Skocz do zawartości

Zestaw Komputerowy, ok. 2000zł


Recommended Posts

Witam, kumpel chce kupić jakiś tani komputer żeby sobie popykać w nowe gierki w miare znośnej jakości, próbowałem złożyć coś taniego jednak nie jestem fanem budżetowości jeżeli chodzi o płyty główne i zasilacze (niemiłe wspomnienia, głównie z zasilaczami).

 

Czy coś takiego da radę: http://www.morele.net/inventory/info/l5RF6K/ ?

 

Kolega raczej OC robić nie będzie, chodzi o to żeby gierki typu BF4 ruszyły w 60FPS na High albo coś w tym stylu. (Tak mi się wydaje że powinien ruszyć z taką R9, jak na moim HD6850 chodzi w miare ładnie). W związku z tym że nie dobierałem części dla siebie, mam cały czas wrażenie że czegoś zapominam. (i to nie jest stacja dysków).

 

Prosiłbym o jakieś porady, czy idzie coś uciąć, coś dodać, tak żeby cena już większa nie była? Czy Radka można zastąpić jakimś GF w tym przypadku? Nadal żyje w czasach kiedy Intel i3 był nowym prockiem :)

 

EDIT: Nie mam już za bardzo czasu na przeglądanie Internetu, ale jestem troche w tyle jeżeli chodzi o Radki, te serie R to są następcy Radeonów HD czy jakaś równoległa seria? Na różnych wykresach widzę że niektóre HD są wyżej od tych R9-tek

Edytowane przez Wormivv
Link to post
Share on other sites

Na przyszłość: nie bierz się za składanie kompów ;) . 

 

uzupełnij:

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora i model:
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :
Link to post
Share on other sites

 

 

uzupełnij:

  • Zastosowanie komputera :Gry
  • Maksymalna kwota :2250
  • Których części potrzebuję :cały zestaw oprócz napędu dvd
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :raczej nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model:Nie wiem, załóżmy 1080p
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :cd ROM, nie wiem jaki,
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :wystarczy jedna kość razu, druga będzie do kupiona

Część tego zestawu jest przepisana przez kumpla z jakieś aukcji allegro, więc nie jestem do końca winny tego zestawu, ale gdybym złożył od początku to i tak nie był by mniej randomowy od tego :)

Link to post
Share on other sites

Zestaw jest nijaki. FX w takim budżecie wypada blado w porównaniu do jakiejkolwiek i5 z czterema rdzeniami pod 1155 / 1150. Obudowa rozumiem po kosztach ? 

 

 

 

Kolega raczej OC robić nie będzie

 

Tym bardziej inwestycja w FX i dość drogą płytę nie ma tutaj prawa bytu.

 

Z niewielką dopłatą proponowałbym:

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

AsRock H61 PRO BTC /intel H81, LGA1155/

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

MSI Radeon R9 270X Gaming 2GB DDR5 256bit (1070/5600)

Zalman Z1 USB3.0 black (b/z)

Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

Corsair VS 450W 80+ 120mm

 

2290 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

http://pclab.pl/art52137-22.html

 

Do tego, dysk 1TB oraz 8 GB DDR3 na start, które to przydadzą się BF4 online. Z racji znacznie mniejszego poboru prądu przez Intela, zasilacz 450W z mocą 408W na +12V będzie tutaj nawet zapasem. Całość zamknięta w lepiej wykonanej obudowie z dwoma wentylatorami 120 mm

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...