionowy' po prawej stronie płyty na drugim zdjęciu? Jeżeli ten, to musi być tak, bo inaczej nie sięga napędu i napędu wyżej też nie mogę dać. Najchętniej bym go wywalił, ale jakbym miał wgrywać na nowo system czy jakieś sterowniki to czy jest sens otwierać komputer i podłączać napęd 'na dzikiego'?

Wiązkę przewodów z frontu (LED-y, reset i power), przeciągnij za tackę.

Właśnie boję się, że się nie zmieści. Chyba, że nie muszę dokręcać płyty do końca.

W sobotę zmieniam pastę procesora, więc i tak czeka mnie demontaż płyty.

PS. Dzięki wielkie i wybacz za offtop w Twoim temacie ;)

Czekam na więcej udoskonaleń!

Użytkownik phillix edytował ten post 12 luty 2015 - 19:42

• 0

#47 TMStoke

TMStoke
  • Autor tematu

• 415 postów

Napisano 12 luty 2015 - 21:20

Żadne OT - rozmawiamy jak najbardziej na temat. Tak uważam jako właściciel tematu :)

Do zasilania DVD skombinuj przedłużkę i po kłopocie. Ewentualnie ładować system z USB, a w najgorszym wypadku zewnętrzny napęd DVD na USB - a to wszystko już zostało powiedziane w tym temacie :P

Natomiast mówiąc "za tackę" miałem na myśli za tackę, a nie pomiędzy mobo - a tackę. Czyli tędy (patrz foto) puszczaj wszelkie przewody i tam pozostawiaj wsio po naciągnięciu, przepuszczeniu przez okienka itd.:

f8da604aa75b8fd2med.jpg

U Ciebie kabelki z frontu owszem, idą do okienka, ale idą swobodnie i pod wszystkimi przewodami - dlatego widać tę czarno-czerwone kabelki na pierwszym planie. Puść je prosto z płyty do otworu - najkrótszą możliwą drogą - czyli pod innymi przewodami wchodzącymi w otwór :)

I tak ze wszystkimi przewodami idącymi za tackę - kieruj je zawsze do najbliższego otworu jak najkrótszą drogą zachowując pospinane, proste przewody gdzie się da i unikaj tzw. "warkocza" z przewodów. Jeden przyłóż do drugiego, do nich kolejny i kolejny, aż do końca. Na koniec zepnij je razem by uniknąć ich przemieszczania względem siebie i w obudowie, nadmiar każdego przewodu ulokuj za tacką i masz estetykę o 100% większą :)

Pastę polecam Arctic Cooling MX-4. Nawet po roku nie spotkałem się by wyschła - po prostu genialna pasta :) MX-2 to przy niej amatorszczyzna :)

Czekam na więcej udoskonaleń!

Kolejne moje udoskonalenie to wyższa półka wykonana za właściwie niewielkie pieniądze. I w tym konkretnym przypadku wszystko przemawia za tym, że będę pierwszy :] :menda:

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to uchylę rąbka tajemnicy :)

Użytkownik TMStoke edytował ten post 12 luty 2015 - 21:41

• 0

Moje graty:

Spoiler

#48 phillix

phillix
  • Młody Technik

• 550 postów

Napisano 12 luty 2015 - 21:37

A właśnie producent Arctic przedstawia MX2 jako chłodniejszą niż MX4 ;) Zamierzasz wymontować lub zmniejszyć koszyk na dyski czy coś naprawdę konkretnego? Jak masz narzędzia to mógłbyś rownież powiekszyć okno pleksi.
  • 0

#49 TMStoke

TMStoke
  • Autor tematu

• 415 postów

Napisano 12 luty 2015 - 22:19

Używałem gdzie się dało MX-2 zanim przeszedłem na MX-4. Owszem na początku MX-2 jest delikatnie sprawniejsza - powiedziałbym, że w granicach błędu pomiaru. Po kilku miesiącach widać jak powoli traci swoje właściwości. Tymczasem producent przewiduje utrzymanie właściwości MX-4 przez osiem lat :) MX-4 nie jest delikatnie droższa bez powodu. I MX-2 wysycha na wiór. Po dwóch latach kolega zdjął radiator wraz z socketem :(

O koszyku już wspominałem, świetne i porządnie zrobione powiększone okno w Z3 Plus dawno ma już u siebie kolega Garfieldek - nie, to będzie coś innego - może komuś się uda zgadnąć :D

Aha - kolejna podpowiedź co do rozmieszczenia przewodów u Ciebie. Jak zdemontujesz cooler CPU to zdejmij wentylator i okręć go o 180 stopni - w ten sposób kabel będzie wychodził u góry obudowy i tam, nad radiatorem będziesz mógł go ukryć :menda: Przewód powinien sięgnąć do gniazdka, które faktycznie jest w dziwnym miejscu...

Użytkownik TMStoke edytował ten post 12 luty 2015 - 22:29

• 0

Moje graty:

Spoiler

#50 phillix

phillix
  • Młody Technik

• 550 postów

Napisano 13 luty 2015 - 06:42

Ale pokrętło obrotów nie sięgnie do śledzia, obroce o 90 stopni, miedzy ramem, a gpu.
  • 0

#51 krzesuo

krzesuo
  • #teamB5

• 616 postów
  • Miejscowość:Lublin

Napisano 13 luty 2015 - 18:58

to będzie coś innego

Może cały panel boczny z pleksy?

• 0

R5 1600X/B350M Pro-VDH/8GB DDR4 2400/R9 270/OCZ MxS 500W/SSD230+HD502HJ+1TB Toshiba/Dell T1600/Win10/U2311HB+E2240

#52 TMStoke

TMStoke
  • Autor tematu

• 415 postów

Napisano 13 luty 2015 - 19:43

Może cały panel boczny z pleksy?

Pomysł zacny, ale - eee było :rotfl:

Nooo, chłopaki za trudne :?:

To mała podpowiedź:

ba152a2466d4cce8med.jpg

albo na przykład:

4c449519823202bemed.jpg

Pierwszy materiał to HIPS, drugi akryl.

Dodam jeszcze, że tylko jeden producent sprzętu zdecydował się wykonywać ten bajer w tym konkretnym przypadku - nie znalazłem by ktoś zastosował to u innego producenta i nikogo kto wykonał to na własną rękę. W tym konkretnym przypadku :D

Teraz to już pewnie łatwizna :)

Stay tuned!

Użytkownik TMStoke edytował ten post 13 luty 2015 - 19:46

• 0

Moje graty:

Spoiler

#53 phillix

phillix
  • Młody Technik

• 550 postów

Napisano 13 luty 2015 - 22:48

Okleisz tym budę?
  • 0

#54 TMStoke

TMStoke
  • Autor tematu

• 415 postów

Napisano 13 luty 2015 - 23:06

Przecież to nie folia tylko tworzywo :)

I nie ma to bezpośrednio nic wspólnego z obudową. Jedyne co łączy te dwie rzeczy to to że w niej będzie :)

Ostatnia podpowiedź - łatwizna: nikt nie wpadł by wpisać w forumową szukajkę wyraz HIPS :rotfl:

• 0

Moje graty:

Spoiler

#55 MrZiomHD

MrZiomHD
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 13 luty 2015 - 23:19

Przecież to nie folia tylko tworzywo :)

I nie ma to bezpośrednio nic wspólnego z obudową. Jedyne co łączy te dwie rzeczy to to że w niej będzie :)

Ostatnia podpowiedź - łatwizna: nikt nie wpadł by wpisać w forumową szukajkę wyraz HIPS :rotfl:

Zamiast w  forumową szukajkę, wpisałem  w google. nie żałuje  :rotfl: 

Użytkownik MrZiomHD edytował ten post 13 luty 2015 - 23:20

• 0

#56 phillix

phillix
  • Młody Technik

• 550 postów

Napisano 14 luty 2015 - 08:38

Dużo zastosowań ma ten HIPS. Może nakładka na MOBO albo piwnica?

Użytkownik phillix edytował ten post 14 luty 2015 - 10:10

• 0

#57 TMStoke

TMStoke
  • Autor tematu

• 415 postów

Napisano 14 luty 2015 - 11:57

Zastosowań jest tyle, ile głów w Chinach :rotfl: Ale nikt nie zrobił custom backplate do GTX 750 Ti. Jedynie EVGA sprzedaje do swoich kart, do innych producentów nie ma :D

Z tego co widzę na fotce płytki mojej karty jest kilka punktów pod otwory. Jeżeli uda mi się to zweryfikować to backplate będzie przymocowany dookoła płytki, a nie tylko pod rdzeniem, więc do wyglądu dojdzie także usztywnienie płytki :)

• 0

Moje graty:

Spoiler

#58 phillix

phillix
  • Młody Technik

• 550 postów

Napisano 14 luty 2015 - 17:51

A te czarne śledzie już masz? Możesz jeszcze wyciąć blachę na spodzie obok zasilacza na dodatkowy wentylator ;)

Po dzisiejszych walkach wygląda to u mnie tak: http://forum.benchma...odku/?p=1748271

• 1

#59 TMStoke

TMStoke
  • Autor tematu

• 415 postów

Napisano 14 luty 2015 - 20:08

A te czarne śledzie już masz?

Nie mam jeszcze - mam czas, bo czekam na coolery do RAM z Chin. Wtedy zamówię śledzie i za jednym zamachem to porobię :)

Możesz jeszcze wyciąć blachę na spodzie obok zasilacza na dodatkowy wentylator ;)

Nie wiem tylko czemu miałoby to służyć - temperatury już nie ma z czego zbijać :)

Po dzisiejszych walkach wygląda to u mnie tak: http://forum.benchma...odku/?p=1748271

Byłem, widziałem - skomentowałem :) Napiszę i tutaj - grunt to się nie poddawać i myśleć, że tak być musi :rotfl:

• 0

Moje graty:

Spoiler

#60 Garfieldek

Garfieldek
  • ROG Fanboy

• 721 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz/Fordon

Napisano 15 luty 2015 - 10:06

Mam pytanie, a te coolerki to jakie? :) Bo sam ogólnie niedługo wracam do workloga, Będzie pare zmian. Miedzy innymi wycięcie kratki za wentylatorem z przodu, tak jak u Ciebie. :)
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Zalman, Z3, Z3 Plus, worklog, modding, ulepszanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych