Skocz do zawartości

USB 3.0 przedni panel- słabe napięcie?


Recommended Posts

Witam,

 

Od razu przejdę do rzeczy. Czy port USB 3.0 znajdujący się na przednim panelu może mieć słabsze napięcie niż porty USB 3.0 z tyłu obudowy?

Pytam się, ponieważ zastanawia mnie kwestia dziwnie działającego dysku zewnętrznego.

Gdy wpinam go z przodu nieustannie woła o format, nagle system przestaje go widzieć a z kolei gdy go wepnę z tyłu działa jak trzeba.

 

Da się to jakoś rozwiązać? Podnieść napięcie- tylko jak?

 

Płyta: MSI B85-G43

Obudowa: Zalman Z3+

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W

 

Dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Poszukaj w swoim komputerze ustawień ACPI tam możesz ustawić równoważenie strat napięć, różnica w wysokości napięc może wynikać z bardzo małego przekroju ścieżki która prowadzi napięcie na przedni panel i bezpośrednio do tylnego gniazda USB i czasami jest to nawet 0,5V ( chociaż pomiarem multimetrem bym się nie sugerował ale różnica jest znaczna), jest to tez zależne od płyty , przewodów obudowy itp

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi 

 

Z kablami i połączeniami raczej wszystko jest w porządku, bo komputer jest nowy i raczej nie było możliwości ich uszkodzenia (chyba że fabrycznie) niestety tego nie mogę stwierdzić ponieważ nie mam podzespołów na podmianę.

Wszystkie pendrivy USB 2.0 jak i 3.0 działają bezproblemowo.  

 

Rozumiem, że ustawień ACPI szukać w biosie? Jedyne co na szybkiego widziałem to zmiana zachowania diody (power led) miga, lub podwójny kolor. Może trzeba włączyć jakiś widok zaawansowany? Jak będę miał czas to coś jeszcze poszukam. 

@@Remus,Mógłbyś powiedzieć coś więcej o ustawieniach ACPI, jakich opcji mam szukać?

 

A jak nic się nie uda to nie jest to jakiś uciążliwy problem trochę gimnastyki nie zaszkodzi  :D .

 

Link to post
Share on other sites

Ustawienia acpi są w biosie ale z tego co się orientuję nie każda płyta oferuje możliwość włączenia/wyłączenia tej opcji. Jeżeli problem Ci nie przeszkadza zbytnio to  nie ma co sobie głowy zawracać , możesz pomyśleć o jakiejś przedłużce tylko dobrej jakości żeby tych spadków nie było 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...