Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

 

 

Ja od czasów HD 6950 jestem przy AMD, aktualnie mam R9 290, to mój mały wkład w walkę z monopolem. Czekam niecierpliwie na nową serię, która kolejny raz ukróci bezczelne marże NVidii.
 

 

True, ja tez prowadze podobna polityke xd jeszcze niedawno sie zastanaiwalem czy nie sprzedac marzec/kwiecien r9 290 i zakupic gtx 970, ale teraz juz wiem ze poczekam na nowe radki. BTW ktos sie orientuje jaka cene mozemy sie spodziewac ? +/- ofc

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

True, ja tez prowadze podobna polityke xd jeszcze niedawno sie zastanaiwalem czy nie sprzedac marzec/kwiecien r9 290 i zakupic gtx 970, ale teraz juz wiem ze poczekam na nowe radki. BTW ktos sie orientuje jaka cene mozemy sie spodziewac ? +/- ofc

 

 

Topowy chip jest ogromny, na pewno tani nie będzie.

 

780Ti jest podobnej wielkości i chodzi za ponad 2K. 390X będzie miał nowe pamięci i droższe chłodzenie, z podatkiem od nowości ile może wyjść? 2.5-2.7K?

Edytowane przez szatkus
Link to post
Share on other sites

Dziwny argument . A musi ? :D

R9 290x jest ok 10% wiekszy a gdzie z wydajnością mu w grach do Gtx 980

Napisałeś że nie ma co liczyć na coś lepszego niż GTX 980. A ja tu nie widzę czegoś, co by miało im przeszkodzić w osiągnięciu tego. Na pewno nie proces.

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

 

 

A ja tu nie widzę czegoś, co by miało im przeszkodzić w osiągnięciu tego. Na pewno nie proces.

Tia R9 290x ma 440mm moga zrobić duze jak blat stołu ale nic innego jak tonga nie wyskocza a  tonga wciaz moze nosić reczniki maxwellowi .

R9 285 ile ma tranzystorów i jaką powierzchnie?

Link to post
Share on other sites

Tia R9 290x ma 440mm moga zrobić duze jak blat stołu ale nic innego jak tonga nie wyskocza a  tonga wciaz moze nosić reczniki maxwellowi .

R9 285 ile ma tranzystorów i jaką powierzchnie?

Oczywiście jednostki obliczeniowe będą pewnie takie jak w Tondze, ale jest oprócz tego jeszcze HBM ;)

Link to post
Share on other sites

AMD wypuści nową serię i wydajność będzie na pewno zbliżona a myślę, że nawet lepsza od maxwella. Nie sztuka wyprodukować najmocniejszą kartę ze sporym przyrostem wydajności. Sztuką jest zmuszenie klientów do częstych zmian sprzętu i na tym te firmy zarabiają. Więc porównywanie karty z zeszłego roku do nowych maxwelli jest głupie. Nowe karty muszą być wydajniejsze, bo w przeciwnym wypadku nie będą się sprzedawały.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...