Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sprawa ma się tak. Posiadam internet z kablówki od mojego lokalnego dostawcy. Mam XBOX 360 Slim (więc posiada funkcję Wi-Fi), a w niedalekiej przyszłości będą kupował prawdopodobnie laptopa z Wi-Fi.

Jak to będzie działać? Muszę kupić router z wejściem antenowym i mieć jako jeden modem czy kupić router, do niego podłączyć mój modem i reszta urządzeń Wi-Fi bez problemu wyszuka sieci? Pytam bo się nie znam.

Dodam, że mieszkam w bloku, więc mieszkanie nie jest duże, a ściany nie są grube.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

http://www.gral.pl/Linksys+WRT160N_506.html mam go od maja i do dziś działa bez żadnego zająknięcia. Wziąłem go, bo obsługuje szyfrowanie AES przy WPA2, obsługuje standard N, jest certyfikowany przez CISCO no i ładnie wygląda :roll: Można go nawet powiesić na ścianie, ale wtedy licz się z tym, że wszyscy goście będą robili szerokie oczy, jak to zobaczą :wariat:

 

Jedyny mankament - po odłączeniu go od prądu(np. w czasie burzy), kiedy podłączysz zasilacz do sieci, wszystkie lampki potrafią zacząć migać na raz. Trzeba wtedy wyjąć wtyk przy routerze i podłączyć go z powrotem lub użyć przełącznika na tej właśnie wtyczce.

Link to post
Share on other sites

To co daje dostawca to starsze i kiepskie routery, ale D-link wcale nie jest idealny :D. Jeśli autor szuka niezłego sprzętu to niech weźmie coś z Netgeara albo Linksysa. U mnie w domu stoi teraz Netgear WNR3500L z wgranym Tomato i podpiętym HDD-sprawdza się świetnie. Jak chcesz coś tańszego to zobacz WNR2000, też ma n i wszystkie podstawowe funkcje.

Link to post
Share on other sites

Z poleconych Linksys, Netgear czy D-Link

będziesz zadowolony. Jak kupić router to żeby długo posłużył. Najważniejsze żeby miał:

- Draft-N 300mbs :D przydaje się bardzo jeśli zbudujesz całą sieć w oparciu o wrieless N. Transfery są super.

- USB w routerze to też ciekawa sprawa :) jak pobawił byś się tym to być to docenił.

- Możliwość wgrania OpenWRT też poszerza możliwości ładnie :P

 

w skrócie jak ja szukałem routera miałem 2 opcje.

Linsys WRT160NL-EE - ładny, mały, funkcjonalny ale cena spora.

D-Link DIR-635. - to samo co linksys ale cena przyjaźniejsza i nie jest aż taki brzydki, w czerni ładnie na ścianie wygląda.

Link to post
Share on other sites

Heh, trochę się spóźniłeś :roll: , ale dzięki za propozycje. Mi się wygląd podoba i ogólnie jest git. Tylko jeszcze muszę ogarnąć jedną rzecz i czy to jest wina routera, bo normalnie chodzi mi net w xboxie, ale jak nic nie robię na nim to mnie rozłącza... przy graniu jeszcze nie sprawdzałem, ale sam fakt. Nie wiem czy to wina ustawień routera czy coś w xboxie. Działa pod Wi-Fi, wcześniej miałem przez kabel i nie rozłączało.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...