Skocz do zawartości

Przeniesienie partycji recovery na dysk SSD


Recommended Posts

Witam!
Udało mi się uzbierać trochę kasy na dysk Crucial 2.5" SSD MX100 256GB, który chciałbym włożyć do mojego Lenovo G510 zamiast obecnego dysku HDD z Windows 8 i partycją recovery (utworzoną przez oprogramowanie od Lenovo - OneKey Recovery). Zastanawiam się na kilkoma rzeczami, a mianowicie:

- Jakiego programu użyć by przenieść system wraz z partycją recovery?

- Czy da się przenieś samą partycję recovery i z niej "odtworzyć" system na nowym dysku?

- Czy podczas klonowania można niechcący uszkodzić partycję recovery czy też system który posiadam na obecnym dysku HDD?

- Co oprócz programu i dysku będę potrzebował by dokonać tej operacji? 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

U mnie w OneKey Recovery nie ma możliwości by nagrać partycję recovery na płyty. Chyba że to trzeba zrobić jakimś innym programem. 

Generalnie mam takie pliki:
http://oi59.tinypic.com/2s0k51y.jpg

 

Po poście dyjo1 zacząłem się zastanawiać czy nie nagrać po prostu tych plików na płyty, lecz pytanie: Czym i czy zadziała to tak jak powinno?

Edytowane przez zeed94
Link to post
Share on other sites

DŻIZAS podpinasz 2 dyski do pc ( normalnego nie lapka ) instalujesz hdclone i masz kopię dysku jeden do jeden prościej nie można. A jeśli chcesz zrobić na dvd kopie też nie ma problemu ( tylko po co )

Edytowane przez RafiXll
Link to post
Share on other sites

Witaj Zeed94 !

 

Kilka dni temu trenowałem ten problem z Samsungiem NP370R5E-S05PL przesiadałem się na Crucial M500.

Wszystko śmiga bez konieczności podpinania czegokolwiek do innego kompa RafiXII ;)

 

Musisz jedynie zrobić kopię Recovery ( Ja robiłem na Pendrive bo ten model nie posiada napędu optycznego ) polecam do tego celu oprogramowanie które dostałeś z Komputerem. Raczej nic w ten sposób nie popsujesz bo niby jak? Wybierasz opcję kopiowania Partycji Recowery na nośnik i robi się samo to taki sam proces jak instalowanie Gry.

Samo robienie Kopi Recovery nieco trwa ( mi przy obsadzeniu gniazda USB 3.0 Pendrivem również 3.0 zajęło około godziny ) natomiast samo odzyskiwanie to Expresowo idzie nie wiem czy 5 min. mi zajęło... 

Bolesna jest jedynie ponowna instalacja wszystkich poprawek do systemu ale proponuję ci zaktualizować wszystkie narzędzia od Lenovo zrobić kopię i odzyskać system z jak najpóźniejszą data może oszczedzi ci to kilka godzin bo ja odzysk robiłem od ustawień Fabrycznych ;)

Edytowane przez Sado82
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...