Skocz do zawartości

Jakie konto bankowe dla 18 latka


Recommended Posts

Witam

Dziś odbyły się moje 18 urodziny i wpadło trochę sianka a że nie chcę tego gdzieś trzymać po kątach to chciałbym otworzyć w jakimś banku konto. Chciałbym aby dało się za jego pomocą robić zakupy w sieci i za pomocą paypala oraz oczywiście w sklepach stacjonarnych. Zależy mi też aby nie było dużych opłat za to konto. Liczę na pomoc :-)

Link to post
Share on other sites

http://www.konto-studenckie.pl/porownanie-kont-studenckich.php

Niekoniecznie w takiej kolejności ale z doświadczenia swojego, rekonesansu w internecie i opinii znajomych stwierdzam, że faktycznie te banki należą do najlepszych w darmowych kont dla nastolatków/studenciaków.

Sam tak jak przedmówca mam w alior sync (obecnie t-mobile usługi bankowe) i kumpel też. Chwalę sobie, konto jest darmowe, nie płacę za nic, można powiedzieć taka skarbonka online, mogę płacić w sklepach czy wykonywać przelewy internetowe. Ba, masz do wykorzystania 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu.

Reszta znajomych ma konto "<30" w BZWBK, teraz nazywa się ono chyba "Godne polecenia", wiem, że też jest darmowe w utrzymaniu i przysługują jakieś przelewy natychmiastowe.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to w obu kontach (nie wiem jak w mbanku) każda transakcja musi być potwierdzona kodem sms, który przychodzi na Twój telefon. Bez tego kodu nie dokonasz transakcji, ew. dowiesz się, jeśli ktoś inny będzie próbował jej dokonać.

Co do mbanku, nie znam nikogo osobiście ale na forach ludzie sobie chwalą, no i też jest darmowe.

Podsumowując, ja wybierałbym, któryś z tych banków.

PS. Żeby mieć konto w T-mobile usługi bankowe, wcale nie musi to być Twój operator sieci komórkowej. Poczytaj też komentarze pod moim linkiem, ludzie polecają Meritum Bank, może warto przejrzeć ich ofertę?

Edytowane przez Rutek194
Link to post
Share on other sites

Ostatnio ciekawą ofertę ma bank Milenium, dokładniej chodzi mi o konto 360. Czytałem tabelę opłat, ale tak tylko powierzchownie i większość najpotrzebniejszych rzeczy na tym koncie jest za darmo. Jest tam również do wyboru konto 360 Junior lub coś w ten deseń i chyba ma jeszcze większe przywileje.

 

Co do T-mobile usługi bankowe to sam mam i mogę polecić, choć jak dla mnie obsługa online jest trochę nie komfortowa. Co do konta >30 w BZWBK to takie też posiadam i jedyną opłatą jaką pobierają to 1 zł za posiadanie karty do konta i wypłatę z innego bankomatu niż należącego do WBK(5zł). Dla mnie trochę nie opłacalne jest to konto, ale zostawiłem je ze względu na oddział fizyczny w moim mieście, lecz od roku już tam nie byłem i chyba konto pójdzie do likwidacji.

Link to post
Share on other sites

Też polecam dla młodych w pkobp. Jest za darmo, a kartą trzeba tylko 5 razy zapłacić i kwota dowolna, więc możesz kupić 5 razy zapałki i będzie git. Jedna tylko uwaga, bo to konto nie do 25 tylko do 26 lat. Fajną opcją jest tez IKO, czyli można płacić komóra i coraz wiecej jest miejsc, gdzie jest to możliwe. Jeszcze fajny serwis mają - niby prosty, ale wszystko jest i max przejrzysty. polecam

Link to post
Share on other sites

Chłopak ma 18 lat więc możliwe, że nie płaci na co dzień kartą w sklepach więc w takim wypadku pakowanie się w opcje płacenia 5x w miesiącu albo opłata to bzdura. Jeszcze większą bzdurą jest nieposiadanie karty wcale. Moim zdaniem to podstawa nawet jeśli ma ją używać np raz w miesiącu.

Ja bym się od takiej oferty trzymał z dala.

Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Pekao Sa Mam i nie ma tragedii. Aczkolwiek już trzeba co jakiś czas zapłacić ,bo biorą z konta pieniądze. Ale to groszowe sprawy. Coś typu 0.99 groszy za karte  a konto darmowe ,tylko czasami mi tam może max 2-3 zł wskoczy i nie piszę jednoznacznie za co :) Nawet niecałe 2 zł oprócz karty. 

Link to post
Share on other sites

Nie płacisz u operatora, tylko Ci z banku potrącają.

Ale ja to wiem. Chodziło mi o to ,że za sms te które przychodzą za przelewy. 

 

Zresztą widzę ,że już podejrzany się robisz ,że niby nie mam konta ,bo to z formy wypowiedzi idzie odczuć  to daje screen oczywiście naturalnie wszystkie wazne dane zakryłem http://pl.tinypic.com/r/who3dw/8

Edytowane przez tomkusi1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ja mam eKonto w Mbanku od 5 lat i chwale sobie. Większość za darmo, utrzymanie karty to:

-wydać 200zl w sklepach/miesiąc

Lub

-5zl/miesięcznie

.

Reszta za free. Do tego masz mokazje, czyli zniżki w przeróżnych sklepach.

Bardzo dobrze zrobiona strona internetowa pozwalająca na 100% kontrole nad kontem.

Link to post
Share on other sites

No właśnie mBank, to już nie jest ten sam bank co kiedyś. Nałapał klientów i zmienił politykę. A czy macie namiary na jakieś konto z możliwie dużym debetem na koncie? Oczywiście im tańsze w prowadzeniu tym lepiej, ale mam świadomość, że cudów nie ma.

Link to post
Share on other sites

Jestem trochę w temacie bo sam ostatnio dla siebie szukałem jakiegoś przystepnego konta. Mozesz sobie zerknać na konto w banku CIty Handlowym City Priority. Nie jest takie tanie bo kosztuje 25 zł miesięcznie ale masz tam dużo bonusów do niego. Między innymi wysoki debet oraz kartę kredytową ( karta przy tym koncie ma bardzo niskie oprocentowanie jeśli nie zdążysz ze spłatą....). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...