Skocz do zawartości

Komputer do montażu wideo 3,5 tyś (energo-oszczędny): Xeon E3, GF750Ti, SSD 240GB, Crucial8GB, Blu-Ray, Win7


Recommended Posts

Witam wszystkich.
Potrzebuję do studia filmowego drugiego komputera. Obecnie posiadam zestaw: Intel Xeon E3-1230V2, 2x4GB ram Crucial, MSI ZH77A-G41, Radeon HD6670 2GB, WD 1TB, Corsair VS450, Zalman Z3.

  • Zastosowanie komputera : Montaż wideo w Adobe Premiere (80%), Internet (10%), Gry (10%)
  • Maksymalna kwota : 3500zł (razem z Windows 7)
  • Których części potrzebuję : Cała jednostka centralna (Płyta główna, procesor, ram, karta graficzna, dysk SSD, dysk HDD, obudowa, zasilacz, nagrywarka Blu-Ray, Windows 7)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie, sprzęt ma być enerooszczędny.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1680x1050 22" LG W2242T (w niedalekiej przyszłości chciałbym podpiąć 2x Dell U2412M 1920x1200)
  • Specjalne wymagania : Do montażu i renderu wideo Full HD (może za rok lub dwa edycja wideo 4K), komputer energooszczędny.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu : http://www.morele.net/inventory/info/lRUkik/
    Płyta główna ASRock B75 Pro3-M Intel B75 (w płytach w ogóle się nie orientuję, potrzebuję min. 2x USB 3.0, SATA3, RAID1/2/5, mile widziana dźwiękówka 7.1)
    Procesor serwerowy Intel Xeon® Processor E3-1230V2 (mam go obecnie, nieźle się sprawdza)
    Pamięć Crucial Ballistix Tactical 8GB/1600 CL8 (w przyszłości rozszerzę do 16 lub 32GB)
    Karta graficzna Palit GTX 750Ti StormX OC 2GB  (wybierałem w Nvidii ze względu na zastosowanie rdzeni CUDA, które w jakimś stopniu powinny pomóc w renderingu Adobe Premiere, - jak też wspomniałem, poszukuję oszczędnej karty) Pytanie do was, z jakim chłodzeniem kupić?
    Dysk SSD GoodRam C40 240GB SATA3 2,5 550/530 MB/s (w komentarzach czytałem, że rzeczywisty odczyt - 515, zapis 310 MB/s) - dysk na system i programy oraz projekt filmowy który w danym momencie będę się zajmował.
    Dysk HDD WD 2TB, (myślę, że dobry stosunek cena/pojemność) - na archiwum danych.
    Napęd Pioneer BLU-RAY RECORDER WEW x16 SATA (potrzebny ze względu na zlecenia, nagrywanie wesel/studniówek w 1080p)
    Zasilacz Corsair VS Series 450W (prawdopodobnie do tego zestawu to wystarczyłaby i wersja 350W, ale nie jestem pewien jak będzie z okablowaniem w wersji 350W, bo mam zamiar w komputerze podłączyć jakiś macierz kilku dysków w przyszłości)
    Obudowa Cooler Master lite K350 (z tym mam problem, potrzebuje obudowy która ma miejsce na kilka dysków, możliwe że będzie tam 4-5 HDD + SSD, dodatkowo 2 porty USB na przednim panelu (chociaż jeden 3.0), odpadają obudowy z portami od góry - stoi w biurku - trudny dostęp)
    Windows 7 Professional 64 Bit
    http://allegro.pl/ms-windows-7-professional-32-64-bit-pl-oem-fv-23-i4816210447.html

    w sumie: 3408,46 zł
     
  • Inne :
    - Co do gier, to miałbym marzenie, aby za 2 miesiące komfortowo pograć na tym komputerze w GTA V.

Co myślicie o tym zestawie? Największą zagadką dla mnie jest płyta główna i obudowa - kompletnie nie orientuję się w temacie, wydaje mi się że procesor i ram wybrałem odpowiedni, k. grafiki chyba też, tylko nie mam pojęcia od jakiego producenta wziąć? Palit/gigabyte/Asus/Zotac?
Zakupy planuję na 2-3 grudnia 2014.

Link to post
Share on other sites

Brać po 2x 1tb na pewno mi się nie opłaca, raz że drożej, dwa że będą zajmować za dużo miejsca w budzie, w niedalekiej przyszłości mają tam zagościć kolejne 3-4 dyski po 2TB - w celu stworzenia RAID5.

 

Czyżbym miał zbyt duże wymagania i za bardzo rozpisałem temat? Nikt, żadnej rady, oprócz tego, żebym wziął 2 dyski?

Załóżmy że procesor, ram, zasilacz mam wybrane, obudowę mogę w ostateczności wziąć tego Zalmana Z3, chociaż nie wygodnie mi z portami.
Zastanawia mnie najbardziej karta graficzna - w jakim stopniu jest ona wykorzystywana przy renderowaniu.

W poprzedniej konfiguracji postawiłem na procesor - bo z reguły wcześniej rendery szły tylko przez procek. A teraz się zastanawiam, bo akrualnie renderuję film 1920x1080p/25 - H.264 - 1h 36m. - i wykorzystanie rocesora wacha się raptem na 25% tylko - screen: Czyżby ograniczała go karta graficzna? (Radeon HD6670 2GB)?http://i.imgur.com/HSPFdto.png

Link to post
Share on other sites

 

 

w celu stworzenia RAID5.
Sensowny kontroler pod raid5 - ok.1700zł Powodzenia.

 

Następnie - obróbka video to spory apetyt na wydajność, a Ty życzysz sobie energooszczędną jednostkę, gdzie jedno z drugim się gryzie. Pomysł jak dla mnie chybiony, jak nie chory ;)  

Link to post
Share on other sites

Przyznaję, nie wiedziałem, że kontrolery pod RAID5 są aż tak drogie.

To nie zmienia faktu że będzie tam kilka dysków ;) - będę zmuszony robić backup ręcznie...

 

Wiesz... po prostu porównując takiego Xeona E3-1230 v2 (TDP: 69W) do np. AMD Opteron 4334 (TDP: 95W)

- no to jest dla mnie już energooszczędność rzędu 25% - to jednak nie jest chory pomysł.

Da się. Tylko trzeba poszukać.

 

Miałem początkowo genialny pomysł kupienia 2x GTX 750 Ti, ale mój genialny pomysł okazał się nierealny, bo przeczytałem że GTX 750 Ti, nie ma możliwości połączenia w SLI.

Wzięło się to z błędnych informacji na stronie NVIDII - rozwijam specyfikację i jest obsługiwane technologie SLI,

 

http://i.imgur.com/iSkpk5J.png

 

wchodzę dalej w specyfikację, - brak informacji o SLI. I bądź tu mądry...

 

 

http://i.imgur.com/AT7Nm4I.png

 

 

Biorąc 2x GTX750Ti miałbym i większą wydajność i mniejszy pobór energii niż jeden GTX 760, ale niestety, producent tego nie przewidział :P

 

Jakieś inne propozycje zestawu? - Przymykając już oko na tą energooszczędność?

Edytowane przez kzabost
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...