Skocz do zawartości

Tablet 2w1/Hybryda do Internetu i multimedii (Max 2000zł)


Recommended Posts

Witam.
Planuję na Święta sprawić sobie tableta hybrydkę. Przejrzałem już wiele ofert/recenzji i ciężko jest mi się na coś zdecydować. Tablet ma głownie służyć do przeglądania Internetu, używania prostych programów, ew. do grania w stare gry typu Warcraft 3, Fallout2, Heores 3 etc, dlatego musi być na Windowsie. Co do szczególnych wymagań, to dobrze żeby miał 4gb ram na pokładzie(lubie mieć otwartych wiele kart w przeglądarce + jakieś programy typu spotify etc.) oraz ew. dysk ssd.
Zastanawiam się także nad samą budową urządzenia. Początkowo byłem nastawiony na tablet typu Acer switch10 z odczepianą klawą, jednakże ostatnio przemawiają do mnie tablety 360° takie jak Dell Inspirion 11. Czekam na jakieś propozycje, który rodzaj byłby lepszy oraz na jakieś konkretne modele. Mile widziane by były także opinie ludzi posiadających podobny sprzęt. Lub może ktoś ma informacje o modelach, które w najbliższym czasie będą miały swoją premierę i odpowiadają moim wymaganiom.
Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Lenovo MIIX 2 - specyficzny sposób dokowania, ale ma za to Full HD i kosztuje poniżej 1400 zl

 

Warte rozważenia jest opcja zakupu Refub'a, odnowionego przez producenta tabletu - przykłądowo :

Dell Venue 11 Pro - można kupić z Dell Outlet, refub'a fabrycznie odnowionego z Gwarancją Dell - pojawiaja sie oferty w okolicach 2000 zł

 

Tu Masz ofertę - 36 Miesięcy Gwarancji Dell, Atom, 64 GB eMMC - wersja z Modemem 3G :)

http://allegro.pl/tablet-dell-venue-11-pro-fhd-2gb-64ssd-modem-36mc-i4770066439.html

 

Za 2300 zł - masz wersję z Core i3, 4GB RAM, 128GB SSD, prawdziwy dysk SSD wymienny :) bez modemu.

http://allegro.pl/tablet-dell-venue-11-pro-i3-4g-128ssd-fhd-36mc-23-i4770092609.html

 

Za 2550 zł Amsz wersję z Core i3 i z Modemem 3G :)

http://allegro.pl/tablet-dell-venue-11-pro-fhd-i3-4g-128ssd-modem-3g-i4797370740.html

 

Znajomy u nich kupił - i jest zadowolony - co więcej, zepsuł mu się sprzęt :) i Dell uznał mu gwarancję bez żadnych kłopotów. :)

Dodam, że kupowal nie prze Allegro - ALE - w ich sklepie stacjonarnym w Krakowie - pojechał obejżeć sprzęt, bo trochę się obawiał - całośc była nowa, z kompletem dokumentecji i akcesorów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem okazję się pobawić tym Dellem 11, bardzo fajny ekran jak za te pieniądze, natomiast obudowa pomalowana srebrną farbą więc trwałość średnia, poza tym, na co zwracają uwagę także w większym bracie - touchpad słabo rozpoznaje nadgarstek i często odznacza się tekst pisząc (faktycznie, przy krótkim sprawdzeniu zrobiło się tak ze 3 razy).

 

Jeżeli nie chciałbyś przekraczać 2000zł i wolałbyś jednak coś fabrycznie nowego, to od jakiegoś czasu jest w ofercie Switch z ekranem FullHD - http://www.mediamarkt.pl/gdynia/notebook-acer-aspire-switch-10-sw5-012-187n,id-994005

 

W tych małych urządzeniach jest zainstalowany Windows 32 bitowy, który jest mniej zasobożerny, nie zjada tyle RAMu i generalnie sprzęt nie przymula nawet jak mamy sporo rzeczy odpalonych, więc tutaj bym się nie obawiał. Starsze gry, które wymieniłeś spokojnie pójdą. Moim zdaniem opcja lepsza niż "wywijane" 11" bo znacznie poręczniejsze i jak chcesz skorzystać z samego tabletu, to trzymasz w rękach nie 1,5kg a 0,5kg :P więc różnica bardzo duża. Poza tym do rozwiązań 10" jest dodawany pakiet Office, czego nie znajdziesz w większych modelach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad tym acerem, bardzo ciekawa opcja. Mam na uwadze jednak także Asus t100/t200 lub Switch 11, chociaż tego ostatniego trudno znaleźć na polskim rynku. Jedyną ofertę znalazłem na komputroniku http://www.komputronik.pl/product/249889/Elektronika/Komputery/Acer_Aspire_Switch_11_NT_L66EP_002_.html.
Może ktoś by mógł się wypowiedzieć coś o nich (głównie chodzi mi o switch11 i t200, bo czytałem że mają parę usprawnień względem poprzednika)

Link to post
Share on other sites

JAKĄ SREBRNĄ ??? NIE pisz głupot :) Gandalf. Coś ci się MOCNO pomyliło.

 

Dell Venue 11 Pro jest CZARNY - CAŁY CZARNY.  NIE MA srebrnego :)

 

Tył jest wykonany z "gumowatego" matowego tworzywa, nie rysuje się, nie zbiera odcisków palców. Nawet wilgotnymi rękami świetnie się go trzyma.

 

Mają - kilka ulepszeń.

 

Ja na Twoim miejscu jednak kupił bym Dell Venue 11 Pro z Dell Outlet, linki Ci podałem - są lepsze, na dodatek MASZ WYMIENNY akumulator :) A jak kupisz wersję z Core i3 to Masz bardzo dobry sprzęt - owszem musisz dokupić osobno klawiaturę - ale Masz wie do wyboru - cieniutkie Etui / Klawiaturę SLIM oraz grubszy Dok / Klawiaturę MOBILE z wbudowanym dodatkowym akumulatorem.

Wersja Venue 11 Pro z dokiem MOBILE - pracuje ponad 18 godzin :)

Link to post
Share on other sites

Pisz więc DOKŁADNIE :) - bo my tu piszemy o VENUE 11 PRO - a nie Inspiron 11 :) - a to zasadnicza różnica. :)

 

Ja mam Dell Venue 11 Pro - od Grudnia 2013 - i po początkowych kłopotach z oprogramowaniem - obecnie jestem bardzo zadowolony. Dell bardzo szybko wydaje poprawki - nie chowa głowy w piasek tylko się stara. Już w Lutym niemal wszystko było OK, a w Marcu spokojnie zniknęły problemy. Na dziś cały czas wychodzą poprawki i nowe wersje BIOS'u. Obecnie jest szybki płynny, stabilny - nie ma najmniejszych kłopotów.

Ja zaliczyłem dwa problemy - pierwszy to spasowanie, lewy, górny róg miał luz - była to przypadłość pierwszych modeli reklamowałem. Przyjechał kurier, zabrał sprzęt w Poniedziałek, a w Piątek przywiózł mi naprawiony. Drugi problem to Rysik - pierwsza wersja R00 nie nadawala się do niczego - Dell wycofał ją całkowicie :) - wersja R01 miała czasem problemy z szybkim zużyciem baterii. Dell tez ją "od kopa" wymienia na wersję R02 - co więcej NIE trzeba odsyłać starej :) Po przejściu procedury kurier przywozi nam nowy :)

Link to post
Share on other sites

Pietrz - kupiłeś wersję z Core i3 ?

 

Wbrew pozorom nie było źle :) - zauważ, że Dell nie kombinował :) miałeś źle spasowany sprzęt? Naprawiamy go. Porównaj to do Samsunga, który twierdził, że źle spasowane telefony mają mieć szczelinę :) i że to jest normalne.  Podobnie z rysikami - nie kombinowali tylko wymieniali.

 

Ja wolę mieć sprzęt od producenta - który nie kombinuje - tylko naprawia / wymienia. A tak jest z Venue 11 Pro.

 

Zresztą nie dawno znajomi kupili i wszystko jest OK.

 

Nauczka jest tak, że warto poczekać parę miesięcy :) - by powyłaziły ew. problemy. Ja kupowałem tydzień po premierze :) - co więcej Dell Polska specjalnie dla mnie sprowadził sprzęt.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

tak wersja z i3

na firme wiec kosztuje 1870 zl netto - dobra cena, 32 m-ce gwarancji, wiec bardzo dlugo

w nastepnej kolejnosci zakupie

rysik

karte pamieci 64Gb, szkoda ze 128Gb mocno drogie

folie na ekran - ogolnie ich nie lubie, nie jest droga, jak mi sie nie spodoba to wyrzuce

klawiatue

 

Ravir - jaka karte sd polecasz ? i gdzie najlepiej kupic klawiature ?

na firme wiec kosztuje 1870 zl netto - dobra cena, 32 m-ce gwarancji, wiec bardzo dlugo

w nastepnej kolejnosci zakupie

rysik

karte pamieci 64Gb, szkoda ze 128Gb mocno drogie

folie na ekran - ogolnie ich nie lubie, nie jest droga, jak mi sie nie spodoba to wyrzuce

klawiatue

 

Ravir - jaka karte sd polecasz ? i gdzie najlepiej kupic klawiature ?

Link to post
Share on other sites

Ja mam 64 GB Sandisk Extreme Pro - zależało mi na szybkości - a 128GB karta jest tylko Klasy 4 więc dość wolna.

W zasadzie każda markowa karta Klasy 10 i lepszej będzie dobra.

 

Klawiatura MOBILE - od 550 zł Netto w górę :) , Stylus jakieś 100 zł + VAT - w Polskich sklepach - ajkomp.pl ma po 552 zł senetic.pl podobnie i to jest chyba najtaniej w Polsce. Sprowadzając z USA / Kanady będzie taniej. Ale jak Ty odliczasz VAT - to szkoda się bawić :)

 

W senetic.pl mają też stylus po 79 zł Netto co też jest dobra ceną.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

wow, tablet kupiony na allegro o 11.41 wczoraj dotarl do mnie kurierem o 10.13 - w 22,5 godziny - sprzedawcy lolakim naleza sie duze slowa uznania

 

co do samego tabletu - z zewnatrz prezentuje sie jak nowka, pudelko z dell outlet jakby zastepcze, 2 male ulotki i ladowarka

 

w przesylce brak faktury, dowiem sie czemu

 

rozruch tabletu jak bedzie cieply, bo przyjechal zimny

sprawdzilem gwarancje na stronie dell

sa dwie wymienione car - jedna roczna, druga 3 letnia - byla wczesniej roczna a potem dokupili 3 letnia ?

sprzet odpalony - wszystko ok, chociaz widze zmiany jasnosci ekranu, jak wlaczyc jasnosc ekranu na stale ?

Link to post
Share on other sites

Masz dwie gwarancje z prostego powodu :) - pierwotna w USA była na 12 miesięcy :) później trafił do odnowienia i został Refubem - na który Dell dał 3 letnią gwarancję :) - a że dotyczy to jednego Service TAG'a masz wykazane dwie :)

 

Jasność : wejdź w Panel Sterowania -> System i zabezpieczenia -> Opcje Zasilania - Wybierz aktualny Plan Zasilania (pewnie DELL :) ) -> Zmień Ustawienia Zaawansowane -> Ekran -> Włącz funkcję jasności adaptacyjnej  - Masz dwie opcje możesz ustawić by automatyka działał na baterii a druga na zasilaniu sieciowym :) 

W sekcji ->Jasność Ekranu ustawiasz jasność dla Baterii oraz dla Zasilania Sieciowego.

 

Możesz też wejść "na skróty" :) - przesuwasz na lewej krawędzi by otworzyć pasek pionowy -> Ustawienia -> Zmień ustawienia komputera -> komputer i urządzenia -> Zasilanie i uśpienie - Masz tam przełącznik do automatycznego ustawiania jasności. ALE - nie ustawisz konkretnej jasności na stałe. :)

Link to post
Share on other sites

Póki temat jest aktywny, pozwólcie, że się podepnę.

 

Szukam konwertowalnego tabletu do kwoty ~1500 zł.

Początkowo byłem zdecydowany na Asusa T100, ale natrafiłem na Acera Switch 10 i zmieniłem zdanie :P

Czy znajdzie się coś lepszego w tej kwocie? Wiecie może kiedy Switch 11 ma być dostępny w PL?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Cena 1900 zł - to zaczyna być opłacalne kupienie Venue 11 Pro w Dell Outlet - nie ma wprawdzie klawiatury, ale lepszy ekran, pełnowymiarowe łącze USB 3, 64 GB Pamięci.

 

Co do MIIX 3 - jest słabszy niż MIIX 2 :) niestety.

 

MIIX 2 - ma Full HD - wiem, Twierdzicie, nie jest potrzebne :) ale z doświadczenia wiem, że Full HD jest znacznie wygodniejsze, zwłaszcza na 10 calach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...