Skocz do zawartości

i5-3570k i Radeon 7950


Recommended Posts

XFX Core 550W 80+ SLI PSU
Seagate 500 Gb Sata III
Gigabyte Radeon HD 7950 3GB DDR5 PCI-E
MSI Z77A-G43
Intel Core i5 3570K 3.4GHz
Kingston HyperX Blu DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9 Intel XMP
SilentiumPC Spartan Pro HE924

 

Wiem, że podobne tematy już są ale prosiłbym mimo wszystko o wyrozumiałość. Chcę wykręcić procka do 4.0 GHz i grafikę trochę na pewne tytuły gier, które są już zapasem. Czytałem poradnik wykręcania procka ale po kilku przewinięciach zacząłem się już gubić. Moje pytania to:

- Czy jest jakiś program(najelpiej PL) dzięki któremu mogę wszystko zrobić jak trzeba nie bawiąc się w przestawianie w biosie?

Jeśli jest to proszę podać nazwę.

Czy to chłodzenie i zasilacz wystarczą?

Inne wskazówki dotyczące tego procesora i grafiki.

 

Proszę o proste porady bądź podanie linku gdzie jest wytłumaczone wszystko jak dla kompletnego laika.

Link to post
Share on other sites

w biosie masz opcje automatycznego podkręcenia tego procesora do 4,2 Mhz bez żadnego kombinowania, domyslnie sa ustawione standardowe ustawienia, musisz wybrać opcje oc,  jeżeli chcesz np 4,5mhz to wtedy jest to juz trudniejsze ale na tym forum juz to gdzieś zostało opisane

 

możesz sobie zainstalować control center,

Edytowane przez stalkerpl
Link to post
Share on other sites

XFX Core 550W 80+ SLI PSU

Seagate 500 Gb Sata III

Gigabyte Radeon HD 7950 3GB DDR5 PCI-E

MSI Z77A-G43

Intel Core i5 3570K 3.4GHz

Kingston HyperX Blu DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9 Intel XMP

SilentiumPC Spartan Pro HE924

 

Wiem, że podobne tematy już są ale prosiłbym mimo wszystko o wyrozumiałość. Chcę wykręcić procka do 4.0 GHz i grafikę trochę na pewne tytuły gier, które są już zapasem. Czytałem poradnik wykręcania procka ale po kilku przewinięciach zacząłem się już gubić. Moje pytania to:

- Czy jest jakiś program(najelpiej PL) dzięki któremu mogę wszystko zrobić jak trzeba nie bawiąc się w przestawianie w biosie?

Jeśli jest to proszę podać nazwę.

Czy to chłodzenie i zasilacz wystarczą?

Inne wskazówki dotyczące tego procesora i grafiki.

 

Proszę o proste porady bądź podanie linku gdzie jest wytłumaczone wszystko jak dla kompletnego laika.

na tym chłodzeniu nie poszalejesz z OC tego procka

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...