Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

Chcę zmienić kartę graf. Mam ok 1600 zł.

Nie znam się na tym zbyt dobrze więc nie wiem jaką wybrać. Wiem tel, ze chce by to był geforce a doradzono mi gtx 970. Tylko od jakiego producenta kupić i jaką wersję?

 

Mój sprzęt:
Proc: Intel Core i5-4570 LGA1150
Ram: Crucial DDR3 8GB 1600MHz Ballistix Sport CL9
Płyta: MSI B85-G43 Intel B85 LGA1150 BOX
Zasilacz: OCZ 600W MXSP
Graficzna: gtx 460

 

 

np. Czym różnią się te karty?

http://www.komputronik.pl/product/242533/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/GeForce_GTX_970_MSI_4GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_GAMING_z_NVIDIA_GeForce_Experience.html

http://www.komputronik.pl/product/243030/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/GeForce_GTX_970_MSI_4GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_z_NVIDIA_GeForce_Experience.html

 

Ta OC jest tańsza a teoretycznie powinna być mocniejsza :/

 

I jeszcze takie coś znalazłem:

http://www.komputronik.pl/product/246796/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/GeForce_GTX_970_Gigabyte_4GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_z_NVIDIA_GeForce_Experience.html

 

Którą brać? A może jeszcze coś innego?

Edytowane przez wrobel102
Link to post
Share on other sites

wiele osób poleca msi ale ja bym dorzucił pare groszy i wziął od firmy evga

 

http://www.komputronik.pl/product/244683/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/GeForce_GTX_970_EVGA_4GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_FTW_ACX_2_0_z_NVIDIA_GeForce_Experience.html

 

na drugim miejscu stawiałbym na gigabyte  a ostatecznie wziałbym karte od msi, w takiej kolejnosci, chyba ze twój budzet to max 1600zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja od kilku dni posiadam gigabyte g1 I jest super.Back plate bardzo ładny, logo gigabyte podświetlone.

Jeśli chodzi o głośność to przy obniżeniu wentylatorów na 20% są KOMPLETNIE nie słyszalne, a temp przez to że jednak wentylatory chodzą niższe niż w innych kartach w trybie pasywnym.W trybie load już kartę słychać ale bez przesady jak to inni piszą, zawsze można spowolnić wentylator i I tak są super temp. Jesli chodzi o cewki to moja sztuka jest OK ale to już loteria.

Musisz tylko mieć pewność że ci się zmieści do budy bo dłuuuuuga jest.

Nie kup przez przypadek gigabyte bez g1 bo nie warto.

Moja kosztowała 1520 zł w pc projekt.

Pozdro

Edytowane przez decrypterie
Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega wyzej napisal. Rowniez mam G1 i jestem bardzo zadowolony. Pomimo tego, ze komputer stoi na biurku to i tak glosnosc w load nie przeszkadza. W idle moje wentyle od grafy chodza na ponad 1600 obrotow wiec sporo ale i tak nie jest na tyle glosno by to przeszkadzalo. Oczywiscie to subiektywne odczucia. Kreci sie natomiast swietnie i jezeli podkrecanie Cie interesuje to wybralbym wlasnie ten model. Jezeli zalezy Ci na jakosci i ciszy to bralbym Asusa, jezeli chcesz miec duzo mocy bez krecenia a do tego najtaniej jak sie da to Palit JetStream jest dobra opcja (chociaz tu chyba tylko 2 lata gwarancji). Natomiast MSI to takie polaczenie zalet kilku kart (dobrze sie kreci i jest cicha) ale tez brak jej backplate i ogolnie jakosc wykonania troche  slabsza od chociazby ASUSA czy Gigabyte G1. Zotac ma rowniez dobre karty, zwlaszcza Extreme i jako jedyny daje 5 lat gwarancji ale jednoczesnie sa to najdrozsze karty. Osobiscie rozwazalem kupno pomiedzy:

Asus Strix (jakosc wykonania!), Palit JetStream (bez podkrecania ma moc i dobra cena), Zotac Extreme (solidnie podkrecona, dobrze sie kreci, swietnie wyglada, 5 lat gwarancji) oraz Gigabyte G1 (najlepiej sie kreci, bardzo dobre chlodzenie chociaz glosniejsze niz konkurencji, swietna jakos wykonania). Moja decyzja padla na Gigabyte G1 i nie zaluje. :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Na kilku ostatnich stronach tego działu znajdziesz kilkanaście podobnych tematów. Wybór producenta to już twoja decyzja, różnice między poszczególnymi modelami były już wielokrotnie omawiane, wystarczy przejrzeć ostatnie tematy oraz recenzje.

 

I więcej nie mam do dodania.

 

Na przyszłość prośba do użytkowników o zgłaszanie takich tematów. Nikt nie będzie wałkował jednego tematu pierdynion razy.   :zamykamy:

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...