Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o internecie domowym LTE od Cyfrowego Polsatu. Mam obecnie internet od orange i nie jest zbyt różowo, dlatego zastanawiam się nad zmianą.

Mieszkam w miejscowości Stępowo i wg tej mapy (http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/mapa-zasiegu.cp) niby nie ma mnie w zasięgu, jednak pracownik z CP mówił mi że jedna osoba z mojej miejscowości ma LTE.

Moje pytanie brzmi czy warto wziąć ten internet LTE z ODU-IDU i jak z tymi limitami? Ja potrzebuję naprawdę dużych zasobów internetowych bo dosyć dużo ściągam (gry ze steama muszą się przecież zaktualizować, no i nowe gry trzeba przecież pobrać).

Link to post
Share on other sites

Ja mam Cyfrowy LTE ten najdroższy modem i płace 70zł  jest ok. Mieszkam dość daleko od zasięgu

jakieś 25km najbliżej jest zasięg. Kupiłem antene za 150zł. Podłączyłem dodam że nie jest dobrze ustawiona nawet jej nie przykręcałem. Internet wcześniej wgl nie łapał zasięgu , teraz z anteną jest w miare dla mnie bardzo dobrze. Największa prędkość z jaką pobierałem 1,2mb/s czyli   wysyłania nie sprawdzałem coś z  400kb/s chyba. Według mnie to chyba dobrze zależy jakie masz oczekiwania ;)

Link to post
Share on other sites

@jarrino

Obecnie mam 20 Mb/s od orange, ale od samego początku mam z tym internetem problem. Wcześniej miałem 10 Mb/s od orange i miałem stabilny internet, a od kiedy przeszedłem na 20 mam takie problemy, chociaż nie zawsze. Jeden rok miałem internet OK. Od ostatniego miesiąca transfer zaczął spadać mi do ok 1 Mb/s. Wzywałem kilka razy pomoc techniczną, tylko że oni nie są w stanie tego naprawić. Według opinii jednego z techników ktoś wziął sobie szybszy internet przez co ja teraz cierpię. Opóźnienia to dramat w szczególności w godzinach wieczornych, a jako że gram w gry MMO ping jest dla mnie kwestią niezwykle istotną. Technik powiedział mi że ponowne przejście na 10 Mb/s może jakoś pomóc, tylko co jak nie pomoże i zostanę znowu na 2 lata bez internetu. Dlatego zastanawiam się nad tym internetem LTE od CP bo podobno nie mają oni limitów.

Link to post
Share on other sites

@jarrino

. Dlatego zastanawiam się nad tym internetem LTE od CP bo podobno nie mają oni limitów.

 

Bardzo się zdziwisz bo jest limit , a to co słyszysz w reklamie to zwykłe oszustwo, po wykorzystaniu pakietu podstawowego internet zwalnia do takiego poziomu że masakra. To samo limit nocny 100GB żeby z niego korzystać  musisz w routerze przestawić opcje na 3G. Jak nie przestawisz, zabierze ci z limitu dziennego. Internet LTE w Plusie i CP omijać szerokim łukiem :)

Link to post
Share on other sites

Ja bym wziął pod uwagę różne opcje na LTE w Play. Ciekawe są np pakiety grupowe jeśli ma się minimum 3 karty sim, to dostaje się czwartą do internetu i wspólny pakiet 10/30GB do podziału. Do tego chyba LTE jest przez 6 miesięcy bez limitu.

Edytowane przez titrye
Link to post
Share on other sites

Jak już pisałem we innych tematach, Plus=Cyfrowy Polsat=LTE BEZ LIMITU...z limitem. Sam dałem się nabrać na reklamy i na gadanie babki w punkcie sprzedaży. Też potrzebowałem szybkiego neta do pracy i rozrywki, mówiłem, że będzie duża ilość pobieranych i wysyłanych danych, babka prawie na kolanach mi obiecywała, że tak będzie, jeszcze najwyższy pakiet to już jestem panem świata. Zapomniała powiedzieć, że na którejś tam stronie umowy jest napisane, że działa takie coś jak FUP- w skrócie u mnie (najwyższy pakiet za 90 zł) po wykorzystaniu 100GB dostajesz tzw "lejek" 0,3Mb/s i tak do następnego okresu rozliczeniowego. Mój okres rozliczeniowy zaczął się 09.11.14, wczoraj już dostałem lejek. Ogólnie ich regulamin i umowa to same sprzeczności i jeden wielki burdel a wszystkie reklamacje rozpatrują negatywnie i potem latasz po instytucjach, które mogą Ci pomóc się od nich uwolnić a i to trwa wiekami. Wejdź na forum plusa i sobie poczytaj opinie o tym "czymś". 

 

Nie daj się w to wrobić, 4g w Polsce BEZ LIMITU jest na dziś nie możliwe, nie byli przygotowani a sprzedawali tę usługę i teraz ucinają, nie ma znaczenia czy jesteś w klasie podstawowej czy premium, nie istnieje LTE "BEZ LIMITU"....może za 100 lat albo jak się pokończą te zakłamane umowy bo na razie doją ludzi z kasy...0,3Mb/s za 90 zł :D śmiech na sali.

 

Tak się cieszyłem, że będę mieć w końcu coś więcej niż 10Mb/s a mam mniej za 3x więcej kasy. 

U innych operatorów też są ograniczenia ale jest to napisane w bardziej czytelny sposób.

 

Ściągasz/wysyłasz dużo? Tylko internet na kablu.

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...