Skocz do zawartości

Win 7 na takich ustawieniach?


Recommended Posts

Nie pomyliłeś visty z win7?

Bez jaj, u mnie Vista SP1 x64 ładnie śmiga i nie mam nic do zarzucenia. A Win7 nie lubię, system tylko do zarobienia kasy, a oferuje tyle co Vista - sprawdź moją sygnaturkę :(

 

 

ale po co 128 bitowe procki? Konsole to wynaturzenie dlatego mają porąbane podzespoły ale na pc kompletnie nie potrzebujemy 128 bitowych procesorów. 64bit wystarczy na kilkadziesiąt lat.

Ja nie wiem, kiedyś tam były od Intela jakieś takie obrazki, do czego dążą w najbliższych latach, no i było że procki 128bit i chyba odejść od 32, czyli zostało by 64 i 128 :menda:

Link to post
Share on other sites

Bez jaj, u mnie Vista SP1 x64 ładnie śmiga i nie mam nic do zarzucenia. A Win7 nie lubię, system tylko do zarobienia kasy, a oferuje tyle co Vista - sprawdź moją sygnaturkę :(

 

Tak, win7 to SP4 do visty ale mnie to kompletnie nie przeszkadza. Miałem vistę bez SP i w życiu jej więcej nie zainstaluje. Visty nigdy nie kupowałem więc do microsoftu nie mam żalu co do w7

 

Ja nie wiem, kiedyś tam były od Intela jakieś takie obrazki, do czego dążą w najbliższych latach, no i było że procki 128bit i chyba odejść od 32, czyli zostało by 64 i 128 :menda:

Dzięki takim ładnym obrazkom chcą od nas wyłudzić kasę. 128 bit nie wykorzystamy jeszcze przez kilkadziesiąt lat. Nie dajmy się zwariować producentom

Link to post
Share on other sites

No właśnie, a problemy z aplikacjami na x64... Tylko jeden problem - aplikacja pod DOSa nie chciała mi się uruchomić :(

co do wersji 64 czy 32 to jedynym czynnikiem za wersją 64 bitową jest wykorzystanie więcej niż 3gb ramu (niby działa 4gb a 1gb jest niby niedostępne dla aplikacji tylko dla systemu

Nie jest dostępne dla systemu, bo system nie potrafi tego zaadresować

ale na 64 system wykorzystuje około 1gb ramu i na 32 tyle samo, więc nie wiem jak jest wykorzystywane ten 1gb, zaraz ktoś napisze że idzie na bufory czy coś tam, ale to w takim razie znaczy ze 32bity są szybsze

Piękna dedukcja, system zużywa 1GB RAM i jest wolniejszy od tego co zużywa 1GB RAM :menda:

I faktycznie 64bitowy jest trochę niestabilny

W jakim względzie niestabilny? Jak zainstalujesz sterowniki x32 pod system x64 to będzie niestabilny. Niestety odwrotnie nie da się zrobić, tzn zainstalować sterowniki x64 na x32 systemie

I po co siedzieć na starym standardzie, mamy procki 64 bitowe, w przyszłości wejdą 128bitowe(PS2 ma nawet 128bitowego procka...) a będziemy siedzieć na x32 bo jest *urojone* szybszy...

 

E:

@UP

win7 32 wykorzystuje 4gb ramu podobno więc teortycznie system zajmuje 2gb, a na 64 1gb. Chodzi mi o to, że na 64 masz wolnej pamieci 3gb do wykorzystania, a na 32 2gb

 

 

Wymień mi poza tym programy 64 bitowe z których korzystasz !

Link to post
Share on other sites

PS x64, PHP x64, Notepad++ x64, ESET Smart Security x64. Jeszcze dużo, ale nie chce mi się wymieniać.

 

EDIT::

wiedzcie też że jest taki jakby patch do systemu 32 bitowego, który pozwala wykrywać przez system więcej niż 4gb pamięci i je wykorzystać.

WOW, no co ty? Nie wiedziałem, że jest coś takiego jak PAE. Nie ucz ojca dzieci robić

Link to post
Share on other sites

PS x64, PHP x64, Notepad++ x64, ESET Smart Security x64. Jeszcze dużo, ale nie chce mi się wymieniać.

dobrze że nie wypisałem człowieku painta 64 i w ogóle windowsa64. Chodzi mi o programy, które w wersji 32 chodziłby tak ledwo co,a dzieki 64 bitom radzą sobie milion razy lepiej. Tylko nie bierz tego miliona dosłownie

Link to post
Share on other sites

Dzięki 64 bitom nie radzą sobie milion razy lepiej, tylko lepiej o 5-10%. W ogóle skończmy tę jałową dyskusję. Każdy wie, że 64 bit jest lepsze od 32 i tyle, kropka.

zapewne korzystałbyś z tych programów na 32 bitach i nie zauważyłbyś różnicy, a jeśli zauważyłbyś to powiedz mi jaka jest różnica w działaniu antywirusa 64 bitowego, a 32 bitowego?

Link to post
Share on other sites

A nawet kto ci każe kupować wersję 'Ultimate' CS5 ze wszystkimi śmieciami za 3000zł

 

Myślisz że CS3 którego można teraz dużo taniej kupić nie zajmie tych 2GB?

 

Są jeszcze programy do obróbki video(tu nie tylko limit pamięci, ale i szybciej przetwarzają pod x64), gimp też da radę do limitu dojść(a jest darmowy)

Otwieranie dużych baz danych

 

Przyszłe gry (już Crysis czy GTA IV ciągną powyżej 1,7GB RAMu, a Crysis z UltraHighMod ciągnie 2,5GB)

Link to post
Share on other sites

@jan55

Człowieku, o co ci chodzi? Chcesz pokazać jaki to ty jesteś guru w tych sprawach? Dla twojej wiadomości wymiana windowsa z x32 na x64 nie kosztuje nic, a zawsze wzrost wydajności jest. PAE to rozwiązanie tymczasowe i wszyscy starają się od niego odchodzić na rzecz x64. Jeżeli dołuje cię fakt, że windows 8 nie będzie dostępny pod postacią x32 to zostań na win7 x32 jeszcze przez 50 lat.

Link to post
Share on other sites

nie obrabiam, również wideo nie obrabiam, nie jest mi potrzebny system 64 bitowy, poza tym chyba napisałem że dla zwykłego prostego użytkownika jedyna korzyść z 64 to większa ilość ramu, wiec mi tu nie pisz ile ramu zajmują gry

 

Nie wiem czy wiesz ale nie piszę się posta pod postem.

 

 

Co do systemów 64 i 32 bitowych to różnicy w szybkości działania nie zauważyłem. A co do stabilności to mam vistę 64 od 2,5 roku i nie musiałem ani razu przeinstalowywać.

Jedyny program jaki mi nie działał to było HOH Airborne. Jeśli ktoś chce wydać pieniądze na system operacyjny, to niech już lepiej kupi wersję 64 bo jeśli za jakiś czas, będzie chciał rozbudować swój komputer to włoży dodatkowe kości ramu i nie będzie problemu.

Link to post
Share on other sites

na viste tak wszyscy narzekali bo mieli komputery typu pentium 3 700mhz i oczekiwali ze będą mieć fajne przezroczyste okienka, na dobry sprzęcie vista działała bez zarzutów

Ok, mam czterojajowy 2,4 GHZ i 8800 GTS 640 OC. Do tego 4GB ramu. Zainstalowałem kilka dni po premierze viste. System zużywał 2GB ramu w dodatku bardzo wolno kopiował pliki (nie wiem dlaczego). Połowa gier nie działała. Wychodziła masa poprawek microsoftu do visty ale dopiero po SP1 dało się go normalnie używać.

Link to post
Share on other sites

Windows 7 jest OK, ale jak dla mnie jednak x32 lepsze. Tak jak pisałem wcześniej, postanowiłem sobie pewnego dnia zainstalować x64 i odrazu system po zainstalowaniu sterowników (chipset, grafika i muzyczna), system zaczął dziwnie mulić. Nie wiem czym to było spowodowane, ale jednak tak się dzieje :menda: Może jakaś felerna konfiguracja nie pasująca systemowi? Nie wiem.

Link to post
Share on other sites

na viste tak wszyscy narzekali bo mieli komputery typu pentium 3 700mhz i oczekiwali ze będą mieć fajne przezroczyste okienka, na dobry sprzęcie vista działała bez zarzutów

Ok, mam czterojajowy 2,4 GHZ i 8800 GTS 640 OC. Do tego 4GB ramu. Zainstalowałem kilka dni po premierze viste. System zużywał 2GB ramu w dodatku bardzo wolno kopiował pliki (nie wiem dlaczego). Połowa gier nie działała. Wychodziła masa poprawek microsoftu do visty ale dopiero po SP1 dało się go normalnie używać.

faktycznie, nie dopisałem ze po sp1 z visty dało sie korzystać

 

Windows 7 jest OK, ale jak dla mnie jednak x32 lepsze. Tak jak pisałem wcześniej, postanowiłem sobie pewnego dnia zainstalować x64 i odrazu system po zainstalowaniu sterowników (chipset, grafika i muzyczna), system zaczął dziwnie mulić. Nie wiem czym to było spowodowane, ale jednak tak się dzieje :menda: Może jakaś felerna konfiguracja nie pasująca systemowi? Nie wiem.

o tym cały czas mówię, nawet stoperem mierzyłem który system uruchamia się szybciej i chyba aż z 5s dłużej 64 bitowy. Dlatego polecam wszystkim ,żeby nie słuchali większości ludzi powyżej, którzy muszą się czymś pochwalić kolegom, tylko żeby sami sprawdzili. Gram głównie w red orchestrę, miałem na 64 sporo klatek mniej (chociaż 32 tez mi na innym kompie wycięła niezły numer z ta grą, który opisałem w innym temacie)

Link to post
Share on other sites

Ale wy macie problem ... chłopak się prawie nic nie zna na systemach operacyjnych na dodatek mierzy czas uruchamiania systemu stoperem :menda: Nich sobie korzysta z 32bit ile chce przecież nikt mu tego nie zabroni... ale niech nie gada głupot, że 64bit systemy są o kant du*y rozbić i że to jedna wielka ściema... Nie jestem profesjonalistą ale i tak programy, które używam wykazują większą wydajność na systemie 64bit.

Link to post
Share on other sites

gó.wno się znam dlatego nie wierze w propagandę Microsoftu i korzystam tylko z własnych doświadczeń, na siłę nikt mi nie wmówi czegoś jak niektórym.

 

Mam się chwalić kolegom, że używam x64 bo mi photoshop szybciej chodzi? Wielki znawca systemów i podzespołów się znalazł. Nie odpowiadam więcej w tym temacie bo widzę, że jan wszystko wie sam a jego ignorancja jest wielkości słońca.

to pochwalisz się ze masz 64bity, a dopiero później że ci Photoshop chodzi szybciej

Link to post
Share on other sites

gó.wno się znam dlatego nie wierze w propagandę Microsoftu i korzystam tylko z własnych doświadczeń, na siłę nikt mi nie wmówi czegoś jak niektórym.

 

Mam się chwalić kolegom, że używam x64 bo mi photoshop szybciej chodzi? Wielki znawca systemów i podzespołów się znalazł. Nie odpowiadam więcej w tym temacie bo widzę, że jan wszystko wie sam a jego ignorancja jest wielkości słońca.

to pochwalisz się ze masz 64bity, a dopiero później że ci Photoshop chodzi szybciej

Jan ile ty masz lat? O co chodzi z tym chwaleniem?? LOL

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...