Skocz do zawartości

Pomoc w kwestii zakupu nowego urządzenia do gier


Recommended Posts

Witam,

 

Mam na imię Kamil i potrzebuję pomocy w kwestii wyboru nowej zabawki(Konsola lub PC). W związku z moją pracą nie posiadam za wiele czasu na tę przyjemność(Kierowca) ok dwa dni w tyg. Ostatnio miałem dużą przerwę od tego hobby z powodu braku czasu tzn. mój obecny pecet ma ok 6 lat i w momencie zakupu był wyposażony w topowe podzespoły(GTX 280, Core 2 Quad), za dzieciaka posiadałem również PS1 przywiezionego z Francji. Mówiąc dużą przerwę miałem na myśli kilka lat ponieważ trzeba było wziąć się za życie(nauka,praca itp) i tu rodzi się moje pytanie czy powinienem jako raczej casual'owy gracz zainwestować w TV+Konsola czy jednak lepszym pomysłem tzn. uniwersalniejszym będzie Gaming'owy PC? Kwota jaką chciałbym na ten cel przeznaczyć to ok. 7k(raty)

 

 

z góry dziękuję za udzieloną pomoc Kamil :)

 

 

ps. w razie umieszczenia tematu w nie odpowiednim dziale proszę o przeniesienie oraz przepraszam za kłopot.

Link to post
Share on other sites

Jeśli decydowałbym się na konsolę to na pewno wziąłbym XBOX ONE po prostu bardziej mi odpowiada. Wybór konsoli wiąże się również z zakupem TV czy jakoś obrazu TV jest mnie ważna tzn. czy TV z średniej półki wyświetli tak samo ładny obraz jak TV z wysokiej półki jeśli chodzi o gry oczywiście? Z tego co się orientuję to najważniejszym parametrem jest input lag?

Link to post
Share on other sites

Z tego co wyczytałem w internecie to nie koniecznie ponieważ o ile w SP(SinglePlayer) nie odczujemy większej różnicy to w MP(Multi) będzie już problem tak że nie sądzę aby TV za 1k specjalnie się do tego nadawał. Ale mogę się mylić. Warto wstrzymać się do świąt z zakupem konsoli a może nawet przeczekać święta?

Link to post
Share on other sites

bry, jezeli dysponujesz kwota wieksza niz niewielka (~koszt konsoli) to zdecydowanie lepsza opcja jest komputer - juz w tej chwili 3/4 gier na konsole zostaja obciete z detali, a taki xbox one jest juz totalnie gownianym (szczerze mowiac) rozwiazaniem. o wydajnosci a raczej jej braku swiadcza chociazby oszustwa jakie stosowane sa podczas gry w cod AW ('dynamiczna' rozdzielczosc - redukowana by konsola zwyczajnie nie zmulila :) ). obecne konsole sa bardzo kiepskim sprzetem i nie beda smigaly one wiele lat - nie jest wykluczone to, ze powstana inne, nieco usprawnione wersje np slim i idea konsoli (kup raz i graj we wszystko) troszeczke legnie w gruzach

za 4000 jestes w stanie zlozyc fajny, wydajny sprzet, a za okolo 5000 masz juz potworka.

 

reasumujac - jezeli masz na to pieniadze to komputer jest wyborem znacznie lepszym - i wydajnosciowo i w kwestii uniwersalnosci, konsole dedykowane sa osobom ktorych nie stac na drozsza maszyne albo graja niewiele i cenia sobie gadzety typu kinect czy jakkolwiek sie to nazywa. i dla konsoli to jedyny plus, zakup na lata na bank to to nie jest (juz w tej chwili na konsole nie dostaniesz full detali)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
juz w tej chwili 3/4 gier na konsole zostaja obciete z detali,

Boże chłopie co ty bredzisz :D

podaj jakiś przykład chociaż jeden bo większych śmieci dawno tu nikt nie pisł :D   :rotfl:

 

 

 

a taki xbox one jest juz totalnie gownianym (szczerze mowiac)

Ze szczerością to Ty msz wspolnego tyle co powyższy post z 3/4 gier z poobciannymi detali z prawdą :D

Jako posiadacz i PC i PS4 i Xone dziwnym trafem gtam w  większości na Xone - przypadek ?

 

 

 

obecne konsole sa bardzo kiepskim sprzetem i nie beda smigaly one wiele lat

Tak pewnie - jak porównujesz bebechy do PC to się nie dziwie , że takie bzdety wypisujesz

Dziwnym trafem taki 9letni X360 posiadający 512 wspoldzienego Ramu i grafikę na poziomie X1900 ciągnie dziś nowego COD-a ...

To inne API i pisanie pod dana platforme - zrozum a nie rób za pseudo-znawcę który porównuje wydajnosci konsoli z pc   :rotfl:

 

 

 

nie jest wykluczone to, ze powstana inne, nieco usprawnione wersje np slim i idea konsoli (kup raz i graj we wszystko) troszeczke legnie w gruzach

:cry:  :roll:  :cry:  :roll:  :cry:  :roll:

Wymiękam :D  :rotfl:

Wróżbita Maciej powinien brać od Ciebie płatne "korki"  :D

 

 

 

reasumujac - jezeli masz na to pieniadze to komputer jest wyborem znacznie lepszym - i wydajnosciowo i w kwestii uniwersalnosci, konsole dedykowane sa osobom ktorych nie stac na drozsza maszyne albo graja niewiele i cenia sobie gadzety typu kinect czy jakkolwiek sie to nazywa. i dla konsoli to jedyny plus, zakup na lata na bank to to nie jest (juz w tej chwili na konsole nie dostaniesz full detali)

U made ma day :D

Ja już po prostu nawet nie wiem jak ten cały post skomentować jednym zdaniem 

:)

jak zwykle najwięcej gada ten co najmniej wie :)

pisze o jakiś wersja slim czy 3/4 gier bez detali a nawet nie wie "jak kolwiek" się kinect nazywa...

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Co za brednie... PC lepszy dla niedzielnego gracza... Masakra... Xbox one to bardzo udana konsola, gry pisane specjalnie na nią są odpowiednio zoptymalizowane np. Forza 5 działa w 1080p i 60fps a grafika jest przepiękna, tak samo horizon 2, spróbuj uruchomić te gry na PC oj sorry nie da się bo ich na PC nie ma i jest więcej takich gier które PC nigdy nie uświadczy. PC to jest do strategii i tyle, od zawsze tak uważałem i tak dalej będę, dodatkowo konsola dla biedaków? Masz chyba jakieś kompleksy bo np. Ja mam laptopa prawie za 5tys i do tego konsole... Resztę pozostawię z dopiskiem bez komentarza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ale najlepsze te jego "fakty" o 3/4 gier i jakiś wersjach slim które y miały sprawić ze stara wersja będzie "do śmieci" :D

Nie mogę z takich ludzi :D nie ma a znawcę zgrywa który nawet nie jest pewnien jak się kinect pisze  :D

Też zrezygonowałem z kompa za kilka koła (ai le to już ich tu miałem ohoho - i to z CFX i to z Quad SLI i innymi wymyślnościami jakimi chciałem) i kupłem takiegy by tylko można było sobie każdą grę znośnie odpalić i popracować, a ten będzie tu prawił,że konsole dla biedaków :D LOL :D

Link to post
Share on other sites

 

 

nie no nie uwazam ze konsole dla biedakow ale nie mozemy porownywac konsoli do mozliwosci komputera bo to porownanie malucha do porsche, a przyklad chociazby to jak xbox one radzi sobie z nowym codem, dalej - zainteresuj sie synku troszke tym jakiego wiedzmina dostana konsole, zerknij tez i porownaj gry, ktore UBI niebawem wyda, AC, FC, a twoje porownanie, ze stare wersje konsol otrzymuja nowe gry... wybacz no ale dyskutowac tu nie ma o czym, zerknij sobie chociazby jak gta v wyglada na PS3 i zastanow sie czy na pewno podtrzymujesz swoje slowa

 

a co do twojego stwierdzenia ze xbox one jest calkiem udana konsola to porownaj sobie go PS4 (ktory tez zadnym krolem wydajnosci nigdy nie byl) jezeli masz odrobinke pojecia na temat znajomosci architektur to szybko polapiesz sie gdzie lezy glowny problem i w efekcie dlaczego xbox sporo slabiej wypada od PS (na potrzeby ktorego JUZ DZIS obcina sie detale)


i druga kwestia, nie napinaj sie tak - ja sie z nikim tutaj nie kloce, jak twierdzisz ze wiesz cokolwiek wiecej ode mnie to udowodnij to merytorycznie, same poke-minki niespecjalnie dowodza twojej rzekomej wiedzy.

 

polecam ci troszke zainteresowac sie konsolami skoro uwazasz sie za eksperta w tym dziale a nie wiesz, ze wersje jakkolwiek nazywane, cos jak PS w wersji SLIM w przypadku jednej ze stron zawierac beda juz inne "bebechy" (nie bede zdradzal szczegolow bo ci chyba zylka peknie)

  :)

 

Popraw pisownie SYNKU bo nie da się tego czytać/big

 

PS a swoją drogą to sam nie wiesz co piszesz. Opierasz się chyba głównie na tekstach z netu. Opisz proszę jakimi konsolami dysponujesz i jakim PC. Nie znam Cie w tym dziale, nie wiem jak traktować te "porady"

 

 

nie ma to najmniejszego znaczenia czym dysponuje, jezeli faktem jest to ze w przypadku nowego coda XBOX skaluje rozdzielczosc zeby uniknac spadkow FPS (PS tego nie robi ale za to zdarzaja mu sie spore spadki klatek) to nie mozesz sie upierac na to ze wydajnosciowo jest ok w przypadku konsol bo jak widac niestety ale nie jest (a spojrzmy ile te konsole czasu sa na rynku)

Edytowane przez JCown
Link to post
Share on other sites

Co ty

 

a twoje porownanie, ze stare wersje konsol otrzymuja nowe gry... wybacz no ale dyskutowac tu nie ma o czym, zerknij sobie chociazby jak gta v wyglada na PS3 i zastanow sie czy na pewno podtrzymujesz swoje slowa

GTA 5 wyszło we wrzesniu 2013... i wygląda BDB

ja pisałem o COD na stare konsoel więc nie obracja kota ogonem i pisz na temat

 

 

 

porownywac konsoli do mozliwosci komputera bo to porownanie malucha do porsche

nie porównuje się tak nigdy konsol do PC - odpal nakompie z 2005 roku Crysis3 lub nowe assassiny czy COD-a lub GTA5 - X360 odpala - Prosty przykład ze takie porownaie jeśli chodzi o gry to bzdety

 

 

 

a przyklad chociazby to jak xbox one radzi sobie z nowym codem

http://allegro.zapodaj.net/images/dc54b2b398f4.jpg

 

Bardzo dobrze sobie radzi...

 

 

 

a co do twojego stwierdzenia ze xbox one jest calkiem udana konsola to porownaj sobie go PS4

 

Szach mat mistrzuniu... cos chcesz jeszcze powiedziec ciekawego ? czy już sobie wstydu oszczędzisz ?

 

http://allegro.zapodaj.net/images/a7bac3e7a088.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tak sobie radzi ze skaluje rozdzielczosc, mozemy dyskutowac czy jest to zabieg sprytny czy nie ale w kwestii wydajnosci dyskusji nie ma - OBECNE konsole maja spory problem, nie wymagam zeby PS3 czy xbox360 zapewnil mi mozliwosc gry w najnowsze tytuly w fajnej oprawie ale te konsole sa na rynku juz wiele lat, a obecna generacja jest na tyle mloda ze powinna miec spory zapas mocy :)

 

nie zachwycajmy sie samym faktem odpalenia gry na danej maszynie, GTA V na starych konsolach wyglada bardzo kiepsko. Zdjecia traktuje co najwyzej jako dowod tego ze posiadasz te konsole, tylko co to zmienia? Ja ci na przyszly weekend moge zeskanowac fakturke za moj komputer jesli sobie tego zyczysz

 

dalej bedziesz dyskutowal a nie potrafisz przyznac racji w sprawie tego ze juz stosowane sa sprytne lub mniej obejscia faktu tego ze obecnej generacji konsole maja niewystarczajaco duzo mocy

 

EDIT: tak, stare konsole odpalaja nowe tytuly, tyle ze wygladaja one troszke gorzej niz powinny, rownie dobrze moga zrobic nam crysisa 3 z grafika na geforca 2ke :)

Edytowane przez JCown
Link to post
Share on other sites
tylko co to zmienia?

to ze mam porówanie i stwierdzam (i jak widac nie tylko ja) ze cały czas bredzisz 

 

 

 

dalej bedziesz dyskutowal a nie potrafisz przyznac racji

To chyba powinno być skierowane do Ciebie...

 

 

GTA V na starych konsolach wyglada bardzo kiepsko

:roll:

jakoś recenzje i oceny pokazują dobitnie , że znów bredzisz

no chyba, że porownujesz z tym co ma wyjśc i ma byc remasterem bo jeśłi tak to stwierdzam ,że nie ma z tobą juz o czym dyskutować...  :facepalm:

Link to post
Share on other sites

Tv i 120 klatek ... koniec dyskusji z tym Panem

wogóle z czym wypalił...


 

 

dobrze, czyli wg. ciebie xbox one w nowym CoDzie nie stosuje pewnych mykow?

Xbox One kosztuje 1300zł... i radzi sobie z tym wyśmienicie - gra sie cudownie

mam i widzę - ty stwierdasz bo naczytałeś sie w sieci


ogólnie kij z tym cod-em który jest multiplatformowy

popatrz jak wyglada Forza 5 lub horizon 2 :)

coś ciekawego w tym temacie do powiedzenia ? 

Link to post
Share on other sites

No dobrze, ale ja piszę o tym, że dla kogoś, kto może i chce przeznaczyć więcej pieniędzy na sprzęt po prostu dużo lepszym rozwiązaniem jest komputer, dostaje więcej możliwości i lepszą jakość gier ale za większe pieniądze. Przeczytaj ponownie mój pierwszy post, bo strasznie się denerwujesz - w efekcie zapominasz co Ci tłumaczę. Kolega ma do wydania 7000zł, a za 4-5 tysięcy składa już niemalże super zestaw.


Porównamy sobie The Crew albo Far Cry - nie mam z czym Ci porównać Forzy 5

Link to post
Share on other sites

to mu pisałem na poczatku - starczy na kompa do grania i konsole

a ja cały czas tłumaczę Tobie, że twoja pierwsza wypowiedź o gównianym Xone i innych wynalazkach jak 3/4 gier to jakieś z palca wyssane bajki


 

 

Porównamy sobie The Crew

mam betę i na ps4 i na Xone - koło forzy to nawet nie stało... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...