Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Właśnie teraz mi przyszedł zasilacz z gwarancji. Dostałem nowy. Zamiast 850w 1kw ale to nie istotne. Dostałem karte gwarancujną i na miejscu, gdzie powinno pisać ilość miesięcy gwarancji pisze mój nr RMA. Tu moje pytranie. Po gwaranjcji na nowy sprzęt nie daje się gwarancji? Ja miałem monitor na gw to dostałe nowy i nową gwarancje

Link to post
Share on other sites

Według mnie to jest tak...

Jeśli dostałeś nowy produkt to gwarancja leci dalej od kiedy dokonałeś zakupu i ona dalej obowiązuje.

Numer RMA to bodajże numer reklamacji. Gdyby coś się stało z zasilaczem wysyłasz im zasilacz razem z otrzymaną "nową" kartą gwarancyjną i to tyle. Oni sprawdzają czy gwarancja wciąż jeszcze jest ważna i dokonują naprawy lub nie.

 

Wnioskuję to po własnych doświadczeniach i wymianie kilku wiadomości z serwisem gwarancyjnym.

Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko wydaje mi się, że powinna być liczona od nowa. W końcu nie został naprawiony/wymieniony pewien element zasilacza tylko otrzymałeś nowy sprzęt, więc i gwarancja powinna być nowa.

Przynajmniej ja miałem podobny przypadek jak Ty. Zepsuł mi się monitor, wymienili coś w nim - gwarancja trwała dalej. Po 3 wysłaniu monitora otrzymałem nowy (inny model) i nową gwarancję. Więc jak dla mnie nowy sprzęt powinien równać się z nową gwarancją.

 

Najlepiej przejdź się do sklepu/zadzwoń i się dowiedz jak sprawa wygląda z tą gwarancją.

Link to post
Share on other sites

Zgodnie z treścią kodeksu cywilnego, serwis/sklep/producent wymieniając zakupiony przez Ciebie towar na NOWY ma obowiązek rozpocząć świadczenia gwarancyjne na obowiązujących zasadach i liczonych od daty otrzymania jego przez Ciebie, czyli ustawa mówi wyraźnie, że dostając nowy sprzęt powinieneś dostać nowy okres gwarancyjny. Co innego gdyby sprzęt został po prostu naprawiony wówczas stosuje się kontynuację gwarancji.

Jednakże sam się spotkałem z przypadkiem kiedy serwis idzie w zaparte i usiłuje wcisnąć "kit", że przysługuje kontynuacyjna gwarancji - wówczas należy takie sprawy zgłaszać, albo kierownictwu albo iść do serwisu pokazując treść tejże ustawy. Nie wiem, z czego to wynika, czy z braku wiedzy, czy po prostu z chęci ograniczenia gwarancji. :co:

Link to post
Share on other sites

Niestety serwisy jak i sklepy kantują nieświadomych klientów jak leci, tak jak napisał xpris wymiana sprzętu na nowy równoznaczna jest z nowym okresem gwarancyjnym udzielonym na tych samych zasadach lub nowe jeżeli zmianie uległy warunki gwarancji na nowe jednakże nie mogą być one gorsze od starych ( prawo nabyte ) na ten nowy przedmiot. Gdyby zapisy karty gwarancyjnej stanowiły inaczej można je zaskarżyć jako klauzule niedozwolone do UOKiK lub do sądu.

Link to post
Share on other sites

chciałbym dokładną nazwe tej ustawy jakby ktoś mógł wrzucić.

 

Cześć, sorki za zwłokę, ale chwile mnie nie było.

 

Treść:

Art. 581. § 1. Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej.

§ 2. W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z gwarancji nie mógł z niej korzystać.

Według komentarza rzecz wolna od wad rozumie się produkt wymieniony na nowy lub naprawiony.

 

Źródło Kodeks Cywilny. Dział III. Artykuł 581, par 1 i 2.

:D

Link to post
Share on other sites

Ale napisałeś im już o tej ustawie tak?

No to napisz, że nie rozumiesz sposobu, w jaki kontynuują trwanie gwarancji mimo, iż sprzęt został wymieniony na nowy, co wiąże się z ponownym podbiciem gwarancji.

 

Tak a oni piszą że wybrałem gwarancje serwisową i temu mam dalej kontynuowaną.

 

EDIT:

 

Napisałem, że nie moge zrozumieć dlaczego oni nie dają mi nowej gwarancji jak w tej ustawie jasno pisze że powinienem ją dostać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...