Skocz do zawartości

y510p ręczne uruchamianie SLI


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Kac2per1,

Recommended Posts

Witam. Posiadam laptop Lenovo Y510P z dwiema kartami graficznymi NVIDIA Geforce GTX755m połączonymi - SLI. Jednak owe SLI nie działa zawsze i jedna karta dusi się przy niektórych grach nawet na minimalnych ustawieniach. Wiec moje pytanie brzmi, czy można w jakiś sposób ręcznie wymusić aby gry korzystały z potencjału obydwu kart ? przykładowo w grze: Middle-earth: Shadow of Mordor. Bardzo proszę o pomoc  :] 


Dodam, że sterowniki zawsze aktualizuje.

Edytowane przez mate1996
Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę fabrycznie ten laptop ma jedną kartę 755m i jednego intela 4600 więc nie ma się co dziwić, że nie ma mocy w Shadow of Mordor. Jeśli sam nie dokladałeś drugiej grafiki 755m (o ile w ogóle jest to możliwe) to masz jedną kartę dedykowaną i jedną zintegrowaną.

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę fabrycznie ten laptop ma jedną kartę 755m i jednego intela 4600 więc nie ma się co dziwić, że nie ma mocy w Shadow of Mordor. Jeśli sam nie dokladałeś drugiej grafiki 755m (o ile w ogóle jest to możliwe) to masz jedną kartę dedykowaną i jedną zintegrowaną.

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę fabrycznie ten laptop ma jedną kartę 755m i jednego intela 4600 więc nie ma się co dziwić, że nie ma mocy w Shadow of Mordor. Jeśli sam nie dokladałeś drugiej grafiki 755m (o ile w ogóle jest to możliwe) to masz jedną kartę dedykowaną i jedną zintegrowaną.

Zakupiłem nowy model na allegro z dwoma kartami 755m, stad tez brak napedu DVD.

Procesor i5-4200m

Po prostu mam problem z niektorymi grami przez działanie tylko jednej karty i nie wiem jak sobie z tym poradzic. Wiem że nie każda gra wspiera SLI i chciałbym odszukać w jaki sposób można tego dokonać manualnie. 

Edytowane przez mate1996
Link to post
Share on other sites

Jedyną radą są sterowniki/gra wspierająca SLI.

 

Patrzyłeś temperatury w grach ? 

Skoro w niektórych (nie wszystkich) grach są problemy (a temperatury masz w miarę ok) to wina sterowników/gier wspierających lub nie tryb SLI/CF.

tzn. ja wychodze z założenia, że nie każda gra wspiera SLI i to jest pewne. Nie chodzi mi też o to, że jest problem z działaniem gier na jednej karcie bo skoro nie maja wsparcia do obydwu nie może być inaczej poprzez automatyczne ustawienie. Po prostu szukam wyjścia aby w pewien sposób wymusić(manualnie za pomocą jakiegoś programu) działanie tej drugiej karty przy grach które nie wspierają SLI, gdyż słyszałem, że jest to możliwe i nie chciałbym tego przeoczyć. Byłbym wdzieczny za jakiekolwiek rady.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...