Skocz do zawartości

[SSD] Vertex 4 128 GB, gwarancja do 15.04.2018 r.


Recommended Posts

Witam.

 

Do sprzedania zakupiony w kwietniu 2013 dysk SSD Vertex 4 o pojemności 128GB.

Dysk to czołówka jeśli chodzi o pojemność do 128GB pomimo, że to konstrukcja ciut starsza - zainteresowani wiedzą o co chodzi. Dysk nigdy nie był zapełniony więcej jak w 70% bo po za Windowsem 7 i GTA4 nie było na nim żadnych większych aplikacji. Dużą zaletą jest aż 5-letnia gwarancja tak więc producent jest pewien jakości tego co sprzedaje. Sklepowa gwarancja to standardowe 2 lata (czyli do 15.04.2015 r.). Status w SSDLife PRO - 100% i przewidywany czas działania przynajmniej 9 lat (dysk już odłączony ale mogę podłączyć i zrobić zrzut ekranu z programu jeśli ktoś chce). Jedyny malutki mankament widoczny na zdjęciu (wynik normalnego użytkowania) który nie owoduje żadnego problemu w użytkowaniu.

 

W zestawie znajduje się wszystko co było czyli:

 

- Dysk SSD Vertex 4 128GB

- metalowa przejściówka 2,5 -> 3,5

- książeczka

- naklejka 

- śrubki

 

Do dysku dołączam fakturę zakupu.

 

ssd.jpg

 

mknmt.jpg

Cena na forum: 270 zł z wliczoną przesyłką.
Cena na allegro: 265 zł + 25 zł za wysyłkę.

 

Informacja dla allegrowiczów. Płacąc za zakupy kartą Visa w aplikacji mobilnej do 16 (lub 17 Listopada, nie jestem pewien, https://kupony.allegro.pl/visa/) zwracane jest do 25 złotych za koszty przesyłki. Dodatkowo do 6 listopada można odebrać (a skorzystać do 14 listopada, https://kupony.allegro.pl/mobile/) także płacąc za pomocą aplikacji mobilnej z kuponu o wartości 20 zł także zachęcam do zakupu bo można przyoszczędzić 45 zł a dodatkowo jest pośrednik w postaci allegro które posiada program ochrony kupujących.
 
Link to post
Share on other sites

260zł to jak za nowke zyczysz sobie, ja jestem w stanie dac 180 za używana

Pamiętaj, że tutaj jest 5 lat gwarancji i to nie jest dysk pokroju kingstona czy goodrama tylko czołówka z chwili premiery choć i teraz dorównuje najlepszym pokroju Cruicial MX1000 128GB czy Samsung 840 Pro 128GB.

Link to post
Share on other sites

Już lepiej kupić nowego Cruicial MX1000 128GB.

Czy lepiej. No wiadomo nowy>używany. Osiągami są takie same, nawet vertex jest w kilku aspektach lepszy. MX100 ma 3 lata gwarancji - tu jest 3,5 jeszcze.

Edytowane przez lvg52
Link to post
Share on other sites

1,5 letni dysk firmy bankruta ocz ( ciekawe czy dalej mogą wywiązywać się z gwarancji ? )w cenie nowego cruciala, w dodatku z mechanicznym uszkodzeniem - nie wiem czy uznali by jakąkolwiek gwarancję w tym przypadku.

 

edit:

" Toshiba zamierza honorować gwarancję "

skoro twierdzisz że będą honorować gwarancję uszkodzonego mechanicznie dysku, to ok. ja bym tego kijem nie dotknął.

Edytowane przez sixtyone
Link to post
Share on other sites

" Toshiba zamierza honorować gwarancję znacznej części nośników SSD z serii Vector (Vector i Vector 150), Vertex (Vertex, Vertex 2, Vertex 3, Vertex 4, Vertex 450, Vertex 460) oraz RevoDrive (RevoDrive, RevoDrive 3, RevoDrive 3X2). Jeśli chodzi o produkty z rodziny Agility, to trzyletni okres, który dotychczas obejmował nowo zakupione urządzenie, zostanie skrócony do 22 stycznia 2015 roku."

 

Także nie ma problemu.

Link to post
Share on other sites
Informacja dla allegrowiczów. Płacąc za zakupy kartą Visa w aplikacji mobilnej do 16 (lub 17 Listopada, nie jestem pewien, https://kupony.allegro.pl/visa/) zwracane jest do 25 złotych za koszty przesyłki. Dodatkowo do 6 listopada można odebrać (a skorzystać do 14 listopada, https://kupony.allegro.pl/mobile/) także płacąc za pomocą aplikacji mobilnej z kuponu o wartości 20 zł także zachęcam do zakupu bo można przyoszczędzić 45 zł a dodatkowo jest pośrednik w postaci allegro które posiada program ochrony kupujących.

 

 

Mały offtop: z tego co mi wiadomo, to przy płatności można skorzystać tylko z jednego kuponu.

Link to post
Share on other sites

 

 

choć i teraz dorównuje najlepszym pokroju Cruicial MX1000

 

Crucial MX100 to nie jest żadna czołówka tylko dysk budżetowy.

 

 

 

czy Samsung 840 Pro 128GB.

 

Do 840 PRO to mu jednak trochę brakuje.

Link to post
Share on other sites

" Toshiba zamierza honorować gwarancję "

skoro twierdzisz że będą honorować gwarancję uszkodzonego mechanicznie dysku, to ok twoja sprawa. Ja bym tego kijem nie dotknął, z praktyki nikt pozytywnie nie rozpatrzy gwarancji uszkodzonego mechanicznie przedmiotu. ale to już nie będzie na twojej głowie tylko tego kto to kupi.

Link to post
Share on other sites

Miałem na myśli to, że toshiba honoruje ogólnie gwarancję nassd ocz. Support na pytanie o to czy gwarancja zostałaby uznana odpowiedział mi, że każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie także 50/50.

 

Dlatego zmieniam ceny na odpowiednio 220zł dla forum i 215zł + 25zł za pośrednictwem allegro. Daję też 10 dni gwarancji na przetestowanie dysku jeśli ktoś ma wątpliwości odnośnie jego działania.

 

Jak nie będzie chętnych do 9 listopada to idzie na licytację z minimalną ceną.

 

---

 

Dzięki za wszystkie komentarze w temacie.

Link to post
Share on other sites

Bzdury mam OCZ i nie ma żadnych problemów z tym dyskiem.

 

Tak jak napisał sliski15 , każdy produkt może okazać się wadliwy , ale nie można od razu nastawiać się , że firma jest zła.

 

Równie dobrze Gigabyte , który przestał działać po 30 minutach w komputerze , można powiedzieć , że to słaba firma ( chociaż to nie jedyny przypadek , gdzie miałem coś wadliwego od innych firm).

 

Inni polecają drudzy będą narzekać.

Edytowane przez eziozpolski
Link to post
Share on other sites

 

 

ale nie można od razu nastawiać się , że firma jest zła.

 

Ta firma była zła. Wypuściła kilka serii wadliwych dysków, olewała dziesiątki tysięcy klientów, robiła problemy z gwarancją, wiedząc o kosmicznej ilości awarii nie wycofała lewych serii z rynku tylko co 5 minut wychodziły nowe wersje firmware, które na dobrą sprawę dosłownie niczego nie zmieniały.

 

 

 

Bzdury mam OCZ i nie ma żadnych problemów z tym dyskiem.

 

To, że TY nie masz problemów z JEDNĄ sztuką automatycznie oznacza, że nikt nie ma prawa mieć złego zdania o danej firmie ? Litości. Ile masz lat, 15 ? 

Link to post
Share on other sites

To, że TY nie masz problemów z JEDNĄ sztuką automatycznie oznacza, że nikt nie ma prawa mieć złego zdania o danej firmie ? Litości. Ile masz lat, 15 ? 

Nowaj równie dobrze można powiedzieć to , o innych firmach.

 

Ktoś będzie miał problemy , a ktoś innych je nie uświadczy.

 

Dobrze skończmy z tym spamem to nie czas i miejsce na to.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nowaj równie dobrze można powiedzieć to , o innych firmach.

 

Ale ŻADNA inna firma z branży IT nie odwalała takich akcji jak OCZ. ŻADNA. Jawnie oszukiwali klientów, kpiąc z nich w żywe oczy. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...