Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Przeniesienie partycji recovery na dysk SSD

Windows 8 SSD recovery klonowanie itd

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 zeed94

zeed94
  • Widziałem ultraliska cień :D

• 102 postów
  • Miejscowość:Toruń

Napisano 10 listopad 2014 - 14:14

Witam!
Udało mi się uzbierać trochę kasy na dysk Crucial 2.5" SSD MX100 256GB, który chciałbym włożyć do mojego Lenovo G510 zamiast obecnego dysku HDD z Windows 8 i partycją recovery (utworzoną przez oprogramowanie od Lenovo - OneKey Recovery). Zastanawiam się na kilkoma rzeczami, a mianowicie:

- Jakiego programu użyć by przenieść system wraz z partycją recovery?

- Czy da się przenieś samą partycję recovery i z niej "odtworzyć" system na nowym dysku?

- Czy podczas klonowania można niechcący uszkodzić partycję recovery czy też system który posiadam na obecnym dysku HDD?

- Co oprócz programu i dysku będę potrzebował by dokonać tej operacji? 

Z góry dziękuje za pomoc.

• 0

#2 RafiXll

RafiXll
  • Entuzjasta

• 721 postów
  • GG:3062147
  • Miejscowość:Bydgoszcz

Napisano 10 listopad 2014 - 14:44

polecam hdclone łatwy szybki i przyjemny ( robi klona 1:1 ) więc nic nie stracisz...

• 0

Procesor: I7 10700KF Mobo: Asus Rog Strix Z490-E

Pamięci: G.Skill 32GB 3000 MHz CL15 Grafika: Zotac 1080 AMP! EXTREME

Dźwięk:  Hyper X Cloud Chłodzenie: Noctua NH-D 15 CHROMAX
Myszka: Steelseries RIVAL 710  Buda: Fractal Design Define 7 XL

Klawiatura: Steelseries Apex PRO

#3 dyjo1

dyjo1
  • S.T.A.L.K.E.R.

• 44 postów

Napisano 10 listopad 2014 - 15:05

Nie wiem jak jest w tym modelu, ale ja w Y580 na nowym dysku odtworzyłem partycje recovery i system z płyt nagranych wcześniej w One Key Recovery.
  • 1
LENOVO IdeaPad Y580

#4 zeed94

zeed94
  • Autor tematu
  • Widziałem ultraliska cień :D

• 102 postów
  • Miejscowość:Toruń

Napisano 10 listopad 2014 - 15:44

U mnie w OneKey Recovery nie ma możliwości by nagrać partycję recovery na płyty. Chyba że to trzeba zrobić jakimś innym programem. 

Generalnie mam takie pliki:
2s0k51y.jpg

Po poście dyjo1 zacząłem się zastanawiać czy nie nagrać po prostu tych plików na płyty, lecz pytanie: Czym i czy zadziała to tak jak powinno?

Użytkownik zeed94 edytował ten post 10 listopad 2014 - 18:01

• 0

#5 dyjo1

dyjo1
  • S.T.A.L.K.E.R.

• 44 postów

Napisano 11 listopad 2014 - 09:35

Ja miałem Windowsa 7 i niższą wersje OneKey Recovery, z tego co doczytałem to wyższa wersja nie ma już funkcji nagrywania płyt.

Użytkownik dyjo1 edytował ten post 11 listopad 2014 - 09:35

• 0
LENOVO IdeaPad Y580

#6 RafiXll

RafiXll
  • Entuzjasta

• 721 postów
  • GG:3062147
  • Miejscowość:Bydgoszcz

Napisano 13 listopad 2014 - 14:27

DŻIZAS podpinasz 2 dyski do pc ( normalnego nie lapka ) instalujesz hdclone i masz kopię dysku jeden do jeden prościej nie można. A jeśli chcesz zrobić na dvd kopie też nie ma problemu ( tylko po co )

Użytkownik RafiXll edytował ten post 13 listopad 2014 - 14:28

• 0

Procesor: I7 10700KF Mobo: Asus Rog Strix Z490-E

Pamięci: G.Skill 32GB 3000 MHz CL15 Grafika: Zotac 1080 AMP! EXTREME

Dźwięk:  Hyper X Cloud Chłodzenie: Noctua NH-D 15 CHROMAX
Myszka: Steelseries RIVAL 710  Buda: Fractal Design Define 7 XL

Klawiatura: Steelseries Apex PRO

#7 Sado82

Sado82
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 15:43

Witaj Zeed94 !

Kilka dni temu trenowałem ten problem z Samsungiem NP370R5E-S05PL przesiadałem się na Crucial M500.

Wszystko śmiga bez konieczności podpinania czegokolwiek do innego kompa RafiXII ;)

Musisz jedynie zrobić kopię Recovery ( Ja robiłem na Pendrive bo ten model nie posiada napędu optycznego ) polecam do tego celu oprogramowanie które dostałeś z Komputerem. Raczej nic w ten sposób nie popsujesz bo niby jak? Wybierasz opcję kopiowania Partycji Recowery na nośnik i robi się samo to taki sam proces jak instalowanie Gry.

Samo robienie Kopi Recovery nieco trwa ( mi przy obsadzeniu gniazda USB 3.0 Pendrivem również 3.0 zajęło około godziny ) natomiast samo odzyskiwanie to Expresowo idzie nie wiem czy 5 min. mi zajęło... 

Bolesna jest jedynie ponowna instalacja wszystkich poprawek do systemu ale proponuję ci zaktualizować wszystkie narzędzia od Lenovo zrobić kopię i odzyskać system z jak najpóźniejszą data może oszczedzi ci to kilka godzin bo ja odzysk robiłem od ustawień Fabrycznych ;)

Użytkownik Sado82 edytował ten post 14 listopad 2014 - 15:46

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Windows 8, SSD, recovery, klonowanie, itd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych