Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :)

 

Szukam słuchawek głownie do amatorskiego słuchania muzyki.

 

Budżet: Wolałbym żeby cena nie przekroczyła znacznie 300 zł, ale jeśli skok jakościowy jest z jakiegoś powodu bardzo duży mogę zapłacić więcej, jestem otwarty na sensowne propozycje nawet znacznej dopłaty, ale nie sądzę żebym był w stanie docenić droższy sprzęt.

 

Czego potrzebujesz?: Słuchawki z muszlami zakrywającymi całe uszy.

 

Przeznaczenie: Gry (rzadko i z małym priorytetem), Muzyka (większość czasu korzystania ze słuchawek skupi się tutaj), Filmy i seriale (jak gry), Elektroniczne pianino

 

Źródło: Laptopy SONY VAIO FW41ZJ/H, HP ProBook 6570b, elektroniczne pianino Yamaha Clavinowa CLP-430m, MP3 iRiver

 

Oczekiwania: Słuchawki powinny dobrze wyciszać dzwięki otoczenia, ma to kluczowe znaczenie - będą używane po kilkanaście godzin dziennie w biurze i w pomieszczeniu obok ulicy w domu. Chciałbym nie słyszeć przejeżdzających samochodów nawet przy otwartym oknie. Poza tym liczę na zadowalającą jakość dzwięku, ale tutaj nie jestem ekspertem także nie należy się za bardzo rozpędzać ;). Słuchawki powinny być również wygodne przy długich sesjach.

 

Muzyka: Słucham praktycznie wszystkiego co nie jest muzyką elektroniczną (dubstepep, techno, itp.) - rock, jazz, blues, soundtracki, muzyka klasyczna, country, szanty, piosenka aktorska itd.

Inne: Zastanawiałem się nad kupnem czegoś z systemem ANC, po odrzuceniu wielu produktów które zbierały bardzo mierne recenzje znalazłem coś takiego http://pl.creative.com/p/headphones-headsets/hn-900. Martwie się że te creativy nie zadowolą mnie jednak jeśli chodzi o jakość dzwięku. Moje główne pytanie dotyczy więc słuchawek z tańszymi systemami ANC. Czy warto kupić któreś z nich? Czy lepiej kupić jakieś zwykłe bez tego systemu? Oglądałem oferty z polecany słuchawek bez ANC i z tej listy pewnie bym coś wybrał, jednak po tescie w sklepie jakiś panasoniców za około 600 zł byłem zachwycony. Ile najmniej trzeba zapłacić za porządne słuchawki z ANC? Jak nie ANC to które najlepiej wybrać w cenie którą podałem?

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Hawat

Edytowane przez Hawat
Link to post
Share on other sites

1. Podsumowanie całej wypowiedzi Takie rzeczy tylko w Erze.

2. 

 

Poza tym liczę na zadowalającą jakość dzwięku

jest wykluczane przez

 

 

 

Zastanawiałem się nad kupnem czegoś z systemem ANC

oraz

 

 

 

Creative HN-900

 

3. 

 

Słuchawki powinny dobrze wyciszać dzwięki otoczenia, ma to kluczowe znaczenie - będą używane po kilkanaście godzin dziennie w biurze i w pomieszczeniu obok ulicy w domu. Chciałbym nie słyszeć przejeżdzających samochodów nawet przy otwartym oknie.

 

wykluczane przez

 

 

 

wygodne przy długich sesjach
.

 

Tak więc potrzebny jest kompromis. 

Link to post
Share on other sites

Czyli systemy nie działają na tyle dobrze żeby jednocześnieć zachować sensowną jakość dzwięku, ok rezygnuje z anc. Wygoda jest wykluczona przy długich sesja ze słuchawkami zamkniętymi, doczytałem na sieci i rozumiem.

 

Wniosek jest taki że potrzebne mi są słuchawk otwarete lub pół-otwate. Czytając dalej i porównując do czego będą wykorzystywane powinny mieć naturalne, zrównoważone lub ciepłe brzmienie.

 

Tutaj korzystając z polecanych słuchawek wydaje mi się że najodpowiedniejsze byłyby dla mnie sennheiser hd 518. Wydaje mi się że nie warto żałować, żeby na siłę kupić coś tańszego.

 

Czy to dobry wybór przy tych zawężonych kryteriach? Jak bardzo otwarta budowa przeszkadza ludziom w otoczeniu? Może są jakieś alternatywy które mają podobne parametry nad którymi warto się zastanowić?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...