Skocz do zawartości

Komputer do Autocad/Archicad/ 3ds max+ Vray/ Gry [7000zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam:)

Studiuje architekturę i pilnie potrzebuję komputer, który będzie trzymał poziom przez pare lat. Aktualnie mam laptopa samsung r720, który już sobie kompletnie nie radzi.

Chciałbym kupić komputer z monitorem ale gdyby nie udało się wcisnąć jakiegoś sensownego w budżet to mogę tymczasowo jechać na starym (1680x1050) i dokupić w przypływie gotówki coś porządnego. Zależy mi, na możliwości rozbudowy, dlatego myślę o i7-5820k. (może kiedyś uda się wrzucić 8-rdzeniowca) Fajnie było by też w coś na tym pograć a, że 3ds max dobrze współgra z nvidią to zaproponwałem gtx 970.

Wiem, że min. ramu to 16 GB. Więc jak najszybciej dorzuciłbym drugie 8 GB.

 

  • Zastosowanie komputera: Nauka/Praca w 3ds max 2014+Vray+post produkcja w PS, Autocad 2d/3d, Archicad, 
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 7000 zł
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Tak
  • Specjalne wymagania: cisza, monitor 24 cale, możliwość rozbudowy
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1680x 1050
  • Których części potrzebujesz?: Buda + monitor
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Monitor 

Własna propozycja zestawu:

1. CPU: Intel i7-5820K /3.3 GHz, BOX, LGA2011-3 

2. MOBO: AsRock X99 Extreme4 /intel X99, LGA2011-3, DDR4/

3. BUDA: Fractal Design Define R4 USB 3.0 Titanium

4. NAPĘD: Liteon iHAS122 SATA (black)

5. ZASILACZ: Corsair RM 650W 80+ Gold 135mm modular

6. GPU: Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1253/7010) + Gra Gratis

7. DYSK SSD: Crucial M550 256GB (550/500MB/s)

8. DYSK HDD: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

9. RAM: Crucial 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15

10. CHŁODZENIE CPU: Thermalright HR-02 Macho Black-White

SUMA: 6189 zł + monitor

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)

Edytowane przez wojtalala
Link to post
Share on other sites

Twoja propozycja wygląda dość ciekawie. Za 2011-v3 nie przemawia wysoka cena pamięci oraz ich wysokie opóźnienia. 

 

Pamięci wrzuć też w jednej kości z radiatorem low-profie - Crucial 8GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport 

Nie blokuj sobie slotów poprzez wkładanie 2 x 4 GB. Dodatkowo kość wyżej ma trochę lepszy kompromis pomiędzy taktowaniem a CL

 

Co do samego monitora. Fajnie jakbyś się wstrzymał trochę i dozbierał do Nec MultiSync EA244WMi

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki:).

Nie będzie żadnych problemów z kompatybilnością ramów i płyty? Bo w jakimś temacie pojawił się problem za pamięciami Crucial ale to chyba było przy x79. 

Czy ten zasilacz da radę w sli z 970-ek. Pytam tak hipotetycznie jakbym kiedyś chciał dorzucić drugą kartę?. 

Aha i czy ten zestaw nada się do jakiegoś lekkiego OC?

:) 

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie będzie żadnych problemów z kompatybilnością ramów i płyty? Bo w jakimś temacie pojawił się problem za pamięciami Crucial ale to chyba było przy x79. 

 

Dokładnie ale to i też nie zawsze

 

 

 

Czy ten zasilacz da radę w sli z 970-ek. Pytam tak hipotetycznie jakbym kiedyś chciał dorzucić drugą kartę?.

 

Zdecydowanie wrzuć coś mocniejszego. Socket 2011 jest dość prądożerny, ja bym tutaj nawet celował w RM 850 

 

 

 

Aha i czy ten zestaw nada się do jakiegoś lekkiego OC?

 

On się aż o to prosi. Masz procesor z odblokowanym mnożnikiem, cooler na CPU, GPU ze sporym potencjałem OC, nawet pod magiczne "1.5GHz" w grach.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Więcej dodawać chyba tutaj nie trzeba. Dozbieraj na ten monitor i wsio. 

 

Po GPU widzę, że chyba składasz w esc.pl. Tutaj jak chcesz to masz  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...