Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam problem z komputerem , który dostałem do naprawy tzn. nie chce się uruchomić.Działąją tylko wiatraki (chłodzenie procesora, wiatrak z zasilacza wiadomo, i jeden dodatkowy) nie ma obrazu na monitorze, na płycie głównej świeci się zielona dioda, oraz świecą się diody dysku i zasilania.Nie ma także żadnych dzwięków przy starcie komputera lub restarcie.Próbowałem najpierw podłączyć inny monitor ale to nic nie dało , wiec  karta graficzna nie jest raczej winna.Następnie wyciągnąłem pamięć RAM i podmieniłem z inną (zostawiłem też włożoną jedną kość pamięci ) , lecz to nic nie dało. Odłączyłem także wszystkie niepotrzebne rzeczy zostawiająć tylko płyte, procesor , i RAM , próbowałem jeszcze wyciągnąć baterie , jednak bez rezultatu.Na płycie głównej 2 kondensatory są wypukłe , ma to jakieś znaczenie? W moim drugim komputerze , który działa , też jest kilka wypukłych kondensatorów i narazie jest ok. Nie mogłem sprawdzić jaka jest tam wersja Windows'a , ponieważ nie urchamia się. ;/ Prosiłbym o pomoc w zdiagnozowaniu tego kompa.

Konfiguracja komputera:

Procesor: AMD (wiem tylko tyle, ponieważ nie ściągałem narazie wiatraka i radiatora z procka , bo nie mam pasty termoprzewodzącej)

Płyta Główna: Asus M2N SLI DELUXE http://www.asus.com/pl/Motherboards/M2NSLI_Deluxe/specifications/,

Chipset : NVIDIA nForce® 570 SLI™ MCP

Pamięć RAM: GEIL 2x 1GB PC2-6400 DDR2-800 CL=4-4-4-12 GX22GB6400UDC VOLTAGE: 2.1V (2 GB)

Dysk Twardy:Seagate Barracuda 7200.10 (160 GB)

Karta Graficzna:Gigabyte (niemogłem sprawdzić w Windows)

Karta dzwiękowa; zintegrowana na płycie

Zasilacz: 450W CHIEFTEC Model: GPS-450AA-101A

Napęd DVD: LG.

Bios:4Mb AWARD BIOS, PnP, DMI, WfM2.0, SM BIOS 2.3
 

Link to post
Share on other sites

 

 

.Na płycie głównej 2 kondensatory są wypukłe , ma to jakieś znaczenie?

W którym miejscu są wypukłe? Bo jak w około procesora to możesz już brać się za lutowanie.. Tzn. możesz oddać gdzieś gdzie to wymienią. U mnie w lokalnym sklepie komputerowym zabrali za takie coś ok. 50 zł, ale robota wykonana profesjonalnie.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że "diagnostykę z naprawą" robisz za darmo... jeśli planowałeś wziąść za to pieniądze to nie rób tego-chociażby dla spokojnego sumienia i z czystej przyzwoitości... wszystko wskazuje na płytę, ale dla spokoju sprawdź zasilacz i jak masz taką możliwość to procek na innej płycie. Kondensatory można wymienić ale lepiej powierzyć to komuś kto ma w tym duże doświadczenie, no i lepiej się zastanowić czy większego sensu nie ma kupon drugiej płyty. Powodzenia!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeden kondensatory wypukły pomiędzy procesorem a szynami pamięci RAM (4 tam są), a drugi pomiędzy  dwoma szynami PCI , bożo_wporzo tak, robię to za darmo , ponieważ i tak dokońca nie wiem co jest przyczyną , trudno to zdjagnozować w warunkach domowych nie mając częsci zamiennych i innego kompa ;/ , dlatego też nie mam możliwości sprawdzenia procka jedynie mógłbym sprawdzić zasilacz , ale o tym zaraz , a pozatym dopiero się uczę... i gdyby okazało się że to płyta to i tak nie mam narazie  doświadczenia , nie wiem jak to dobrze zrobić , wiec tego nie zrobie.. Gdyby to było coś innego np. RAM to bym dał ,rade wiadomo bo jakies tam ramy mam ;p próbowałem tez je podmieniac, jak juz wczesniej pisalem ,ale to nic niedało.Wracając do zasilacza mam zasilacz z drugiego kompa starszego(dlatego moge tylko zasilacz , bo reszta cześci jest stara tam , nie kompatybilna z kompem , który dostałem do naprawy) , ale to jest słabszy zasilacz 400W , a tu jest 450W CHIEFTEC , pozatym tamten jest marki IBOX , o która ma złą opinie raczej, wiec nie wiem czy to ma sens bo i moc mniejsza i zasilacz do d*** , nie chciałbym kompa spalic jak cos.

Edytowane przez Kubala94
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...