Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemanko, ostatnio nabrało coś mnie na gry, jednak zbytnio nie mam sprzętu, jednak wpadło trochę kasy i planuje zmodernizować lekko mój komputer. Do tego zaczyna myśleć nawet w przeglądarce więc muszę coś zrobić. Interesuje mnie raczej BF3, WoT i komfortowe przegladanie neta, nic wiecej :D

 

  • Zastosowanie komputera: gry i internet
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 400/500 PLN
  • Których części potrzebujesz?: Zapewne grafika, zasilacz, ram i ew. plyta glowna
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?  Raczej nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 19 cali, nie zmieniam
  • Specjalne wymagania: jak najlepsza wydajnosc
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? 

Procesor: Intel Pentium E6700 3.20 GHz 

Płyta Główna: Dell 0HN7XN CHIPSET INTEL G41
RAM: 2 GB DDR3 1333 MHz
Grafika: Zintegrowana Intel G41
Zasilacz: (był kupowany) Qoltec 400W

  • Własna propozycja zestawu: Planuje dobić mu 4 GB RAMu lub 8 GB jak jest sens i dać jakąś sensowną grafikę, ale czy nie będzie tego wszystkiego mi blokować procesor??
  • Inne: Da sie troche go przywrocic do zycia ??

 

Dzieki !

Link to post
Share on other sites

Ram zwiększyć do 4GB jak najbardziej ma sens, a czy 8 było by potrzebne - raczej nie. Najważniejsze tutaj to znaleźć jakąś sensowna grafikę. Z jednej strony wystarczająco szybka aby dało się coś uruchomić, a z drugiej mamy dość słaby zasilacz.

Pytanie czy zamierzasz modernizowac niedługo resztę zestawu i czy w grę wchodzą używki.

Link to post
Share on other sites

Oczywiscie ze raczej TYLKO uzywki - bede celowal na aukcje w Allegro, mam czas i nawet udawalo mi sie kupic cos 50% taniej wiec jak najbardziej.

 

Zasilacz mowilem ze kwalifikuje sie do zmiany, jezeli bedzie potrzeba to zmienie.

 

 

Na sama grafike chce wydac do 200/250 PLN, za reszte kupie zasilacz i ram.

 

 

Myslalem o GTS 250 lub cos z Radeonow HD, nie wiem ktora bedzie najlepsza przy tym budzecie.

 

Directx 11 raczej by sie przydal, bynajmniej i tak bede gral w gry ktore wyszly przed BF3/BF4 - zalezy co pojdzie

Link to post
Share on other sites

readon hd 6870  kupisz za +/- 250 zł +http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/ +  http://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr3-4096mb-pc1333-cl9-gr1333d364l9-4g-294462/ 

 

w sumie ok 600 zł ... troche ponad budżet ale :D  

Dostajesz 4 gb kość ram czyli w sumie 6 gb przyda sie na zaś, dostajesz dobry modularny zasilacz i dostajesz całkiem nie głupią grafikę (sam ją posiadam i daje rade :D) w przyszłości wymieinsz procek np na jakieś i3 lub i5 i płytę i będziesz miał jak znalazł teraz procek trochę ograniczy tą grafę no ale będziesz  miał jakiś zapas :D

Edytowane przez szok1
Link to post
Share on other sites

readon hd 6870  kupisz za +/- 250 zł +http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/ +  http://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr3-4096mb-pc1333-cl9-gr1333d364l9-4g-294462/ 

 

w sumie ok 600 zł ... troche ponad budżet ale :D  

Dostajesz 4 gb kość ram czyli w sumie 6 gb przyda sie na zaś, dostajesz dobry modularny zasilacz i dostajesz całkiem nie głupią grafikę (sam ją posiadam i daje rade :D) w przyszłości wymieinsz procek np na jakieś i3 lub i5 i płytę i będziesz miał jak znalazł teraz procek trochę ograniczy tą grafę no ale będziesz  miał jakiś zapas :D

 

A zasilacz nie lepiej za 150 zl uzywke z Allegro Corsair 450 W?? Wolalbym uzywane rzeczy bo napewno bedzie taniej a mi to roznicy nie robi zbytnio , to i tak stary komp

Link to post
Share on other sites

Wkoncu 6870 czy 7770 ??

 

No i co jezeli zasilacz nie wyrobi, warto kupic wtedy Corsaira 450?? Nie ukrywam ze zasilacz jak mialbym kupowac to pod przyszly zestaw.

 

Dokupie kosc 2 GB to bede mial 2x2 w Dualu i tyle, mysle ze 6 GB tu jest zbedne, i tak nie wykorzystam dalej kosci 1333 MHz.

 

EDIT: Taki zasilacz chyba bedzie dobry, modularny i dosc dobrej jakosci w necie czytam : http://allegro.pl/zasilacz-tacens-valeo-iii-500w-polpasywny-80-bron-i4748818999.html

Edytowane przez Exodiss
Link to post
Share on other sites

Dobra, podjalem wstepnie taka decyzje:

 

Kupie:

 

- 2 GB lub 4 GB RAM (do 100 PLN)

- Radeon 6870 (do 150 PLN)

- polecany zasilacz 500/550W (100-150 PLN)

 

Daje to mi okolo 300-400 zl na obecna chwile i jak narazie chyba bedzie ok, BF4 widze pojdzie na full wiec tragedii jeszcze nie ma.

 

W tych gotowych zestawach za 1500 zl napewno bym wiekszej wydajnosci nie mial :D

Link to post
Share on other sites

zasilacz to akurat szrot i pasuje zmienić jeżeli pewnego pięknego poranka nie chcesz zauważyć dymku z koputerka :) co do grafiki twoj wybór 7770 bedzię droższa bo nowsza pewnie niższe temp i bedzie jadła mniej prądu 6870 jest 20-30% wydajniejsza w przyszłości będziesz miał nieco lepiej przy zmianie proca

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...