Skocz do zawartości

Czy do Gigabyte R9 280 wystarczy mój zasilacz ?


Recommended Posts

Witam, 

Mam pewien problem, otóż mam zamiar kupić kartę graficzną, zdecydowałem się na tą kartę http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-280-oc-3gb-384bit-dvi-hdmi-dp-gv-r928wf3oc-3gd-634799/(myślałem jeszcze nad Sapphire r9 280) i moje pytanie,czy mój zasilacz poradzi sobie z tą kartą ?

Oto mój pc:

- Procesor : i5-2500k

- Zasilacz : OCZ500SXS2, moc 500 W

- Płyta główna : ASRock P67 Pro 3

- Stara karta graficzna : Asus Gtx 560

 

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdro  

Link to post
Share on other sites

Nie był bym taki pewny czy ten zasilacz będzie odpowiedni.

 

1. Ma dwie linie 12V po 18A

2. Ma jedną wtyczkę PCI-E, drugą trzeba będzie do molexów podpiąć, z tej lini zasilany jest również CPU.

 

Gdyby to była jedna linia 12V wtedy można by być spokojnym o to wystarczy mocy.

Trzeba zwrócić uwagę, że jedna linia tego zasilacza będzie dużo bardziej obciążona od drugiej.

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

Nie był bym taki pewny czy ten zasilacz będzie odpowiedni.

 

1. Ma dwie linie 12V po 18A

2. Ma jedną wtyczkę PCI-E, drugą trzeba będzie do molexów podpiąć, z tej lini zasilany jest również CPU.

 

Gdyby to była jedna linia 12V wtedy można by być spokojnym o to wystarczy mocy.

Trzeba zwrócić uwagę, że jedna linia tego zasilacza będzie dużo bardziej obciążona od drugiej.

Nie ma co panikowac. Ja mam 4linie w zasilaczu i jakoś wszystko pięknie chodzi.

Gadanie ze 1 linia jest ok, a 2 są już be w markowym zasilaczy jest śmieszne.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tylko że te wiele linii może być całkiem sprytnie rozporządzone i będzie ciężko obciążyć jedną większym prądem.

Przykładowo w poprzedniej wersji mojego zasilacza (w aktualnym jest podobnie ale jakoś nie umiałem teraz znaleźć recenzji w której to pisało):

 

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/2369-ocz-stealthxstream-600w-power-supply-review.html

As we can see, the first PCI-E gets a +12V rail all to itself which means it can theoretically draw the whole 18A of power. This is great for high-powered graphics cards which seem to be drawing ever more power as new models are released. The +12V2 rail is occupied by the second PCI-E connector and four of the eight pins on the 8-pin CPU connector. The other +12V1 and +12V4 rails are occupied by the second half of the CPU connector and the SATA and Molex connectors respectively.
Link to post
Share on other sites

 

 

To spróbuj obciążyć jedna linie większym prądem jak znamionowy. To że jedna mocna linia 12V jest lepsza jak kilku słabszych jest faktem, wiec nie wiem po co ta dyskusja.

 

Czyli uważasz że ten mega wypasiony procesor, karta i dysk twardy autora, potrzebują 1 mega mocną linie  12v? :D

Normalnie tylko gaśnice trzymać w pobliżu.

 

Poczytaj kto tak naprawdę potrzebuje 100A linie :P

 

http://proline.pl/?n=wyjasnienie-odnosnie-podwojnych-linii-12v

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

Generalnie raczej bedzie dobrze choć były juz przypadki tu na forum ze zasiloacze 650w z liniami 4x 18A -12V nie abla z takimi kartami jak hd7970 , R9 290 ale to były pojedyncze przypadki  . No coż kupisz podłaczysz bedziesz wiedzieć czy na 100% ok

Edytowane przez Niuniek7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...