Skocz do zawartości

Steelseries Rival vs CM Storm Mizar.


Recommended Posts

§  Budżet: 200 złotych.


§  Jakiej myszki obecnie używasz: Modecom MC-M5.


§  Jaką masz obecnie podkładkę: Jedna z najtańszych.


§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 800-1600.


§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: 7-8 cm.


§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): CS:GO oraz czasami LOL.


§  Ile przycisków używasz w myszce: 4.


§  Chwyt: Claw grip.


§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2.


§  Wielkość dłoni (od czubka palca serdecznego do kciuka: 12 cm.


§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Zepsuła się (całe szczęście).


§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): gumowe boki, niska waga, świecące elementy typu logo i scroll ze zmianą kolorów.


 


Witam! Piszę do was z prośbą o doradzenie mi w wyborze myszki. Od pewnego czasu bardzo mocno chciałem kupić myszkę Steelseries Rival, ale czytając forum i widząc jak myszka wygląda po dwóch tygodniach to trochę mnie to zniechęciło i odrzuciło. Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej o CM Storm Mizar i jej specyfikacji. Czy jest lepsza od Rival a może gorsza to z chęcią posłucham. Jestem również otwarty na inne propozycje! I kończąc, chciałbym zmienić chwyt z Claw grip na Palm grip. Sądzę, że tak będzie mi odpowiedniej. :)


 


Pozdrawiam. 


Link to post
Share on other sites

Mizar to laser a Rival to optyk. Z tym wyglądem po 2 tygodniach Rivala to bym nie przesadzał, czasem ludzie mają imadełka w paluszkach. Sam wybierałem między ss rival, zowie fk1 i razer da. Po macaniu wszystkich myszek i krótkim testowaniu (dzięki uprzejmości sprzedawcy w komputroniku) powiedział bym, że zowie i ss są, pomimo różnic w wyglądzie, dość podobne w odczuciach dotykowych, razera sobie odpuściłem.

 

Do poczytania

http://geekhack.org/index.php?topic=56240.0

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mój rival po półtora miesiąca używania dalej wygląda jak nowy i guma o którą się rozchodzi nie wytarła się nic. A mało go nie używam, bo spokojnie będzie to ok 10h dziennie

 

 

 

http://abload.de/img/dsc_4080mdpin.jpg

 

 

 

A tak wygląda mój stary rival po ok 4 miesiącach używania, niestety nie przeżył kąpieli w coca coli 

 

 

 

http://abload.de/img/dsc_40866ppy4.jpg

 

 

 

Jak wspomniał ernorator, jak ktoś ma imedałka i/lub papier ścierny zamiast skóry na paluchach to nie dziwne że ludzie mają dziury do plastiku wytarte 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie za bardzo się śpieszysz?

 

Ani ta, ani ta nie będzie dobra do claw'a, po prostu się nie nadają (szczególnie, ze masz małe dłonie).

 

TT Saphira będzie optymalnym wyborem dla cb. Siedzi w niej dobry sensor, ciekawe akcesoria w zestawie, ogólnie fajna mycha, jak za tę cenę.

 

Ewentualnie możesz poszukać po forach SS Kana v2 lub dołożyć grosza do Fk/EC2 evo.

 

Jak grasz w CS'a, to radze zejść z dpi, bo granie na takim sensie nie ma sensu ;d

 

Co do podkładki, to powiedz ile chcesz na nią przeznaczyć?

 

Z wyprzedzeniem polecę A4Tech 500mp, Roccat Taito, Natec Genesis M55 (nie jestem pewny co do kompatybilności)

Edytowane przez misiek06
Link to post
Share on other sites

...

Ani ta, ani ta nie będzie dobra do claw'a, po prostu się nie nadają (szczególnie, ze masz małe dłonie).

 

...

 

 

...

I kończąc, chciałbym zmienić chwyt z Claw grip na Palm grip. Sądzę, że tak będzie mi odpowiedniej. :)

 

Pozdrawiam. 

 

 

 

A wystarczyło by przeczytać co autor tematu zawarł w pierwszym poście

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...