Skocz do zawartości

Losowe zawiechy komputera w grach. R9 270


Recommended Posts

Nie wiem, porobilem ostatnio occt każdy test po kolei (CPU,GPU,PSU) po godzinie i wszystko bezbłędnie. Mam wrażenie że po tych poprawkach w AB wszystko działa lepiej. Fakt komp zawiesił się raz ale wyglądało to na przetaktowanie bo były te artefakty. Obnizylem o 20mhz i jest na razie stable. Może tez cos dało to ze odwrocilem zasilacz do gory wentylatorem. Może nie mógł zassac powietrza przez ten filtr kurzowy od spodu... Teorii 1000, w głowie sieczka ;)

Link to post
Share on other sites

Nie mam właczone. Ale jest chyba jedna zależność. Dzisiaj zmniejszyłem obroty wentylatorów w karcie w AB i gra mi sie zawiesiła po 15 minutach. Wiec przywrocilem poprzednie obroty i juz wszystko działa z powrotem normalnie. Moze mi ktos to jakos logicznie wyjasnic? Przeciez nawet gdy grafika osiaga te 65 stopni to daleka jest od przegrzewania. Nie ograrniam tego. Poza tym grafa powinna sama regulowac obroty, ale jak jest na auto to sie sypie (chodz nigdy nie w benchmarkach, tylko czemu do cholery?). Musze dopiero wlaczyc regulacje obrotow wg wlasej krzywej w AB i dopiero wtedy zauwazalnie normalniej to pracuje. Mysle ze w tygodniu zaryzykuje i kupie wentylator na boczna sciane obudowy zeby wialo bezposrednio na grafike. 

Edytowane przez Patriota
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam, wracam do tematu. Z tym ze raczej zeby juz rozwiac watpliwosci. Od mojego ostatniego razu karta sie troche uspokoiła. Po podnosilem recznie predkosci wentylatorow i jakos nawet to szło. Ale w momencie właczenia czegos bardziej wymagajacego komp i tak sie wieszał. Ostatnio miałem nawet cos takiego: 

http://imgur.com/Q9tkRkh

 

Dodam ze temperatury w okolicach, 60stopni zdecydowanie w normie. Karta jest na moje od poczatku uszkodzona. A objawia sie to glownie w grach wymagajacych jak chocby dying light. Bede ja reklamowal. Nie ma juz watpliwosci ze to jej wina nie zasilacza. Smiem twierdzic ze walniete sa kosci pamieci. Stad rdzen ma normalna temerature a grafika i tak fizuje. Mam tylko jeszcze pytanie, reklamowal ktos cos w MSI, jak to zrobic? W sensie jest tylko opcja telefoniczna? Chcialbym najpierw do nich zamailowac, wyslac screeny itd. Ale na stronie jest tylko numer telefonu. 

Edytowane przez Patriota
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...