Skocz do zawartości

Dopasowanie płyty, chłodzenia, karty graficznej i RAM


Recommended Posts

Niecałe dwa lata temu uzyskałem od Was świetną pomoc przy składaniu zestawu z sygnaturki, teraz przyszedł czas na modernizację sprzętu. Trochę podzespołów mam (zasilacz, obudowa, dyski), część chcę zmienić.

 

Jeżeli chodzi o procesor (i7 4790k) oraz chłodzenie (NH-D15), to jestem na 99% zdecydowany. Największy problem mam z płytą główną (nie wiem jak ją dobrać aby chłodzenie Noctua jej zbyt nie blokowało) i z kartą graficzną (najprawdopodobniej optymalna byłaby jakaś GTX 970, ale nie wiem którą wybrać pod kątem SLI). W kwestii RAM-u też mam dylemat. Chciałbym mieć jak najwydajniejszy, ale nie wiem czy postawić na megaherce czy na niskie opóźnienia.

 

Dodatkowo często pracuję na systemie OS X i gdyby płyta główna pozwalała na jego instalację, to byłby to dodatkowy plus.

 

Mam jeszcze dwa pytania:

1. Wiecie może, czy NH-D15 będzie kompatybilne z procesorami Skylake?

2. Myślicie, że wyjdzie GTX 970 w wersji z 8 GB RAM? (czytałem jedynie odnośnie GTX 980, że są takie plany; w kontekście SLI ma to dla mnie znaczenie).

 

  • Zastosowanie komputera : gry (50%), amatorska obróbka filmów (50%)
  • Maksymalna kwota : 5000 PLN (+/- 1000 PLN)
  • Których części potrzebuję : płyta główna, chłodzenie, karta graficzna, RAM (ten ostatni mogę zmienić / dokupić za jakiś czas)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: obecnie FULL HD (EIZO FS2333), planuję przesiadkę na 1440p
  • Specjalne wymagania : chcę, by było jak najciszej i jak najwydajniej, w przyszłości (po zmianie monitora) planuję SLI
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : 1. Pamięć RAMCrucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz, 2. Zasilacz: Corsair AX860 3. SSD: OCZ Vertex 4 256GB 2,5", 4. HDD: 2 x WD Caviar Blue 1TB, 7200RPM, 64MB cache 5. Napęd: Asus DVD-RW DRW-24B5ST 6. Obudowa: Fractal Design Define R4 Black Pearl
  • Własna propozycja zestawu : MSI Z97 Gaming 5, i7 4790K, Noctua NH-D15, GTX 970, Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24)
  • Inne : gdyby płyta główna pozwalała na instalację OS X, byłoby świetnie, ale nie jest to must have
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...