Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Godzinę temu, JanekD napisał:

Nie wiem czy brak skłonności kupienia samego GPU za 5-6k czyni z kogoś "cebularza".

Chodzi nie o to że ma wydać 6tys tylko o to że kiedyś średni segment kosztował 2,5-3tys. Kazdy czeka na powrót do cen sugerowanych nvidii czy AMD. A czy to w ogóle nastąpi i kiedy to nikt nie wie. Górnicy kupują w takich cenach bo im się to zwraca a Kowalski co chce pograć i za 2 lata zmienić GPU w życiu nie odzyska tych pieniędzy bo jak sytuacja się unormuje a on będzie chciał odsprzedać GPU które kupił za 6 tys za pół ceny to się okaże że za 3 tys można kupić nowe "4070" w sklepie. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 2.06.2021 o 20:57, olo163 napisał:

(..) A czy to w ogóle nastąpi i kiedy to nikt nie wie. (...)

ponad wątpliwość trend ulegnie zmianie, bo każdy zdrowo myślący człowiek wybierze XSX + klawiaturę i mysz, niż będzie płacił po 5 koła z grafę. 

Druga sprawa, to ciekawi mnie jak sie potoczy akcja z górnikami. Już kiedyś się odgrażano, że zakażą ;) (mogę sobie chcieć), ale ... restrykcje, pogatki etc może i będę. NV i AMD nie będę chyba produkować kart wyłącznie dla górników, juz lepszy bizznes jest po kosztach produkować na własne potrzeby ;) Na 100% ktoś będzie chciał na tym zarobić (państwa, fiskus, etc)

Edytowane przez hexgde
Link to post
Share on other sites

 W nie których grach RX580 dogania GTX980Ti :hahaha:

 

 

Ciekawe jak to możliwe? czyżby 2GB więcej pamięci u RX580 aż tak dużo daje? :mlotek:

 

a może NVIDIA zapomniała optymalizować sterowniki dla Maxwelli z serii GTX900? :D

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...