Skocz do zawartości

Co jest lepsze GTX 980 czy 2x GTX 770 (wersja z 4Gb pamięci)?


Recommended Posts

Witam. 

Myślę już nad nowym kompem.

I mam pytanie dotyczące kart graficznych.

Nigdy nie wiedziałem co daję połączenie kilku kart. 

Dlatego pytam co będzie lepszym wyborem głównie do gier:

karta GTX 980 czy dwie karty GTX 770 (chodzi tu o modele z 4 Gb pamięci ram) w SLI?

Nie ważny jest tu budżet. Po prostu zastanawiam się co jest lepsze i bardziej wydajne i tak wgl. co daje SLI? 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS. Czy do SLI wystarczy zasilacz 750W? Inne podzespoły to i7 4790k, 1 dysk HDD, 1 SSD, chłodzenie Corsair Hydro Series H110.

Link to post
Share on other sites

2x GTX770 będzie wydajniejsze, ale też bardziej prądożerne i odrobinę bardziej problematyczne niż GTX980. Notabene, jeżeli grasz w full HD, pakowanie się w SLI raczej nie ma sensu.

Zasilacz do SLI wystarczy. Dla pewności podaj jeszcze model.

Co do samego SLI: http://www.nvidia.pl/object/sli-technology-overview-pl.html

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

2x GTX770 będzie wydajniejsze, ale też bardziej prądożerne i odrobinę bardziej problematyczne niż GTX980. Notabene, jeżeli grasz w full HD, pakowanie się w SLI raczej nie ma sensu.

Zasilacz do SLI wystarczy. Dla pewności podaj jeszcze model.

Co do samego SLI: http://www.nvidia.pl/object/sli-technology-overview-pl.html

Dzięki za odpowiedź. Jeżeli chodzi o zasilacz to myślę nad Corsair RM 750W.

Co masz na myśli mówiąc "bardziej problematyczne"?

Czyli jak będę grał na Full HD to wygodniej będzie wziąć 980?

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

Bardziej problematyczne tzn ze bedzie od 0 do 100% z drugiej karty w zalezności od gry a nawet anomalie ze na 2 kartach bedzie działać wolniej niz na 1  i ze bedzie głosniej nie tylko ze gtx 770 głosniejszy od 980 ale takze ze 1 karta podgrzewa 2 . Do gtx 980 starczy cooler master 550W z nadmiarem nawet

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam GTX 970 AMP Extreme karta naprawede jest świetna chłodna i cicha + wygląda naprawde na solidą karte Panowie z ZOTACa chyba nie oszczędzali przy tej konstrukcji ale swoje tez kosztuje ( ja zapłaciłem 1800zl a 980 w tej wersji chyba kosztuje coś 2800zł ) to chyba najdroższa wersja kupiłem ją bo chciałem sprawdzić producenta w

 

2008 Gigabyte 8800GT

2010 EVGA GTX 460 SC

2012 MSI GTX 660Ti PE

2014 ZOTAC GTX 970 AMP EXTREME

 

Narazie moim zdaniem najgorszy był GIGABYTE następną karte kupie chyba od ASUSA do przetestowania

Edytowane przez davidoff
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli jak będę grał na Full HD to wygodniej będzie wziąć 980?

 

Jeśli będziesz grał na JEDNYM monitorze Full HD to w zupełności na rok-dwa wystarczy Ci GTX 970 (nie napisałeś tylko czy 120 FPS czy 60?), 980 będzie aż nad to a SLI jest po prostu bez sensu, 2 razy więcej prądu, grzejąca się karta na górze oraz problem ze sterownikami.

To mniej więcej tak jakbyś kupił auto 5.0l 650KM do jazdy tylko i wyłącznie po mieście, ale z drugiej strony kto bogatemu zabroni.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sova30 chyba się pomyliłeś, gry które są teraz potrafią zjeść jedną 980 a co dopiero 970, nie mówię o grach pokroju W3 gdzie wymagania mogą być też z kosmosu. Jak ktoś celuje w naprawdę ciekawe ustawienia to SLI z 970 do 1080p będzie optymalne żeby utrzymać stałe 60kl/s. Sam celuję w SLI z 970 lecz u mnie dochodzi jeszcze sfera wizualna do projektu bo dwie karciochy mega mi się podobają :P

Edytowane przez Ten_Wredny
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Ten_Wredny Autor do tej pory nie napisał jaki ma monitor i czy chodzi mu o 120 czy o 60 Hz. Może ma monitor 23" 1080p a może ma telewizor 55" 4K, bo to raczej będzie różnica czy SLI 770 czy jedna 980 chociaż czy ja wiem czy aż taka wielka? 980- tka jest o wiele  wydajniejsza od 770 i robienie z tego SLI może minąć się z celem.

A tak swoją drogą to możesz napisać jakie to gry potrafią zjeść GTX 970 nie mówiąc już o 980? Autor tematu tego również nie określił w co chcę grać.

Tak czy inaczej jeśli Kryha71 nie określi się na czym chce mieć obraz to nie ma sensu dalej rozwijać tego tematu.

 

 

 

Jak ktoś celuje w naprawdę ciekawe ustawienia to SLI z 970 do 1080p będzie optymalne żeby utrzymać stałe 60kl/s.

 

Rozumiem, że chodziło Ci o SLI  770 a nie 970?

Mam 970-tkę od soboty i ciężko mi znaleźć jakiś tytuł co by ją zagiął i nie trzymała 60 fps.

Proszę Cię napisz mi w jakie Ty grasz gry skoro do FHD potrzebujesz czegoś więcej niż GTX 970/980?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obecnie mam monitor Samsung S22C350 (60 Hz). Jednak z chwilą zakupu komputera będę chciał zaopatrzyć się w 120 Hz.

@Sova30 jaką 970 posiadasz? Dokładniej jakiego producenta? Jak jest z cewkami i czy "wygina się" w slocie? 

PS. Co do rozdzielczości to gram w FHD.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...