Skocz do zawartości

Win 7 na takich ustawieniach?


Recommended Posts

Bierz nie zastanawiaj sie ja się zaopatrzyłem w wersję ultimate i jest miodzio :co: super design, śmiga jak rakieta, o wiele szybciej niż niezapomniany dziadek xp ;) Tyle że w wersji 64 bit sa nieraz problemy z programami, ale ty masz 3 gb ramu takze spoko wystarczy 32 bit

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Dołączę się do tematu. Pójdzie Windows 7 na tym sprzęcie :P

AMD Athlon XP 2000+ 1,66 GHz

Chipset VIA KT400

nVidia GeForce 4 Ti 4800

DDR 333 1 GB

 

Powinno - oczywiście wersja 32bit. Tu pobierzesz sterowniki do chipsetu (w tym AGP) /sata/ata itd http://www.viaarena.com/Driver/VIA_Hype ... _V524A.zip sterowniki są do Vista32, ale sądzę, że powinno być jak ulał.

Bardzo przydałoby się obsadzić w tym PC 3x1GB DDR (333 lub 400).

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

do autora

wydaje mi się, że twój komputer jednak nie spełnia wymagań

 

Karta graficzna ati radeon 4350 hd 512mb ok

Win xp pro sp3 nie spełnia

Procek AMD anthlon II X2 245 2.91ghz ok

3gb ram ok

płyta główna NVidia nForce 520LE ok

 

co do wersji 64 czy 32 to jedynym czynnikiem za wersją 64 bitową jest wykorzystanie więcej niż 3gb ramu (niby działa 4gb a 1gb jest niby niedostępne dla aplikacji tylko dla systemu, ale na 64 system wykorzystuje około 1gb ramu i na 32 tyle samo, więc nie wiem jak jest wykorzystywane ten 1gb, zaraz ktoś napisze że idzie na bufory czy coś tam, ale to w takim razie znaczy ze 32bity są szybsze). I faktycznie 64bitowy jest trochę niestabilny.

Link to post
Share on other sites

Danny: Niech nie próbuje nawet instalować. Będzie tak muliło, że to się w pale nie mieści. Nie ma sensu instalować systemu, który będzie mulił tak, że nie będzie się dało pracować.

 

Jan55: Windows 7 ma takie coś jak SuperFetch. Poczytaj o tym w internecie a zobaczysz, że jego zużycie pamięci oscyluje wokół 500 - 600MB. To superfetch zabiera dużo ramu, ale jak ci brakuje to superfetch się wyłącza, żebyś dostał więcej ramu. Poza tym wersja 64 bitowa jest nieco szybsza z uwagi na architekturę. I 64 bitowy system JEST STABILNY. Grałem w dziesiątki gier, odpalałem setki programów i w żadnym nie było problemu wynikającego z architektury.

Link to post
Share on other sites

W sumie jak kupi 64 bitową i coś będzie nie tak to może zainstalować 32 bitową jak skołuje nośnik jeśli kupi oem. A problemy na 64 bitowym systemie z programami się zdarzają. W pracy miewałem takie przypadki, albo instalowałem 32 bitowy albo robiłem downgrade do XP jak gdzieś nie było nośnika.

Link to post
Share on other sites

Ja zrobilem extrymalna instalacje windowsa 7 home premuium 32 bit na takiej o to konfihuracji:D cerelon 802Mhz, ram 512 sdram, karta graficzna radeon 9200 na zwykle PCI bo plyta nie ma AGP,dysk 30 Gb, windows chodzi lecz trzeba wszystko delikatnie uruchomic ze spokojem gdyz mala ilosc ramu czasami go zmuli:D to byla taka instalka do sprawdzenia czy sie da 7 zainstalowac na kiepsciutkim kompie.

Link to post
Share on other sites

No właśnie, a problemy z aplikacjami na x64... Tylko jeden problem - aplikacja pod DOSa nie chciała mi się uruchomić :P

co do wersji 64 czy 32 to jedynym czynnikiem za wersją 64 bitową jest wykorzystanie więcej niż 3gb ramu (niby działa 4gb a 1gb jest niby niedostępne dla aplikacji tylko dla systemu

Nie jest dostępne dla systemu, bo system nie potrafi tego zaadresować

ale na 64 system wykorzystuje około 1gb ramu i na 32 tyle samo, więc nie wiem jak jest wykorzystywane ten 1gb, zaraz ktoś napisze że idzie na bufory czy coś tam, ale to w takim razie znaczy ze 32bity są szybsze

Piękna dedukcja, system zużywa 1GB RAM i jest wolniejszy od tego co zużywa 1GB RAM :P

I faktycznie 64bitowy jest trochę niestabilny

W jakim względzie niestabilny? Jak zainstalujesz sterowniki x32 pod system x64 to będzie niestabilny. Niestety odwrotnie nie da się zrobić, tzn zainstalować sterowniki x64 na x32 systemie

I po co siedzieć na starym standardzie, mamy procki 64 bitowe, w przyszłości wejdą 128bitowe(PS2 ma nawet 128bitowego procka...) a będziemy siedzieć na x32 bo jest *urojone* szybszy...

 

E:

@UP

Link to post
Share on other sites

No właśnie, a problemy z aplikacjami na x64... Tylko jeden problem - aplikacja pod DOSa nie chciała mi się uruchomić :(

 

 

Mnie nawet Raptor - Call of the Shadows na DosBoxie działa na win7 x64

 

 

Piękna dedukcja, system zużywa 1GB RAM i jest wolniejszy od tego co zużywa 1GB RAM :menda:

Szczerze to ja też nie zrozumiałem postu janka :P

 

W jakim względzie niestabilny? Jak zainstalujesz sterowniki x32 pod system x64 to będzie niestabilny. Niestety odwrotnie nie da się zrobić, tzn zainstalować sterowniki x64 na x32 systemie

I po co siedzieć na starym standardzie, mamy procki 64 bitowe, w przyszłości wejdą 128bitowe(PS2 ma nawet 128bitowego procka...) a będziemy siedzieć na x32 bo jest *urojone* szybszy...

Cóż w pierwszej sprawie się zgadzam, że lepiej siedzieć na czymś nowoczesnym niż przestarzałym, ale po co 128 bitowe procki? Konsole to wynaturzenie dlatego mają porąbane podzespoły ale na pc kompletnie nie potrzebujemy 128 bitowych procesorów. 64bit wystarczy na kilkadziesiąt lat.

Link to post
Share on other sites

ja kupiłem sobie 32 bity z pół roku temu, porównywałem dwie wersje (można pobrać 60 dniowe demo) i w szybkości jeśli chodzi o 64 nic nie zauważyłem. Zauważyłem , że starsze gry chodzą na nim wolniej. Już nie mówiąc o tym, że programy się częściej sypały np. taka opera na 32 działa bez zarzutu, a na 64 bitach non stop wywalała błędy. Jak ktoś nie jest zdecydowany może kupić boxa (gdzie jest 64 i 32) albo ściągnąć te dwa dema, co najmniej na tydzień wgrać każde i kupić oema, ale takiego jak chce.

Link to post
Share on other sites

@jan55

 

Niema to jak się pośmiać :menda: To co piszesz o wersji x64 to stek bzdur. Używam go od premiery, żadnego większego zawieszenia, żadnych problemów. I na 2 GB RAM działa szybciej niż XP.

Najlepiej zainstaluj sobie Windows 98, bo przecież bierze mało zasobów i będzie TAKI szybki.

Forum komputerowe a Ty siedzisz w XX wieku..

Link to post
Share on other sites

Jakie błędy? Używałem opery i wszystko działało ok. Wśród ponad setki programów i gier których używam żadna nie miała problemu z architekturą. Nawet poczciwy System Shock 2 z 1999 roku uruchomił się po wgraniu xp patcha, więc nie wiem o czym ty mówisz. Nie pomyliłeś visty z win7?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...