Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Dzisiaj zakupiłem sobie Router ASUS RT-N10 i mam mały problem. Otóż podłączam kabel ethernet który jest w zestawie  do komputera i do tego routera w żółte wejście takie jak tu: http://img5a.flixcart.com//image/router/3/t/b/asus-rt-n10e-400x400-imad7zxdqfaw7mjz.jpeg, a kabel z internetem od dostawcy do tego niebieskiego wejścia. Ale , gdy próbuje wejść w przeglądarkę żeby skonfigurować router wyskakuje mi komunikat o nie podłączonym kablu ethernet. Wiecie co może być przyczyną? Źle podłączam? 

Link to post
Share on other sites

Czy jesteś pewien że komputer jest podłączony do routera? Jest Internet? Przydziela Ci adres IP? Migają jakieś kontrolki? Opisz 

Podłączałem też drugi kabel ethernet i nadal to samo. Podłaczyłem stary router i internet działa normalnie. Wszystko na routerze się świeci chyba tak , jak powinno. Widziałem poradnik na youtube jak skonfigurować ten router ale , gdy wchodzę właśnie w przeglądarkę i wpisuję swój adres IP to wyskakuje ten komunikat. 

Link to post
Share on other sites

po pierwsze w przeglądarce trzeba wpisać nie Twój adres IP a adres BRAMY DOMYŚLNEJ a po drugie sprawdź czi świeci się kontrolka LAN1 albo jakakolwiek LAN

Sory, pomyliło mi się. Wpisuje adres bramy i wyskakuje mi ten komunikat. Kontrolki świecą się na zielono (chyba 4 się świeci). I ta od LAN też

Link to post
Share on other sites

Spróbuj zresetować router przyciskiem reset obecnym w obudowie. Przez wifi próbowałeś się logować?

Okej spróbuję zrestartować go. Przez wifi próbowałem i działa, włącza się taki panel ustawień jak tutaj 

a na komputerze gdy chcę żeby sie to włączyło to nie zawsze jakoś zaskoczy. Nie wiem od czego to zalezy. Może wtedy jak podłączę kable na odwrót. Próbowałem konfigurować tak jak jest na tym filmie ale nie mam np. takiej opcji jak automatycznie IP.  
Link to post
Share on other sites

Dziwne, jak przez wifi działa to może z przeglądarką coś nie tak bo innej opcji nie widzę, sprawdź jeszcze ustawienia karty sieciowej, ewentualnie zaktualizuj sterowniki

Tzn jak już nawet włączę na przeglądarce i próbuję ustawić to co jest na tym filmie to i tak nie łączy się z siecią. Nie wiem czemu. 

Link to post
Share on other sites

Czy używasz kabla bezpośrednio ze ściany czy masz jeszcze jakiś modem? Na tym filmiku jest pokazana tylko zmiana adresu IP i puli DHCP bez tej zmiany też powinno działać. Jakie ip ma twój komputer?

Mam telefon stacjonarny i jest on podłaczony do gniazdka telefonicznego z którego ciągne internet do routera. I router podłączam kabelkiem ethernet do kompa. Moje IP to 192.168.1.10

Link to post
Share on other sites

Zaraz chwila, podlaczyles port WAN do gniazdka telefonicznego? Dobrze rozumiem?

Nic nie podłączałem bo tak mam już od kilku dobrych lat. Jedynie co podłączam to tylko drugą końcówkę w routerach. Jest to taki cienki biały kabelek chyba z końcówkami RJ-45. I tą jedną końcówkę podłączam do gniazdka telefonicznego a drugą do routera.

Link to post
Share on other sites

Nie można gniazdka telefonicznego połączyć z routerem kablem Ethernet ponieważ gniazdko telefoniczne to RJ11 a Internetowe to RJ45. Pomiędzy routerem a gniazdkiem telefonicznym wymagany jest modem ADSL/DSL zależy od dostawcy

W starym routerze, czyli Livebox 2.0 podłączałem kabel ethernet do komputera a ten z końcówką rj-45 z gniazdka telefonicznego  do wtyku adsl w tym routerze czy coś takiego. Chciałem zrobic to samo w tym

Link to post
Share on other sites

Livebox to jest modemem ADSL wejściem rj11 na sieć telefoniczną i wyjściami rj45 (ethernet). Ten Asus zaś to jest zwykły router. Nie można połączyć go z gniazdkkiem telefonicznym. Musisz podłączyć go do liveboxa. Tzn gniazdko telefoniczne>livebox>router>komputer

Edytowane przez limera1n
Link to post
Share on other sites

Livebox to jest router z wbudowanym modemem ADSL wejściem rj11 na sieć telefoniczną i wyjściami rj45 (ethernet). Ten Asus zaś to jest zwykły router. Nie można połączyć go z gniazdkkiem telefonicznym. Musisz podłączyć go do liveboxa. Tzn gniazdko telefoniczne>livebox>router>komputer

A to super zrobiłem, bo liveboxa będę musiał oddać za miesiąc bo rezygnuję z niego i dlatego kupiłem ten asusa. Czyli muszę kupić inny router...

Link to post
Share on other sites

Musisz mieć modem. Najlepiej od dostawcy. Tp mialo liveboxy, teraz mają ZTE. zorientuj się u operatora ;) pozdrawiam

Livebox miałem przez 2 lata ale on jest płatny 10 zł miesięcznie. Dlatego chciałem z niego zrezygnować aby nie płacić niepotrzebnie 10 zł miesięcznie. Czy można kupić taki router z funkcją modemu żeby działał jak ten livebox?

Link to post
Share on other sites

Tak, zdecydowanie ale musisz od Orange uzyskać dane potrzebne do logowania. Z tego co pamiętam to jest jakieś jedno hasło i do tego identyfikator uzytkownika. Bez tego nic nie zrobisz

Tak ja to wszystko mam ale na razie nie są mi potrzebne bo nie mam dobrego routera. czy coś takiego nadawało by się żeby działał jak livebox? http://allegro.pl/router-z-modemem-adsl-tp-link-td-8840t-24mb-s-i4772967277.html

Link to post
Share on other sites

Tak ten zadziała ale nie ma WiFi więc trochę bez sensu jak już brać to tplinka z ADSL i wifi

No tak nie zwróciłem uwagi. Muszę zwracać uwagę na to żeby miał funkcje modemu i koniecznie wifi ;) Dzięki za pomoc!

Można, na forum masz od groma tematów o routerach adsl w różnym budżecie. A ten, co masz oddaj lub sprzedaj.

Z pewnością poszukam na forum. Będę próbował oddać do sklepu może mi przyjmą i oddadzą pieniądze. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...