Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Pytanie mam proste, czy Pentium G3258 po OC będzie wydajniejszy od Phenom'a II X4 940 @ 3,6GHz

w grach?

Jak w teorii będzie się sprawdzał np. w Battlefield 3, Middle-Earth Shadow of Mordor, Metro 2033, Batman: Arkham, Wiedźmin 2, Assassin's Creed(do części 4) Dragon Age(cała trylogia) oraz Bioshock(cała trylogia)? Oba procesory pracowały by z GTX 660. 

 

PS. Chłodzenie które używam to Scythe Ninja 3. Dla Phenoma 3.6 jest najbardziej stabilne.

W teorii ten Pentium zostałby zamieniony na i7 4790k po premierze Broadwell'i.

 

Pozdrawiam Brath.

Edytowane przez Brath
Link to post
Share on other sites

2 rdzenie to juz sie tak srednio do gier nadaja - starsze tutuly, ktore korzystaja tylko z 2 rdzeni beda dzialac dobrze, nowsze tytuly moga juz byc mniej grywalne.

Pentium bardzo ladnie wyglada na wykresach, troche gorzej w rzeczywistym uzytkowaniu. Czy tylko te 2 procesory wchodza w gre?

Link to post
Share on other sites

Niestety tak ponieważ Phenoma II X4 teraz mam a płyta główna mi wysiada, nie wiem ile wytrzyma. Chce tylko nowe części, a płyta ma być pod przyszłą I7 4790k. Jedynie i3 zostaje ale nie mam pewności czy funduszy wystarczy. Na procesor mogę przeznaczyć maksymalnie 300zł. A ten pentium ma być tylko i wyłącznie przejściowo, dużo zależy też od tego ile aktualna płyta główna jeszcze wytrzyma, a im dłużej tym lepiej.

Link to post
Share on other sites

A kto twierdzi że ja tą i7 kupie? Ja ją dostanę gdy wyjdzie kolejna generacjia procesorów czyli Broadwell.

 

Edit: Ja nie gram w nowe gry, znaczy się te po premierze Śródziemia Cieniu mordoru, ponieważ nie stać mnie na zakup gier. Te które wymieniłem to gry które mam na Steam/Origin.

Edytowane przez Brath
Link to post
Share on other sites

na Twoim miejscu poczekalbym az plyta siadzie, moze sie okazac ze jeszcze troche da rade. Nowej plyty pod am3 nie ma sensu kupowac, juz lepiej sie na pentiumie przemeczyc i kupic pozniej jakiegos mocniejszego intela

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

na Twoim miejscu poczekalbym az plyta siadzie, moze sie okazac ze jeszcze troche da rade. Nowej plyty pod am3 nie ma sensu kupowac, juz lepiej sie na pentiumie przemeczyc i kupic pozniej jakiegos mocniejszego intela

 

zgadzam sie w 100%.

Link to post
Share on other sites

Witam po długiej przerwie.

Dawno się nie udzielałem, wypadłem też trochę z obiegu, ale może taki mój mały pomysł się Tobie spodoba.

Athlon 860k. Wydajność tego procka jest jak 7850k: http://pclab.pl/art54134-3.html

Dobrze wyposażoną płytę dostaniesz w okolicy 200 zł, procek kosztuje około 290 zł. 4 rdzenie, odblokowany mnoznik...

Minus taki, że nie wsadzisz tam później jakiegoś i5.. no ale płytę też przecież można sprzedać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...