Skocz do zawartości

assus co da się w nim wymienić na lepsze


Recommended Posts

parametry mojego laptopa:

Procesor: AMD Turion II M520 2,3 GHz

Pamięć: 3GB SODIMM DDR2

Dysk Twardy: 320 GB

Ekran: 15,6 cali TFT HD 1366 x 768

Karta Graficzna: ATI Radeon HD5145 512MB

System: Windows 7 Home Premium PL

Inne: DVD±RW Super Multi, D-Sub, mikrofon 4xUSB2.0, Wi-Fi, Czytnik kart pamięci, kamera waga 2,9 kg

 

a moje pytanie to co da się w nim wymienić na lepsze aby mi gierki chodziły płynnie lub na srednich wymaganiach chodzi mi głównie o ram procek karta graf (Wiem że samej kary podobno PODOBNO się nie da wymienić ponieważ musi mieś odp chłodzenie do obudowy wymiary itp. ale zapytać nie zaszkodzi:) Co do karty wiem że ona jest raczej pod filmy itp. lecz człowiek uczy się na błędach). Jeszcze jedno, ile by mnie wykosztowała wymiana sprzętu.

 

PS: do was nie mówcie mi że lepiej jakbym sobie kupił nowego lapka niż cokolwiek w nim wymieniał

Link to post
Share on other sites

Karta graficzna w lapku praktycznie nie jest wyminialna

wydajnośc w grach HD5145 nie bedzie lepsza niż to co w tym zestawieniu

http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html

 

Procek to nowoczesny 2 rdzeniowiec 2,3GHz od AMD i nic znacznie lepszegow ofercie AMD nie ma

pomijając znikoma dostępność i ogromny koszt

 

Ram - można zaryzykować 2x2GB z niskimi timingami

 

Chyba najwięcej zyskasz na reinstalacji systemu. Orginalnie wgrywana jest masa zbędnych programów producenta, antywirusy, itp

 

"Goły" W7 powinien pozwolić na płynniejsze granie

Link to post
Share on other sites

Chyba najwięcej zyskasz na reinstalacji systemu. Orginalnie wgrywana jest masa zbędnych programów producenta, antywirusy, itp

 

"Goły" W7 powinien pozwolić na płynniejsze granie

 

tego nie kumam :menda:

 

a co do procka nie da się wymienić np na intela I7 czy tam I5?

Link to post
Share on other sites

Możesz dodać ramu do 4 GB, taktowanego ile tylko płyta obsłuży i procek. Jak nie więcej niż 667MHz to jakiś CL4. Dysk możesz dać większy. Ewentualnie procesor, o ile się da, ale to niema sensu, bo ten jest bardzo dobry.

 

A taniej.

 

Ustaw wygląd classic windows (standardowy zabiera nawet 60 MB pamieci graficznej! a zwykły ok 10 MB). Zdefragmentuj dysk, wyczyść ze śmieci. I 20% szybciej działa :menda:

 

Edit.

 

"Goły" W7 powinien pozwolić na płynniejsze granie

 

tego nie kumam :D

 

Producent wrzuca masę niepotrzebnego oprogramowania, które zabiera sporo zasobów.

Link to post
Share on other sites

no ja mam 32 bit właśnie a możesz mi napisać mała instrukcje jak zrobić to co napisałeś

"Ustaw wygląd classic windows (standardowy zabiera nawet 60 MB pamieci graficznej! a zwykły ok 10 MB). Zdefragmentuj dysk, wyczyść ze śmieci. I 20% szybciej działa :menda:

"

Link to post
Share on other sites

To lepiej tutaj ;p może inni skorzystają.

 

Wygląd: na pulpicie PPM>personalizuj>tam masz okno kompozycji, zjedź na dół i masz "klasyczny windows", wybierz i potwierdź.

 

Czyszczenie:

1. W "mój komputer" klinkij na ikonkę dysku C: prawym myszy>właściwości>czyszczenie dysku. Zaznacz wszystko i ok. Możesz też odznaczyć opcję "Zezwalaj na indeksowanie..."

 

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr ... 13061.html

 

Przy czyszczeniu rejestru, zrób kopię zapasową.

 

Defragmentacja. Menu Start>Wsz. programy.>akcesoria>narz. systemowe>defrag. dysków.

 

A najlepiej poczytaj to: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -2905.html :menda:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...