Skocz do zawartości

[Kolekcja] Minerały Coogera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez buszi,

Recommended Posts

Zrobiłem mały Blitzkrieg w piwnicy i dotarłem do dawno zapomnianych artefaktów. Dla osób o słabym sercu od razu zaznaczam - większość pudełek na zdjęciach jest wyłącznie pudełkami :) za to sprzęt jest najprawdziwszy z prawdziwych. Zaskoczeniem okazała się być stacja Intergrapha, miało być 386 a jest coś zupełnie innego!
 
1c5dddd1c4edd7e2med.jpg

b0070e319d7e1e15med.jpg

a2dc768270a64dcdmed.jpg

181570765c775b1emed.jpg

b4c2f79c6873a456med.jpg

12561b575e65e86bmed.jpg

cdca92b424f8581emed.jpg

a4c88c15955283f5med.jpg

43bd546e120c1516med.jpg

f07d5ce5e9681f4bmed.jpg

1432969eb4b07e6amed.jpg

69ea734c793c191fmed.jpg


I małe co nieco backgroundu jeśli chodzi o TD-4:

 

The company’s intent was to use standard Intel microprocessors and add Intergraph’s own graphics accelerators and monitors. The resulting units would be somewhere between PCs and workstations in performance and, as a result, Intergraph decided it would call them “personal workstations.” By building its own product line of PCs and servers, Intergraph hoped to keep as much of its manufacturing infrastructure as busy as possible. Part of the announcement included three new PCs based on Intel’s 90- Mhz Pentium processor called the TD-3, TD-4 and TD-5. Intergraph’s personal workstations were typically priced higher than standard PCs but less than UNIX workstations. While a TD-2 started at around $6,000, a TD-5 with dual 27-inch monitors and the high performance GLI graphics accelerator would set a customer back nearly $58,000. The company set out to sell these units to a much broader market than simply to their own CAD and mapping customers. As part of the company’s strategy in establishing itself as a PC vendor, Intergraph had a separate booth at the A/E/C SYSTEMS’94 conference in Washington, D.C. just for its hardware products and had its computers in other vendors booths as well. It was strange to see AutoCAD running on an Intergraph computer system in the Xerox booth.

 

Tak to było:

 

9df33c37099d19ec.png

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Taki weekendowy nabytek:

2df4da99a2f912cbmed.jpg

 

Dostałem go na zasadzie: pewnie Ci się przyda :D

 

Zidentyfikowałem jako płytę TC38 Tulipa. Pakowali to w obudowy typu slim. Na pokładzie jest karta graficzna, kontroler IDE, FDD i I/O. Wygląda też na to, że jakaś pamięć jest wlutowana. Zasadniczo tylko dokładamy dźwiękówkę i lecimy z balem. Jedyny problem to znaleźć pinout żeby podłączyć baterię bo na płycie nie ma więc musiała być zewnętrzna. Płyta musi jednak poczekać na lepsze czasy, zupełnie nie mam kiedy się tym zająć.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jedyny problem to znaleźć pinout żeby podłączyć baterię bo na płycie nie ma więc musiała być zewnętrzna.

Z tego co udało mi się na szybko znaleźć w necie to szukaj pinów baterii w J2.

Zworką J14 ustawiasz czy bateria jest akumulatorkiem (zworka zamknięta) czy baterią niezdatną do ładowania (otwarta).

 

http://stason.org/TULARC/pc/motherboards/T/TULIP-COMPUTERS-486-TULIP-486-DC-DT-TC38-1.png

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

 

 

tylko co z tym zrobić?

 

Wow! Udało Ci się zdobyć jeszcze zafoliowane Xeony. Niegdyś były warte sporo i ludzie wzdychali na ich widok, a co zrobić.

W zasadzie masz dwa wyjścia, albo czekać i sprzedać je kiedyś jakiemuś kolekcjonerowi, jak już ich nie będzie, albo szukać płyty z 2 / 4 slotami 2 i złożyć sobie retro pc oparty o te klocki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Mimo, że czas na budowę Retro Lab nadejdzie pewnie nie wcześniej niż za rok to już łapię wyposażenie :) Jednym z elementów labu ma być sieć na koncentryku w standardzie 10Base2. W związku z tym potrzebny był hub z BNC. Wybrałem rozwiązanie bezkompromisowe ;) 3COM Superstack Switch II 1000 i do niego transceiver Coaxial Module. A co mi tam, zaszalałem. Switch kosztował 4,99pln :D Wysyłka podniosła wartość znacząco - razem 13,98pln. Moduł z wysyłką 28,99pln a wentylatory (domagały się wymiany) 26,99pln.  Razem 69,96pln. Switch to model z roku 1997. Czyli czasy Pentium MMX i pierwszych Pentium II. 10Mbps było wtedy standardem więc switch posida 24 porty 10Mbps (10-BaseTX) oraz jeden port uplinkowy 100Mbs do sieci korporacyjnej ;). Port 1 zastępuje moduł TCVR w moim przypadku. Maszyna została dogłębnie wyczyszczona, wentylatory wymienione i podłączona przez RS-232 (tego wymaga wstępna konfiguracja bo trzeba nadać właściwe IP). Działa, ale niestety nie mam hasła administratora. Na całe szczęście z poziomu konta security idzie wszystko skonfigurować. Moduł TCVR jest widoczny. Czeka na podłączenie pierwszej maszyny :)

 

Kilka fotek dla ucieszenia oczu:

9b0948a49703f2e0gen.jpg

4d9fc4396e6956cdgen.jpg

90e9b12dc9b9710cgen.jpg

02c5cdfd64897519gen.jpg

3d8dc163cf01f288gen.jpg

122e72f0e6c7a5a0gen.jpg

84051bb745c403fdgen.jpg

 

ee2f5ece56ae29d4gen.jpg

 

56602cfccbe18081gen.jpg

 

  • Lubię to 3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...