Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Poszukuję jakiejś klawiatury mechanicznej. Normalnie po prostu kupiłbym razera, gdyż mam dobre doświadczenia z tą firmą. Niestety wiele osób mówi, że Razer to "szit" + są strasznie drogie i lepiej jest wyhaczyć coś wiele tańszego i tak samo dobrego (a nawet lepszego).
Obecnie używam Razer Black Widow 2013, niestety została zalana sokiem w niefortunnym wypadku i klawisze esc, tylda, tab, caps lock, q w 1 2 3 strasznie się zacinają, co praktycznie uniemożliwia mi grę na wyższym poziomie w żadne tytuły multiplayer. Kiepska sprawa, ale cóż poradzić.

Teraz o poszukiwanej klawiaturze:
Na klawiature mam nawet do 700zł, chociaż wiadomo, że chciałbym jak najtaniej, uwzględniając wszystkie cechy, które wymienię poniżej (używki nie wchodzą w grę, nie mam zaufania).
Gram w różne rodzaje gier, fps, rts, mmo więc klawiatura powinna być uniwersalna. Wierzę, że do każdych klawiszy da się przyzwyczaić, ale obecnie mam cherry blue i mimo, że ogólnie nie narzekam to są trochę męczące i przeszkadzają podczas spamowania jednego klawisza np w StarCrafcie albo Osu. Wolał bym coś w stronę cherry red, ale nie miałem okazji testować innych niż blue więc nie wiem jakby to było. Nie mam ciężkich rąk i nie wduszam przycisków przez przypadek, mam dużą kontrolę nad przyciskaniem. Dodatkowo tylko od czasu do czasu piszę, więcej czasu poświęcam na grę więc blue nie są mi potrzebne.
Klawisze makro, ustawianie makr oraz klawisze num koniecznie.
Głośność klawiatury obojętna. Oświetlenie chciałbym jakieś bajeranckie (na jednokolorowe jak przy black widow też przystanę, ale wolałbym coś lepszego). Wiem, że to tylko bajer, jednak gram głównie po ciemku i po prostu lubię mieć włączone oświetlenie przycisków (znam klawiaturę na pamięć więc nie muszę patrzeć). Najlepiej gdyby było jakieś kilku kolorowe, ponieważ po dwóch latach użytkowania black widowa, zielony mi się już przejadł i nie chcę tego samego doświadczyć z kolejną klawiaturą. A ma mi ona służyć bardzo długo i mam z niej być wciąż zadowolony (to jest, nie nudzić się nią).
Coś takiego jak jest w nowym razerze chrome byłoby idealne, tyle że, tak jak wspomniałem, wiele osób mówi, żeby razera unikać oraz szkoda mi tych 650zł na klawiaturę. Jeżeli nie będzie nic innego ciekawego to pewnie i tak się na nią skuszę, taki głupi przesąd "bycia wiernym swojej firmie".
Jako, że moje doświadczenie całkowicie kończy się na razerze, zapytałem na forum o jakieś sugestie, nie chcę przepłacać, skoro można mieć coś równie dobrego/lepszego za mniejsze pieniądze.
Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...