Skocz do zawartości

CrossfireX


Recommended Posts

Hey, ho.

Przychodzę do was z zapytaniem, może dużo na tym forum spamuje i tematów zakładam ale lubię dużo wiedzieć zanim się przejadę :P

Otóż, mam platformę

CPU: AMD Phenom 965 BE

Mobo: Gigabyte socket: 770 : ma770-ud3

Ram: 4gb kingston 1333mhz

GPU: HD 5770 His iCooler

Zasliacz: Cheftech 600 modular.

Obudowa: Thermaltake Soprano

 

Otóż mam następującą listę pytań,

-Na jaką płytę mogę zmienić pod CF (na SLI za ludzkie pieniądze nie liczę), Bym się w to nie bawił, lecz bratu będę robić Platformę pod AM3 i on by wziął obecną, ja bym miał przyszłościowa pod CF, Preferuje Gigabyte, mam zaufanie do tej firmy ;)

-Wiem jak działa 2xHD5770 ale jak by sprawowały się dwie różne karty? Np. Hd 5770 i Hd 5870? I czy zasilacz by wytrzymał dwie karty? Bo 2x5770 powinien udźwignąć.

-Czy będzie się to grzało? Musze i tak zakupić wentylatory do obudowy, bo GPU sięga do 75 stopni celcjusza.

-Czy jest sens kupowania drugiej innej karty? Na razie mi jedna wystarcza, nie myślę o zakupie na teraz, lecz za jakiś czas gdy 5770 nie będzie już dawało rady na full detalach jak teraz. 5770 Nie chce się pozbywać, bo trafi potem do PC brata, na razie będzie musiał się zadowolić jakąś słabszą grafiką od NV a potem by dostał tą.

 

Jak wymyśle jeszcze jakieś pytanie to zadam :)

Link to post
Share on other sites

- Płyta godna polecenia AsRock Extreme3 870

- Zasilacz wytrzyma dwie karty 5770. A połączenie 5870 i 5770 nie będzie działało, bądź 5870 straci strasznie na wydajności (tu nie jestem pewien) wiec tak czy siak będzie to mega nieopłacalne.

- Temperatury na pewno będą wyższe ale 5770 to chłodne karty więc nie będzie źle :P

- W przyszłości możesz kupić inną 5770 do CF ale najlepiej by było gdyby były takie same.

Link to post
Share on other sites

Na jaką płytę mogę zmienić pod CF (na SLI za ludzkie pieniądze nie liczę), Bym się w to nie bawił, lecz bratu będę robić Platformę pod AM3 i on by wziął obecną, ja bym miał przyszłościowa pod CF, Preferuje Gigabyte, mam

ja bym wziął tą: http://www.proline.pl/?p=ASUS+M4A88TD-V+EVO%2FU

Gigabyte ma jakieś same drogi i nie bardzo mi się widza.

 

 

Wiem jak działa 2xHD5770 ale jak by sprawowały się dwie różne karty? Np. Hd 5770 i Hd 5870? I czy zasilacz by wytrzymał dwie karty? Bo 2x5770 powinien udźwignąć.

Takie rzeczy to tylko z Hydrą (chyba - nie jestem pewien :P ) - jesteśskazany na 2 x 5770.

 

Czy będzie się to grzało? Musze i tak zakupić wentylatory do obudowy, bo GPU sięga do 75 stopni celcjusza.

No wartało by, bo zawsze te parę stopni w dół, a żywotność wzrośnie.

 

 

Czy jest sens kupowania drugiej innej karty? Na razie mi jedna wystarcza, nie myślę o zakupie na teraz, lecz za jakiś czas gdy 5770 nie będzie już dawało rady na full detalach jak teraz. 5770 Nie chce się pozbywać, bo trafi potem do PC brata, na razie będzie musiał się zadowolić jakąś słabszą grafiką od NV a potem by dostał tą.

2x 5770 to bardzo dobry wybór ;)

Link to post
Share on other sites

Miron mniejwiecej wytlumaczyl. Szybsza karta bedzie czekac na wolniejsza wiec caly zestaw bedzie dzialal jak 2 x najwolniejsza w tym przypadku jak 2x5770 czyli na poziomie 5870 :P - kompletny bezsens

 

 

CF to swietna sprawa na przyszlosc jak grafa bedzie niedomagac a na rynku bedzie pelno takich jak twoja duzo tanszych niz teraz

Link to post
Share on other sites

Myślałem że takie rozwiązanie by przeszło, bo jak patrze np. na Te Nv mocne i pod physix to jakos nie ograniczają się, jednak wychodzi na to że tylko dlatego że jest tylko pod physix :P

Łatwiej by było by mi się pozbyć jednego HD5770 i potem dokupić CF do 5870, niż teraz 2x5770 a potem sprzedać to i zakupić nową karte dlatego miałem nadzieje iż jednak się da ;)

Do płyt asrocka jestem uprzedzony, Gigabyte mam od lat i jestem zadowolony, ale bede musiał zainteresować się tym asusem bo nowszy socket, od tego co w podobnych pieniądzach oferuje Gigabyte.

 

Edyta: Tak mimo chodem, jakiś program do podkręcania Mojego radka? Ze zmianą napięć?

Link to post
Share on other sites

No nie będę kombinować z innymi kartami, dorzucę drugiego Hd5770

 

Kolejne kilka pytań:

-Jak wygląda CF od innych producentów? Choć pewnie i Tak zakupie iCooler od His'a lecz mnie to zastanwia

-Jaka wydajna pod to płyta główna. Tak żeby starczyła na długie lata, dopóki dopóty AM3 bedzie na chodzie, czy warto dopłacać do tych drogich asus'owych płyt.

-Czy procesor wytrzyma? Czy oc? Jak tak to jakie najwydajniejsze chłodzenie, Cena bez róznicy, bo jak nie do tego proca to do następnych będzie przydatne

Link to post
Share on other sites

-Jak wygląda CF od innych producentów? Choć pewnie i Tak zakupie iCooler od His'a lecz mnie to zastanwia

Tu raczej nie ma różnicy. Różnica zależy od sterowników i warto byłoby posiadać te najnowsze do CF, bo w change logach Ati zawsze pisze, że podnieśli wydajność o te X% (ile w tym prawdy, nie wiem).

 

-Jaka wydajna pod to płyta główna. Tak żeby starczyła na długie lata, dopóki dopóty AM3 bedzie na chodzie, czy warto dopłacać do tych drogich asus'owych płyt.

Tak jak wyżej AsRock. Odnośnie CrossFire to należy patrzeć aby gniazda w tym trybie chodziły z prędkością co najmniej x8/x8. Płyta ta posiada Sata 3 i USB 3.0, więc starczy Ci ona na bardzo długo :co:

 

-Czy procesor wytrzyma? Czy oc? Jak tak to jakie najwydajniejsze chłodzenie, Cena bez róznicy, bo jak nie do tego proca to do następnych będzie przydatne

W swoim profilu napisałeś, że OC to 3,8 GHz. Takie spokojnie wystarczy, żeby nie ograniczać kart. A co do chłodzenia to Zalman Performa i pasta STG-2 (standardowo :co:)

Link to post
Share on other sites

Cytuj:

-Czy procesor wytrzyma? Czy oc? Jak tak to jakie najwydajniejsze chłodzenie, Cena bez róznicy, bo jak nie do tego proca to do następnych będzie przydatne

 

 

W swoim profilu napisałeś, że OC to 3,8 GHz. Takie spokojnie wystarczy, żeby nie ograniczać kart. A co do chłodzenia to Zalman Performa i pasta STG-2 (standardowo :co:)

 

 

ja bym proponował silentiumpc spartan he1225 tylko podaj wymiary obudowy do tego bo może sie nie zmieścić :co:

Link to post
Share on other sites

Cytuj:

-Czy procesor wytrzyma? Czy oc? Jak tak to jakie najwydajniejsze chłodzenie, Cena bez róznicy, bo jak nie do tego proca to do następnych będzie przydatne

 

 

W swoim profilu napisałeś, że OC to 3,8 GHz. Takie spokojnie wystarczy, żeby nie ograniczać kart. A co do chłodzenia to Zalman Performa i pasta STG-2 (standardowo :co:)

 

 

ja bym proponował silentiumpc spartan he1225 tylko podaj wymiary obudowy do tego bo może sie nie zmieścić :)

Eeee... Chyba Fortis? A sugerując się zdjęciami z profilu to Yezos budę ma ogromną :co:

Link to post
Share on other sites

Buda ma wymiary

Szerokość [mm] 210

Wysokość [mm] 480

Głębokość [mm] 490

 

zastanawiałem się nad scythe mugen ver. b i dokupić parę wentyli SS co mogło by ochłodzić i karte graficzną i procesor, przy 3,6Ghz, obecnie na boxie mam 71 stopni na 100% obiążenia. Na jaki spadek mógł bym liczyć? Obecnie mam jeden wentylator tylni, od thermaltake, Dojdą dwa boczne i jeden przedni. Zastanawiam się nad wycięciem otworów w górze i na dole, bo obudowa jest dobra, aczkolwiek brak jej wentylacji na górze i dole. A taki przewiew mógłby ochłodzić i procesor i CF z 2x5770 który planuje zrobić

Link to post
Share on other sites

zastanawiałem się nad scythe mugen ver. b i dokupić parę wentyli SS co mogło by ochłodzić i karte graficzną i procesor, przy 3,6Ghz

Również dobry wybór tylko droższy.

 

obecnie na boxie mam 71 stopni na 100% obiążenia

To Jest za dużo!!! Producent podaje by nie przekraczać 62 stopni. Zejdź z taktowaniem do czasu zakupu dobrego coolera.

 

Na jaki spadek mógł bym liczyć?

Tutaj można tylko teoretyzować ale prze Mugenie i 3.6 powinno być poniżej 60 stopni. No i cisza do tego dojdzie... :co:

 

Dołóż kilka wentyli i będzie git. A otworów bym nie wycinał bo osłabisz tylko konstrukcje blachy i mogą dojść jakieś wibracje. Jeśli po utowrzeniu CF temp. będą za duże wtedy pomyślisz :co:

Link to post
Share on other sites

Cytuj:

obecnie na boxie mam 71 stopni na 100% obiążenia

 

 

To Jest za dużo!!! Producent podaje by nie przekraczać 62 stopni. Zejdź z taktowaniem do czasu zakupu dobrego coolera.

Nie przesadzaj na takich tempach to sobie może działać przez następne parę lat pod pełnym obciążeniem. Po za tym nie wiem skąd te 62 stopnie wydobyłeś ? :tajniak:

 

Obecnie mam jeden wentylator tylni, od thermaltake, Dojdą dwa boczne i jeden przedni. Zastanawiam się nad wycięciem otworów w górze i na dole, bo obudowa jest dobra, aczkolwiek brak jej wentylacji na górze i dole.

Tutaj najpierw bym sprawdził jak się będą miały sprawy gdy dołożysz wentyl z przodu bo dodanie kolejnych z boku może stać się nie opłacalne a co więc może zaburzyć przepływ powietrza i temperatura spadnie najwyżej tam gdzie będą "dmuchać" :co:

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzaj na takich tempach to sobie może działać przez następne parę lat pod pełnym obciążeniem. Po za tym nie wiem skąd te 62 stopnie wydobyłeś ? :tajniak:

 

62 stopnie są podane na stronie producenta i myślałem, że nie należy przekraczać tej wartości. Skoro uważasz, że taka jak jest obecnie nie zaszkodzi to niech Ci będzie. :co:

Link to post
Share on other sites

Z płytą pod CF stwierdziłem że poczekam na AM3+, bardziej przyszłościowa, ma byc wydajniejsza i wejdą w nią buldożery od AMD gdyby(w co wątpie) zabrakło mi wydajności 965.

Wiec i CF poczeka do nowej podstawki, mam nadzieje ze nie bedzie kosztować duze sumy, a i HD5770 stanieje :menda:.

Co do Coolera, strasznie spodobał mi się Jing od thermaltake, po testach widziałem że wydajne, a i mi sie podoba, + jakieś zielone neony lekkie i bedzie ładna choinka :>

Nad tym coolerem musze się zastanowić, temperatura moze najniższa nie jest, ale teraz własnie bede kupował jakiś cooler, potem wentyle. Może jeszcze Noctua?

Zaczne od wydajnego, który bedzie zassysał powietrze do budy i zobaczymy jak to bedzie sie sprawować, przy okazji i karte się podkręci.

Link to post
Share on other sites

A 17449 pkt. w 3dMarku bez chłodzenia budy to dobry wynik? Mam nadzieje że przy dobrej wentylacji uda mi się dobić co 19k. W CF jak wyżej, zainwestuje po AM3+, gdy będzie mi za mało mocy tego co mam. A ze sprawą chłodzenia przerzuce się do innego działu :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...