Skocz do zawartości

Potrzebuje notebooka, studia, rozrywka


Recommended Posts

Witam

gdyby nie rozpoczęcie studiów na pewno nie zabierał bym się za kupowanie laptopa jednak nadeszła taka potrzeba i zacząłem przeglądać szukać czegoś odpowiedniego..

Myslałem najpierw o netbooku ale szybko ta myśl minęła

 

Laptop miałby służyć do pracy ale i rozrywki, film, muzyka, czasem jakaś gierka(ale to akurat jest najmniej ważne)

ekran max 15' ewentualnie 13' - myślę że nie było by problemów przy pracy z tą mniejszą opcją. Ram to na pewno musi być 2 gb przynajmniej z możliwością rozbudowy.

Procesor.. i tu raczej skłaniałbym się na AMD ale i intel'a akcpetuje ;)

Grafika - pasowało by aby nie działała na pamięci współdzielonej, ale wtedy więcej baterii idzie jeśli się nie mylę, jednak ten temat zostawie do rozważenia innym

Dźwiek HD!

hm.. może starczy ode mnie

będe ogromnie wdzięczny za jakieś propozycję, czy choćby porady nt. wyboru.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Hmm chcesz lapka na AMD? Poczekaj jeszcze z miesiąc a kupisz coś bardzo atrakcyjnego. Wtedy już na dobre w sklepach zagoszczą laptopy z prockami z nowej architektury AMD a mianowicie Nile oraz 3 i 4 rdzeniowe Phenomy. I uwaga wg. testów są kilka razy lepsze od poprzedników. No i cena nie za wysoka a w swoich przedziałach cenowych biją niebieskich rwali. Ale tak jak mówię, w sklepach jest ich jeszcze nie wiele, więc jak chcesz koniecznie coś na AMD to poczekaj z miesiąc.

Link to post
Share on other sites

W tej cenie polecam:

 

http://allegro.pl/laptop-msi-cr610-m320 ... 37706.html

 

Mam podobnego CR610X-005EU, tylko że zamiast athlona x2 mam semprona m100 ;) I śmiga jak ta lala ;)

 

Możesz zastanowić się też nad :

 

http://allegro.pl/laptop-msi-x610-mv-40 ... 12086.html

 

oraz

 

http://allegro.pl/msi-x320-2x1-6ghz-2gb ... 48417.html

Link to post
Share on other sites

dużo wlasnie czytałem o MSI cr610 i jeszcze jest ciekawa wersja cx605

msi ma podobno dobry czas pracy takze to na pewno na plus

VMAX OC : co byś polecił z tych MSI wymienionych ??

i rozumiem że i sempron jest stabilnym prockiem, nie miałem z nim stycznosci, choć był to chyba jakby następnca durona, czyli coś niżej w klaasyfikacji AMD

Link to post
Share on other sites

CR610 Jest najlepszym wyborem jeżeli zależy ci na wydajności.

 

Potem są wersje slim X610, X320 Mniejsza wydajność, lecz dłuższy czas pracy na baterii oraz mniejsza waga, wada brak napędu dvd.

 

Jeśli miałbym do wyboru CX605 a CR610 to raczej skłonny byłbym do tego drugiego, z jednego powodu chipsetu, CX605 ma od SISa, a CR610 od AMD ;) A jak wiadomo, amd częściej wypuszcza sterowniki :)

 

Miałem parę sempronów, dobrze wspominam Semprona z komputera stacjonarnego był to model 64 3200+ standardowo taktowany 1.8GHz na chłodzeniu fabrycznym na taniej płycie i tanim ramie udało mi się osiągnąć 2,7Ghz ;) To był bardzo dobry wynik z lepszą płytą i ramem i chłodzeniem dobił by pewnie do 3,5Ghz.

 

A tak pozatym to Semprony przeważnie mniej prądu pobierają od Athlonów ;) Tak jak intel ma celerona tak amd ma semprona :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...