Skocz do zawartości

Układanka pastelem zalana, w komputerze pewnego pana.


Recommended Posts

Lubię rozwiązania typu "plug & play"... wiem, że z chłodzeniem wodnym bardzo rzadko się zdarza, aby wszystko do siebie idealnie pasowało, dlatego pozostaje poświecić wygląd na rzecz bezproblemowego rozwiązania ;)

Cóż, jednak pierwsze wrażenie odnośnie procesora było słuszne... trafiła się padaka. 4.5GHz z włączonym profilem XMP robi przy 1.350V. Temperatury przy takich ustawieniach to 75 stopni na najcieplejszym rdzeniu, w jednym z najbardziej wymagających testów - OCCT CPU Linpack z 90% wykorzystania RAMu. Na co dzień ustawiłem 4.2GHz przy 1.230V, XMP - 60 stopni w tym samym teście na najcieplejszym rdzeniu. Niestety tym razem nie miałem szczęścia do procesora (poprzednia i5 potrafiła zrobić 4.7GHz przy ~1.2V).

Link to post
Share on other sites

U mnie po dołożeniu drugiego zestawu kości komp nie chciał wstawać z XMP :/

 

 

 

4.5GHz z włączonym profilem XMP robi przy 1.350V.

 

Same here.

 

 

 

Na co dzień ustawiłem 4.2GHz przy 1.230V,

 

4,2GHz mam akurat przy 1,2V

 

 

 

Temperatury przy takich ustawieniach to 75 stopni na najcieplejszym rdzeniu

 

U mnie dobija do 80 po wymianie wentyli i przy push/pull, ale biorąc pod uwagę, że masz custom LC to faktycznie padaka. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ehhh... :( Mogłem wziąć i5 i oszczędzić kilka stówek... albo mógłbym być batonem i zwrócić go do sklepu. No ale niestety, pozostaje mieć nadzieję, że kolejny będzie lepszy, a 4.5GHz to i tak nie ma tragedii :)


EDIT: A bios masz najnowszy? :) mi po update biosu wszelkie problemy z XMP zniknęły.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W grach różnicy i tak nie zauważysz, a świadomość, że masz i7 mi osobiście trochę poprawiała humor. Apetyt, wiadomo, rośnie w miarę jedzenia - stąd u mnie sześciojajowiec, którego kompletnie nie wykorzystam :P

 

Poza tym LC i i7 - to brzmi dumnie ;)

 

BTW - popraw proszę sygnę, bo się trochę rozjechała.


 

 

A bios masz najnowszy?

 

Właśnie nie, ale nie miałem weny do update'u, ogarnę po weekendzie, bo dzisiaj idę na koncert, a jutro wstaję z grobu przez cały dzień ;)

Link to post
Share on other sites
BTW - popraw proszę sygnę, bo się trochę rozjechała.

Poprawione, ale mam ustawione szerokie forum, więc i tak inaczej tę sygnaturę widać ;)

 

Ja się trochę bałem iść w 6 rdzeni z powodów ekonomicznych... i dobrze zrobiłem, do 10tego może być krucho :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...