Skocz do zawartości

Brak Aero mało fps, po restarcie smiga :/


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez adriann72,

Recommended Posts

Witam! od niedawna mam problem z aero, otóż gdy uruchomię kompa, widać, że pasek na dole nie jest przezroczysty i też nie ma aero, fps w cs go spada do około 50-30. Po restarcie systemu wszystko wraca do normy, o co może chodzić??

Specyfikacja:

Procek: Amd fx 4100

GPU: r9 270x

mobo: ASRock 980DE/U3S3

 

Z góry dzięki i pozdrawiam!

 

Link to post
Share on other sites

Mam tak samo jak autor z tym że gdy pasek na dole robi się nieprzeźroczysty to wtedy jest też problem z odtwarzaniem video z netu, a systemowy WMP głupieje.

Oczywiście nie bedę tu opisywał że robiłem wszystko i nic, czasami gdy zrestaruje komputer to to cholerne aero działa i wszystko inne też. Niestety częściej nie działa niż działa. W grach i odtwarzaniu filmów na komputerze nie ma problemów, tylko filmy z netu klatkują.

Myślę że to coś jest związane z działaniem tego Aero.

Ręce opadają. Acha mój system to WIN7 .

Wszędzie skupiamy się na sterach grafice, procku, a problem wg mnie tkwi w tym całym aero.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

 

 

ale jest bardzo gorące :/

Co wsadziłeś rękę i wiesz czy tam jest 60 stopni czy 80? Włącz HWinfo albo lepiej OCCT włącz power supply test i daj nam wyniki. Po zakończeniu testu program wyprodukuje zrzuty wykresów temperatur. Oczywiście jak go wcześniej BSOD nie zakończy.

Dalej nie wiadomo co grzebałeś w BIOS(kręcenie CPU na tej płycie) i jakie masz PSU w tym zestawie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście zasilacz to Chieftec gpa 500S8. Tak, próbowałem podkręcić procka przez "AMD Catalyst Control Center",ale już dawno przywróciłem taktowanie do wartości domyślnych. W biosie nic nie kombinowałem.

Wyniki:

http://i62.tinypic.com/2eclpn6.png

Edytowane przez adriann72
Link to post
Share on other sites

Pasta termoprzewodząca pewnie już dawno straciła swoje właściwości przewodnicze. Czyścisz komputer z kurzu? Poza tym, radzę zmianę chłodzenia jak chcesz coś jeszcze wyciągnąć z tego procesora (z pastą np. 

Arctic Cooling mx-2 --> sam posiadam i polecam). Powinno załatwić sprawę, chłodzenie nawet do 100-150 zł kupisz wydajne...

Chociaż zastanawia mnie dlaczego się tak grzeje nagle. Po tym "OC" zaczął tak "zamulać" ?

Edytowane przez Me.Sasha
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie nie, otóż kiedyś jakoś 7 miechów temu zaczął się wyłączać, myślałem, że to wina zasilacza (i tak był z czarnej listy), więc go wymieniłem, ale i tak nadal się wyłączał. Używam pasty SilentiumPC Pactum PT. Regularnie staram się czyścić kompa z kurzu. Mam w planach wymienić tego procka na FX 8350 z jakimś chłodzeniem. Jednak temat jest o tym nieszczęsnym AERO, sądzisz, że to wszystko może być od procka? :D

Edytowane przez adriann72
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, chociaż śmierdzi mi też pod płytę główną ale to mniejsza z tym teraz. Teraz ważniejsze jest abyś zbił temperatury, ponieważ temperatura maksymalna tego procesora to 70 C. więc jak widzisz mocno ją przekraczasz (temperatura operacyjna).
Reset pomaga, ponieważ rdzeń momentalnie się wychładza kiedy schodzi z "obrotów". Może jakiś spec się wypowie, ale osobiście zalecam zmianę chłodzenia + pasty na coś lepszego... Nie mam wiedzy dotyczącej chłodzenia powietrzem, więc nie pytaj na co :D
Tak swoją drogą, sprawdź w BIOS'ie ile masz Vcore. na procesorze, bardzo mnie to ciekawi przy takich temperaturach...

@Edit
Z tego co czytałem, to te chłodzenie (http://cenowarka.pl/silentiumpc-fera-he1224-a669385.html?hloc=de&hloc=pl&hloc=uk) jest polecane w niższych cenach :) więc warto się zastanowić.

Edytowane przez Me.Sasha
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zanim coś napiszę, popatrz na to :

http://www.legitreviews.com/images/reviews/1766/23multi.jpg

1.3 Vcore przy 4,6 Ghz a Ty masz na stocku ~~ 1,42 jeżeli wierzyć BIOS'owi i to w czasie kiedy w nim tylko siedzisz...
Jak dla mnie - dziwne.

Co do:

 

Płytę główną też mam nową, problem występował także przed wymianą.

Procesor ma problem. Ogromny... 
Jak na moje, dobrze byłoby wymienić cooler'a który i tak będzie pasował na następnego FX 8350.
A z aero i zacinaniem systemu nic innego nie da się zrobić, kiedy procesor osiąga 90 stopni kiedy jego max to 70  :wariat:
  Przegrzanie się prowadzi do spadku wydajności. 5C potrafi zadławić procesor a tutaj mamy 20 luzem po 7 minutach...

Edytowane przez Me.Sasha
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podłącz pod CPU_FAN(1). Na płycie dokładnie tak jest opisane gniazdo 4pin(PWM). W tym ASRocku powinno być gdzieś nad CPU.

Jak chcesz mieć ciszej kup nową Fere albo jakąś używkę+wentylator. No i sprawdź czy Cool and Quiet(CnQ) jest włączone.

Edytowane przez helfi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sprawdź jeszcze raz w OCCT i potrzymaj go z 10 minut. Może rpm podskoczy i go schłodzi lepiej.

@Down

Jak się mawia, najprostsze rozwiązania są tymi najlepszymi. 
Nie sądziłem że cooler może być źle podłączony > . < 

Edytowane przez Me.Sasha
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...