Skocz do zawartości

Stacja do montażu filmów - [5500 zł]


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

W związku z tym, że jak to zwykle bywa sprzęt się juz zestarzał, prosi się on o wymianę. Przez ostatnie 2 lata wyszło sporo nowości i nie jestem w stanie przestudiować tego wszystkiego, dlatego zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w doborze podzespołów, które umozliwią mi płynną pracę. Poczytałem troche o procesorach i wybrałem dwa typy, które rzuciły mi się w oczy.

 

Montaż filmów wymaga dość potężnej stacji montażowej z czego zdaję sobie sprawę, niestety moje mozliwości budżetowe na chwile obecną są dośc ograniczone, ale byłbym bardzo wdzięczny o pomoc i rady na co zwrócić uwagę, co omijać z daleka, do czego ewentualnie warto dozbierać. 
 

Zastosowanie komputera :   Montaż filmów z zastosowaniem pakietu Adobe, sporadycznie gry  

Maksymalna kwota :   sztywna kwota 5500 zł
Których części potrzebuję :  procesor, płyta główna, karta graficzna, zasilacz, dyski, obudowa ( niezbędne podzespoły )
Czy będę podkręcać sprzęt? :  Nie
Rozdzielczość mojego monitora i model:  w trakcie zakupu
Specjalne wymagania :  Płynna i komfortowa praca adekwatna do możliwości budżetowych

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :  Brak
Własna propozycja zestawu : Procesor CORE i7-5930K lub budżetowa wersja Intel Core i7-4790K ( oczywiscie to tylko moje sugestie, mogę sie mylić )
Inne : Brak

Link to post
Share on other sites

Tak będę planował i myślałem nad tym aby wykorzystywać kilka dysków. Wydaje mi się, że jeden dysk byłby zbyt obciążony. Nie znam się natomiast na tyle aby podkręcać procesor i tutaj pewnie jest pies pogrzebany.

 

Czytałem ten równoległy temat w którym się udzielałeś i moje pytanie brzmi czy jest różnica pomiędzy AAE a Sony Vegasem i jak to się ma do doboru podzespołów, czy oba programy korzystają w głównej mierze z CPU ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie znam się natomiast na tyle aby podkręcać procesor i tutaj pewnie jest pies pogrzebany.

 

A od czego masz to forum ?

 

 

 

Wydaje mi się, że jeden dysk byłby zbyt obciążony

 

Jeden dysk to jest kaplica. HDD + SSD na system już lepiej, HDD na odczyt surowizny oraz HDD na zapis surowizny + SSD na system to już jest coś, jeżeli dodasz do tego SSD pod cache to jesteś już prawie w domu. RAID10 z 4 x HDD + 2 x SSD to już komfort.

 

 

 

Czytałem ten równoległy temat w którym się udzielałeś i moje pytanie brzmi czy jest różnica pomiędzy AAE a Sony Vegasem i jak to się ma do doboru podzespołów, czy oba programy korzystają w głównej mierze z CPU ?

 

Obydwa w głównej mierze jadą na CPU, AAE zje więcej pamięci RAM oraz przy podglądzie potrzebuje mocniejszej GPU 

Link to post
Share on other sites

Myślę, że na sam początek żeby nie nadwyrężać budżetu i zainwestować w najważniejsze podzespoły zdecydowałbym się na HDD + SSD i jak najszybciej rozbudował do konfiguracji którą mi podałeś. Korzystam aktualnie z dysku zew. WD My book 2TB na surowiznę + 500gb HDD na cache. Dokupiłbym jeden dysk + ssd.

 

Czy sprzęt jaki podałeś w drugim temacie pasowałby do moich potrzeb czy widzisz to trochę inaczej ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...