Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć. Ogólnie nie gram w gry, czasem brat pogra w LoLa, a ja ostatnio trochę pogrywam w BF3. Problem w tym, że trochę tnie, choć ogólnie z komputera jestem zadowolony - mógłby lepiej chodzić w grach. Zestaw wygląda tak:
- Płyta główna GA-MA770T-UD3P v1.0
- Procesor AMD Athlon II X2 270

- Pamięć GoodRam DDR3 2X 2GB 1333MHz
- Dysk Western Digital WDC WD10EZEX 1TB

- Zasilacz XFX Core 550W

- Grafika Club3D Radeon HD7850 2GB

- Monitor BenQ GW2460

 

 

  • Zastosowanie komputera : Do wszystkiego (gry, muzyka, filmy, internet, czasem zmontuję jakiś filmik)
  • Maksymalna kwota : Ustali się :)
  • Których części potrzebuję : Na pewno więcej przestrzeni na dysku (myślę kupić SSD i jeszcze jeden 1TB, ale jak nie odczuję tego SSD to go nie biorę...), przydałby się jakiś napęd, karta dźwiękowa (lubię słuchać muzyki, chcę dobrą jakość), głośniki jakieś konkretne, przydałoby się też zmienić platformę, czyli kupić płytę główną i procesor, np. i5 lub i7, RAMu też jest mało trochę.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie zanosi się na to, ale kto wie.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: BenQ GW2460 1920 x 1080
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Jak wyżej
  • Własna propozycja zestawu : Nie mam

 

Kartę graficzną mam przecież b.dobrą (albo tak mi się wydaje, wcześniej miałem GF6600...) ale myślę, że ogranicza ją procesor, ram - prawda to? W BF3 gram w Full HD na średnich detalach i nie zamula, ale czasem trochę delikatnie przytnie, nie ma takiej maksymalnej płynności. Najpierw chcę kupić to co tańsze, czyli RAM, dokupić dysk twardy, a potem dokupię płytę główną i procka - chyba, że zostać przy AMD i poszukać jakiejś używki x6 na przykład. Co radzicie? Proszę mi zaproponować coś i napisać dlaczego akurat to :) Liczy się dla mnie, żeby to były przyszłościowe części, żebym za 2 lata nie obudził się i musiał całego kompa zmieniać... Wolę ulepszać coś co jakiś czas.

Link to post
Share on other sites

Oj eksperci, eksperci :-) Kolega Ekoiks przecież napisał wyraźnie - MODERNIZACJA a nie przebudowa.

 

Ekoiks moim zdaniem posiadasz bardzo przyzwoity sprzęt który (przez to że to właśnie AMD i długie wsparcie na jedną podstawkę) nawet po kilku latrach można tanim kosztem zmodernizować.

 

Płyta główna jaką posiadasz ma wsparcie dla sześciordzeniowych Phenomów (http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-ma770t-ud3p_10.html), więc aż się prosi o wymianę wysłużonego 2 rdzeniowego Athlona na 4 lub 6 rdzeniowego Phenoma.

Tutaj masz kilka ciekawszych ofert:

http://olx.pl/oferta/amd-phenom-955be-scythe-mugen-i-CID99-ID7smZX.html#b812acf808- od razu z bardzo fajnym chłodzeniem

http://allegro.pl/408-amd-phenom-ii-x4-955-3-2ghz-be-am3-8mb-gw-i4785751409.html- tutaj to samo

http://olx.pl/oferta/procesor-phenom-955-be-CID99-ID6LTdd.html#67e591fa2f

ewentualnie http://allegro.pl/429-amd-phenom-ii-x6-1045t-2-7ghz-am3-9mb-gw-i4757279799.html

 

Oczywiście przed wymianą procesora należy obowiązkowo zaktualizować BIOS.

 

Do tego dokupujesz dwie kości po 2 GB RAM DDR3 1333MHz, aby w sumie posiadać 8GB, które starczy Ci na długo:

http://olx.pl/oferta/pamiec-ram-ddr-3-2x2gb-okazja-CID99-ID7lGsp.html#10d968c0cb

http://allegro.pl/2gb-markowe-2gb-pc3-10600-intel-via-i4787268608.html

http://allegro.pl/goodram-ddr3-1333mhz-cl9-2gb-i4786606609.html

jest tego trochę.

 

I masz dobrze zmodernizowany komputer który podoła wielu (nawet nowym) grom (oczywiście nie w FullHD na max. detalach)

 

A jeśli chcesz komfortowowo pracować na komputerze to zainwestuj w dysk SSD np. Goodram C50 (lub C100) 120GB.

Ceny na skąpcu zaczynają się już od 250zł. A prawdziwą okazją na dzień dzisiejszy jest Goodram C40 120GB - http://www.karen.pl/product/231788/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/Goodram_2_5_SSD_C40_120GB_Serial_ATA3_550MB_s_430MB_s_7mm_Retail.html

Karen to marka Komputronika także dysk bez najmniejszego problemu można odebrać praktycznie w każdym ich salonie bez żadnych dodatkowych opłat za wysyłkę.

Edytowane przez Michudrum
Link to post
Share on other sites

Hmm nie wiem czy opłaci się kupić AMD. Z jakimi kosztami liczyć się przy przesiadce na Intela? Bierzmy pod uwagę jakiegoś i5.

Oczywiście używki wchodzą w grę.

 

Też mi się wydaje, że komputer nadaje się do małego upgrade'a. Jestem zadowolony, bo za RAM, procka, płytę główną i obudowę dałem tylko 80 zł. Dokupiłem dysk, zasilacz i kartę graficzną, która mam nadzieję, posłuży długo. Nikt nie odpowiedział mi czy ona teraz jest ograniczona przez inne podzespoły, więc jak?

 

Z tego co wiem to najlepszy AMD to 1090T? Na allegro jest za 500 zł. To najlepszy procesor jaki obsłuży ta płyta?

Czy mogę wsadzić szybszy RAM czy jestem skazany na 1666?

 

Jak narazie ustaliłem priorytety - najpierw dokupię RAMu (ile max. dla mojej płyty), potem dysk HDD (ile pamięci obsłuży moja płyta?), a potem zastanowię się co robić z najważniejszym. Tak na szybko jak myślę to wolałbym trochę dopłacić i przesiąść się na Intela - bardziej przyszłościowy. Zawsze AMD kojarzyły mi się z gorszymi, nei wiem czemu, a zawsze miałem AMD :) Od razu zapytam, czemu lepszy Intel? Jaki RAM polecacie w tym przypadku? Lipa, bo mam zajęte 2 sloty...

 

Czy dysk SSD wpływa tylko na szybkość systemu, jeśli tylko on jest na nim zainstalowany czy na ogólną pracę komputera też w grach?

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

Albo chcesz modernizować albo całkowiecie przebudować komputer.

 

Masz fajny zestaw który możesz śmiało, niedużym kosztem rozbudować, a koniecznie chcesz się pchac w I5. Pomyślałeś że przy przesiadce na Intela, musiałbyś wymienić również płytę głowną - koszt ok 300-400zł. I co wtedy zyskasz? Kilka klatek więcej w grach, kilka sekund więcej przy uruchamianiu windowsa (czego kompletnie nie odczujesz gdy zainwestujesz w dysk SSD, notabene który przyspiesza niebotycznie cały komputer, a nawet w niektórych przypadkach gry np. Skyrim - ładowanie lokacji). 

 

Trzeba myśleć perspektywicznie. Dziś inwestuąc z I5 będziesz na nim siedział 3-4 lata, bo będzie ci żal wcześniej rozbudowywać komputer, myślc ile w niego kasy władowałeś, gdy w niedalkiej przyszłości (rok 2016) AMD planuje wypuścić procesor w dużo niższym procesie technologicznym (niektóre źródłą mówią nawet o 14 - 16nm - co daje do myślenia), który może (lecz nie musi) realnie powalczyć wydajnością z procesorami Intela. I co wtedy? Będziesz pluł sobie w brodę, że wydałeś kupę kasy i nie poczekałeś?

 

Uwierz mi że 4 rdzeniowy Phenom odpowiednio podkęcony w zupełności ci wystarczy na jakies 2-3 lata, a w miedzy czasie i tak możesz wymienić kartę graficzną na wydajniejszą - przecież ceny cały czas spadają, i już teraz możesz za bardzo fajne pieniądze kupić coś topowego jak choćby Radeona 6970 - http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-radeon-hd6970-eah6970-i4777588836.html. Wyobraź sobie za rok po ile takie karty będą chodzić na allegro.

 

Na płycie masz 4 sloty na pamięci, z czego 2 zajęte, dokupujesz sobie kolejne dwie kości i masz już 8 GB RAM, które aż nadto Ci wystrczą jeśli stosunkowo nieczęsto grasz w gry.

 

Intel to mistrz marketingu i nie dziwie Ci się, że tak podchodzisz do układów konkurencji, ale wierz mi że procesory AMD w segmencie średniej wydajności (nowe zestawy do 3 tyś zł) wcale nie ustępują tym intelowskim. Przekonałem się o tym wielokrotnie. A że 80% konsumentów wierzy w bzdury umieszczane na portalach technologicznych, notabene które muszą z czegoś żyć, i bardzo często są sponsorowne przez takich monopolistów jak Intel, to nie dziw się że zdecydowana większość internautów poleca dziś tandem Intel+nVidia.

 

Przekonałem się juz wielokrotnie że wybór układów od AMD zaczyna stawac się (szczególnie wśród młodzieży) swoistym obciachem. Tak ludzie przywiązują się dziś do marek, że bardzo często zaczynją je niemal wyznawać.

A wystarczyłby tylko zdrowy rozsądek, i uczciwe podejście do danego produktu.

 

Także radze wstrzymaj się z przebudową komputera, i go tylko zmodernizuj wymienijąc procesor na Phenoma oraz dołóż wiećej RAMu, a sam zobaczysz że to bęzie zdecydowanie najbardziej opłacalne rozwiązanie.

 

A zaoszczędzone pieniądze odłuż sobie na zbudowanie w przyszłości nowego porządnego zestawu od podstaw.

Edytowane przez Michudrum
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przyznaję plusa, bo nieźle się rozpisałeś i miałeś argumenty - rzadkość. Ktoś jeszcze mi pomoże w wyborze?

1) Jaki najlepszy procesor wejdzie pod tę płytę? Poszukam używek.

2) Ile GB RAM wsadzę najwięcej? Jaki RAM polecacie i dlaczego?

3) Byłem przekonany, że grafika, którą mam jest mocna, nie jest tak?

4) Grafika jest ograniczona przez inne podzespoły?

5) Jaki dysk HDD 1TB polecacie i jaki SSD na system?

Myślałem o 1TB, ale znalazłem 2 w dobrej cenie:

http://allegro.pl/seagate-2tb-st2000dm001-64mb-7200rpm-wd-green-i4778659362.html

 

Na chwilę obecną najważniejszy RAM i zamowię niebawem, tylko nie wiem jaki wybrać.

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

Przyznaję plusa, bo nieźle się rozpisałeś i miałeś argumenty - rzadkość. Ktoś jeszcze mi pomoże w wyborze?

1) Jaki najlepszy procesor wejdzie pod tę płytę? Poszukam używek.

2) Ile GB RAM wsadzę najwięcej? Jaki RAM polecacie i dlaczego?

3) Byłem przekonany, że grafika, którą mam jest mocna, nie jest tak?

4) Grafika jest ograniczona przez inne podzespoły?

5) Jaki dysk HDD 1TB polecacie i jaki SSD na system?

Myślałem o 1TB, ale znalazłem 2 w dobrej cenie:

http://allegro.pl/seagate-2tb-st2000dm001-64mb-7200rpm-wd-green-i4778659362.html

 

Na chwilę obecną najważniejszy RAM i zamowię niebawem, tylko nie wiem jaki wybrać.

 

ad 1:

6- rdzeniowy ale pytanie brzmi czy potrzebujesz aż takiej wydajności? W zupełności wystarczy Ci 4-rdzeniowy najlepiej z serii BE (Black Edition). Jeśli będziesz miał szczęście to znajdziesz procesor w którym (jeśli oczywiście twoja płyta na to pozwoli) będziesz mógł odblokować dwa uśpione rdzenie i z 4-rdzeniowca zrobisz 6-rdzeniowca.

 

ad2:

twoja płyta obsługuje max. 16GB. http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3096#ov

ale tutaj również trzeba zapytać czy potrzebujesz aż tyle pamięci? Moim zdaniem najleepiej "zapchać" wolne sloty albo dwoma kościami po 2 GB (koniecznie musi to być 1333 MHz aby pasowały do pamięci które posiadasz w kompie), albo jeśłi chcesz to 2 x 4GB . Wtedy będziesz miał 12 GB co osobiście już uważam za aż nadto.

 

ad3:

Bo to jest mocna grafika, która w zupełności Ci wystarczy na rok czy dwa, ale jeśłi masz odłożone jakieś fundusze to możesz spróbować ją sprzedać, dołożyć trochę pieniędzy i kupić coś wydajiejszego, jak choćby wczesniej zaproponowany Rdeon 6970. Ale to oczywiście tylko propozycja,

 

ad4:

i tak i nie. Wszystko uzależnione jest od programu lub gry. Innymi słowy - Optymalizacji. Są gry które wykorzystują jeden rdzeń procesora (w takim wypadku lepiej będą chodzić na Intelach), są gry które wykorzystują 2 rdzenie a są też gry które są zoptymalizowanie na wielordzeniowość. Dlatego jedne gry lepiej chodzą na Intelach na drugie na AMD. Wszystko uzależnione jest od optymalizacji danej gry (programu) przez tego kto tą grę stworzył. Dlatego też AMD wykombinowało coś takiego jak "Mantle"  (przez wielu nazywane konkurentem dla DirectX 11) - gdzie narzut mocy obliczeniowej poszedł całkowicie na kartę graficzną, przez co nie ma konieczności inwestowania w bardzo wydajny procesor, gdyż gra wykorzystuje nie 70% (DX11) a 100% mocy przerobowej karty graficznej. Niestey żyjemy w czasach gdzie rządzi ten kto ma kasę i Intel na współkę z nVidią starają się jak tylko mogę zniechęcić producentów gier do Mantle - a szkoda bo jak pokazują gry w których wykorzystano już to API, progres wydajności jest spory -

 

ad5:

jako człowiek na codzień zajmujący się komputerami osobiście bardziej polecam produkty firmy Western Digital. Jakoś najmniej miałem z nimi problemów, zaś np. Seagate zaliczył już kilka razy poważne wpadki, co mnie osobiście zraziło do tej firmy.

 

Jeśli chodzi o dyski SSD to z czystm sumieniem polecam dyski GoodRAMa serii C50 lub C100, lecz królem wśród dysków SSD 120GB jest bez wątpienia Crucial  z seri M500 - http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/9243819- dysk można śmiało powiedzić - Legendarny. Akurat dyski SSD o pojemności 120 GB są na dzień dzisiejszy najbardziej opłacalne.

Edytowane przez Michudrum
Link to post
Share on other sites
prosi o wymianę wysłużonego 2 rdzeniowego Athlona na 4 lub 6 rdzeniowego Phenoma

 

Wiesz jaka jest różnica pomiędzy 4 a 6 jajkami ?

 

Pomyślałeś że przy przesiadce na Intela, musiałbyś wymienić również płytę głowną - koszt ok 300-400zł.

 

Nie rób sobie jaj i nie naciągaj rzeczywistości.

 

Trzeba myśleć perspektywicznie. Dziś inwestuąc z I5 będziesz na nim siedział 3-4 lata, bo będzie ci żal wcześniej rozbudowywać komputer, myślc ile w niego kasy władowałeś, gdy w niedalkiej przyszłości (rok 2016) AMD planuje wypuścić procesor w dużo niższym procesie technologicznym (niektóre źródłą mówią nawet o 14 - 16nm - co daje do myślenia), który może (lecz nie musi) realnie powalczyć wydajnością z procesorami Intela. I co wtedy? Będziesz pluł sobie w brodę, że wydałeś kupę kasy i nie poczekałeś?

 

Źródła mówią a testy i rzeczywistość jak to w przypadku AMD pokażą jak zawsze całkowicie co innego. Pęknę ze śmiechu jak AMD zmieni chipset. Wątpię aby obecna płyta główna wspierała procesory w nowym procesie technologicznym. 

 

Uwierz mi że 4 rdzeniowy Phenom odpowiednio podkęcony w zupełności ci wystarczy na jakies 2-3 lata

 

Wydaje mi się, że jesteś całkowicie oderwany od rzeczywistości. 

 

i tak możesz wymienić kartę graficzną na wydajniejszą - przecież ceny cały czas spadają, i już teraz możesz za bardzo fajne pieniądze kupić coś topowego jak choćby Radeona 6970

 

Zmieni 7850 na wydajniejszą 6970 ? Test na starych sterach 7850

 

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_7850_HD_7870/26.html

 

6- rdzeniowy ale pytanie brzmi czy potrzebujesz aż takiej wydajności? W zupełności wystarczy Ci 4-rdzeniowy najlepiej z serii BE (Black Edition). Jeśli będziesz miał szczęście to znajdziesz procesor w którym (jeśli oczywiście twoja płyta na to pozwoli) będziesz mógł odblokować dwa uśpione rdzenie i z 4-rdzeniowca zrobisz 6-rdzeniowca.

 

Jaki dokładnie model do unlocku pod X6 ? X6 kręcą się znacznie słabiej niż X4 przez co lepiej jest mieć mocno podkręcone 4 rdzenie. Wiem co pisze bo sam miałem ten CPU. Czekam na dokładną nazwę tego CPU.

 

kupić coś wydajiejszego, jak choćby wczesniej zaproponowany Rdeon 6970.

 

Śmiech na sali ...

 

AMD wykombinowało coś takiego jak "Mantle"

 

Ile masz gier pod Mantle ? 

 

królem wśród dysków SSD 120GB jest bez wątpienia Crucial  z seri M500

 

Smiech na sali przy MX 100 

 

Kolega Ekoiks przecież napisał wyraźnie - MODERNIZACJA a nie przebudowa.

 

Heh ...  

Autorze ile masz kasy do wydania ? 

Link to post
Share on other sites

Kasy do wydania mam, kwestia ile chcę jej wydać, a wiem, że tak naprawdę nie ma górnej granicy dla takich maniaków jak wy :)

Ja nie chcę dużo wydać, chcę to załatwić możliwie niskim kosztem, ale wolę trochę dopłacić, żeby było dobrze. Nie ustaliłem budżetu, bo się nie orientuję. Po prostu zaproponuj coś i wtedy powiem czy mi odpowiada, czy musimy redukować koszty.

Link to post
Share on other sites

 

 

500 zł i

 

Szukasz używanego i5 2320 / 2400 / 2500 / 3470 na allegro w cenie ~ 400 zł + mobas na 1155 w cenie ~ 100 zł. Spokojnie coś znajdziesz

 

 

1000 zł

 

To samo co wyżej, ale sprzedajesz swoją GPU i wrzucasz 7950 / R9 280X

 

Na początek zmień sobie CPU na Intel i5. Później sam stwierdzisz czy potrzebujesz jeszcze więcej wydajności.  

Link to post
Share on other sites

Czyli właściwie ceny podawać nie musiałem. Oczywiste, że 2000 zł nie chcę wydać. Chcę się obyć jak najtańszym kosztem i jak najlepiej na tym wyjść.

Najpierw dokupię RAM tylko, który najlepszy w stosunku ceny/jakość? To samo pytanie o SSD.

Właśnie miałem pisać, że najlepiej ustalić czy w ogóle przechodzić na Intela. Nikt kto ma "dobrego" kompa nie ma AMD? To mnie właśnie zastanawia, czemu każdy poleca Intela. Ja się nie znam, więc nie odbierajcie tego jako atak... Czemu Intel?

 

Tak w ogóle, system chodzi fajnie, nic mi się nie zacina, właściwie podjąłem tę decyzję ze względu na gierki. Wymiana procka pomoże w tym wypadku?

 

Są duże różnice między płytami głównymi czy wystarczy, że kupię jakąś pod Intela? Jaką polecacie i dlaczego?

Link to post
Share on other sites

 

 

Najpierw dokupię RAM

 

4 GB wystarczają do zdecydowanej większości gier. To sobie zostaw na koniec

 

 

 

o samo pytanie o SSD.

 

A od kiedy mówimy tutaj o SSD ?

 

 

 

Właśnie miałem pisać, że najlepiej ustalić czy w ogóle przechodzić na Intela. Nikt kto ma "dobrego" kompa nie ma AMD? To mnie właśnie zastanawia, czemu każdy poleca Intela. Ja się nie znam, więc nie odbierajcie tego jako atak... Czemu Intel?

 

Kupowanie za 300 zł Phenoma X4 pod AM3 to kompletny nonsens skoro za 200 zł więcej można uciec na i5 pod 1155. Sam się przesiadałem z Phenoma X4 właśnie na i5 2400. Skok wydajności przy karcie 7850 widoczny gołym okiem.

 

 

ak w ogóle, system chodzi fajnie, nic mi się nie zacina, właściwie podjąłem tę decyzję ze względu na gierki

 

To daruj sobie SSD

 

 

Wymiana procka pomoże w tym wypadku?

 

Tak

 

 

Są duże różnice między płytami głównymi czy wystarczy, że kupię jakąś pod Intela? Jaką polecacie i dlaczego?

 

Z budżetem ~ 150 zł na mobo i tak musisz celować w konstrukcje budżetowe. Pytanie czy chcesz nową czy używaną.  

Link to post
Share on other sites

W takim razie odpuszczę SDD i za tą cenę kupię HDD, taki sam jak mam teraz.

Wiesz parę złotych mnie nie uszczęśliwia, mogę dołożyć do lepszej płyty/procka, jeśli warto i jeśli rzeczywiście wystarczy zmienić procka, płytę i dokupić 4GB RAMu to ok. Pytanie brzmi, jakie są różnice między płytami? Wolę kupić taką przyszłościową, bo to jednak BAZA - taką, żeby kupić za rok czy dwa najnowszego procka, żebym nie musiał znowu płyty zmieniać.

Link to post
Share on other sites

Powoli mam dość tego tematu. Za 500 zł nie kupisz przyszłościowej płyty pod Intela z procesorem serii i5. Przyszłościowe płyty to chipsety Z97 / H97 w cenie od 350 zł. Oczywiście do tego dochodzi procesor pod 1150, który to nie będzie tak tani jak ten pod 1150. 

 

Komputerów nie składa się na przyszłość. Bierzesz to co jest najwydajniejsze / najbardziej opłacalne na chwilę obecną. Podczas kolejnych modernizacji sprzedajesz to co masz, dokładasz więcej i bierzesz znów to co nowe. Twój budżet 500 - 1000 zł nie pozwala Ci na tak daleko idące manewry. Chcesz ulepszyć kompa pod gry.

 

W pewnym momencie wychodzisz z SSD, później z dokupieniem kolejnego HDD ... brakuje Ci miejsca ? 

Link to post
Share on other sites

Brakuje, 1TB muszę dokupić. Zmieńmy trochę focus i skupmy się na płycie i procku.

A gdybym przeznaczył 500 - 1000 zł na płytę i procka, to jest już jakieś pole manewru? Czyli gdybym brał, np. http://allegro.pl/plyta-glowna-asus-z97-p-socket-1150-nagrywarka-dvd-i4744225885.html

To będzie to przyszłościowa karta? Jakiego procka pod nią muszę podpiąć? Jaka karta będzie najlepsza w takim przedziale cenowym?

 

Czym się różnią te drogie Socket 2011 od tańszych Socket 1156? Obie obsłużą i7.

 

Jak widać za 500 zł kupię kartę o chipsecie Z97 i do niej podepnę i5, a z czasem będę mógł też wsadzić i7, o ile dobrze zerknąłem.

 

Oczywiście mogą być też używki, więc bierzmy pod uwagę też ceny używek.

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

A co mi daje chipset 1150? Czym się różnią od innych i5?

Nie odpowiedziałeś czym się różnią te drogie Socket 2011 od tańszych Socket 1156? Obie przecież obsłużą i7.

Jestem w stanie wydać 1000 złotych w takim razie, ale chciałbym wiedzieć dlaczego akurat takie części polecasz - chodzi o płytę główną i procka. No i jakie konkretnie to mają być modele?

Oczywiście, chodzi o używki.

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

socked- gniazdo procesora z charakterystycznym dla danej serii układem złącz(pinow).

 

S.2011-3 jest b.drogi i skierowany dla zastosowań profesjonalnych, kupno go dla gier mija się z celem. Przewagą tego gniazda jest to że płyty główne z nim obsługują do 128gb ram (gdy tylko kilka gier potrafi zrobić użytek z 8gb) oraz są dla niego stworzone procesory z 6 rdzeniami (gdy gry dopiero zaczynają z nimi współpracować, a różnica w wydajności ogranicza się do minimum) i 12watkami(cena ok. 4k zł) ( gdy gry zaczynają robić korzyści z 8watków). S2011 tez obsługuje wysoko taktowany ram.

 

Idealnym rozwiązaniem jest s1150 z z97 + i5.

 

Chipset z97 jest w pełni odblokowany( oc cpu, ram) obsługuje ram tatkowany +1600 max 32gb, i będzie wspierał nowe procesory (core m) tu nie liczyłbym na ulgę Intela za +ok. 8-15% wydajności przyjdzie nam zapłacić jak za zboże (tak myślę, bo 0 info) Intel pokaże jak głęboko w d można mieć klientów przez brak realnej konkurencji.

Np s1155 + i5 2500k @4,3GHz = s1150 + i5 4690@3,5GHz, czyli wzrost nie wielki, a tego pierwszego kupisz uzywke do 400zł, gdy i5 4690 kosztuje 800zł. To działa na wyobraźnię.

Nowe procesory będą jeszcze działać na h97, ale tu ram standard 1600MHz

Edytowane przez router6skull9
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...