Skocz do zawartości

970 SLI czy drugie 780Ti


Recommended Posts

Witam,

 

Mam pytanie, posiadam i3770K plyte na z77 i EVGA780TI classfied, warto dokupić drugie 780Ti ( nówki widziałem po 1800PLN) czy sprzedać classiego i kupić dwie 970? Jakie wasze oponie co do SLI z nowych GTXów, poza oczywistym faktem mniejszego poboru prądu. Chciałbym za classiego jakieś 1800PLN ale czy uda się uzyskać ciężko sprawdzić, na powietrzu idzie 1300/8000 bez zmiany biosu, dzieki temu ze EVGA wypusiła wreszcie swoje XPrecision bez rdzenia RivaTuner w którym można manipulować V nawet do 1,3. Przy takich taktach zjada 970 i depcze po piętach 980. Z drugie storny nie sądzę abym grał w wiekszej rozdziałce niz FHD. Co z ilością VRAMu?

Link to post
Share on other sites

Konsole mają z tego co wiem 8gb pamięci graficznej i coraz więcej gier będzie się zbliżać do wykorzystania takiej dużej ilości pamięci vram, 4gb to tez juz jest dość mało wiec jeśli chcesz już zmieniać i ma być to Sli to radził bym poczekać na karty z większą ilością vram 6/8gb bo nvidia zawsze daje tej pamięci na styk aby kupować każda kolejna serię......

 

Kompletne bzdury! Nowaj

Link to post
Share on other sites

Konsole nie mają 8GB VRAMu tylko z tego co mi wiadomo to mają pamięć współdzieloną. Problem VRamu to tak naprawdę problem kiepskiej optymalizacji i zwykłych wycieków pamięci, pytanie tylko czy wpadka z AC:Unity nauczy developerów czegoś czy nie. Podjąć decyzje próbuje już prawie miesiąc i szczerze mówiąc nie wiem co zrobic. Mam zamówionego W3 i jak się okaże że na moim zestawie wszystko na full nie pójdzie w FHD to sie zawiode. Mam teraz możliwość zmiany, oczywiście zmienić moge w styczniu czy lutym ale jak wtedy dojde do wniosku że wystarczyło kupić druga 780Ti to może być problem z kupnem. Myślę również czy czekanie na 980Ti ma sens, i trzymac sie rozwiązania jedno procesorowego. W moim wypadku sprzedaz 780Ti classfied i zamiana na 980 jest bez sens strata pieniędzy.

Edytowane przez Looke85
Link to post
Share on other sites

 

 

warto dokupić drugie 780Ti

 

Nie warto. Poczekaj jeszcze trzy miechy, a zobaczymy jak się zaprezentują R9 390X i GTX 980Ti. Pierwsze przecieki dla nowej serii od czerwonych wyglądają obiecująco. Generalnie to i tak SLI 780 Ti czy 970 to straszy overkill dla 1080p. Jakbyś myślał o 4k, to bym się jeszcze zastanawiał.

Link to post
Share on other sites

Tak mocne SLI do FHD to według mnie przerost formy nad treścią. Nie wystarcza Ci teraz podkręcony GTX 780Ti? Jak już koniecznie chcesz wydać pieniądze, to poczekałbym na nowe radeony i zobaczył czy jest sens zmieniać.

Link to post
Share on other sites

Tak, wiadomo jak to jest z takimi planami. Zanim zdecydujesz się na zmianę monitora, zaoszczędzisz pieniądze itd, to wyjdzie pewnie kolejna seria i znowu będziesz myślał o nowych kartach a monitor zejdzie na dalszy plan i tak w koło Macieju. Chcesz się przesiąść na 1440p, to graj na razie na tym co masz i jak zaoszczędzisz wystarczającą ilość pieniędzy, to wtedy zmień sobie monitor i pomyśl o SLI.

 

Pomijając fakt, że na tak wykręconej 780Ti mógłbyś już spokojnie pograć w 1440p. 

 

http://www.anandtech.com/show/7492/the-geforce-gtx-780-ti-review

http://www.anandtech.com/bench/product/1072

 

Weź pod uwagę, że to jest referent.

Edytowane przez Amok2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiesz co właściwie to masz racje. Może opanuje emocje i zaczekam. Classfied daje mi nadal ogromne możliwości i nawet nie mam szans odzyskać zainwestowanych w niego pieniędzy a w lutym kosztował mnie 3k. Może poszukam dobrego monitora. Może poporstu poczekam wogóle. Dzięki za poważne ogarnięcie tematu bo wiem tego typu z zamiana na 970 pojawia sie mnóstwo i możecie już mieć dosyć. Pozdrawiam.

Edytowane przez Looke85
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...