Skocz do zawartości

Problem z g3258 i ga-b85m-d3h


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kubus599,

Recommended Posts

Witam.
 

Na początek podzespoły:

 

CPU - Intel g3258
PSU - Corsair VS450
GPU - Radeon HD5750
RAM - Geil enchance corsa 1333mhz (gec34gb1333c9sc) (jedna kość)
MOBO - ga-b85m-d3h


Problem (a może i nawet problemy) są/jest następujący:

 
Komputer włącza się na pare sekund (3-5s) po czym następuje reset i tak w kółko. Jednakże przy włączaniu słychać ciągłe pikanie aż do czasu resetu co mogłoby oznaczać problem z ram-ami ale nawet po uruchomieniu bez ram-ów też pika. A to rzuca podejrzenia na zasilacz. Tylko, że zasilacz jest nowy (bodajże kupiony w maju), do lipca (czyli do czasu kupna nowego mobo i cpu) działał bez jakichkolwiek problemów. Więc ja nie wiem czy to jest właśnie problem PSU. Niestety nie mam możliwości sprawdzić czy to wina zasilacza. Cooler na cpu prawidłowo podłączony. Komputer uruchamiałem bez grafiki, dysku i innych komponentów (czyli samo cpu z coolerem i ram które za każdym razem przekładałem ale bez skutku). 

Oddawałem płytę główną 2 razy na gwarancji. Raz dali mi nową a za drugim razem stwierdzili, że wszystko jest w porządku lecz komputer nadal szwankuje. CPU poszło (na gwarancje rzecz jasna) raz ale tu również jest wszystko w porządku. Zasilacza nie oddałem w ogóle gdyż według mnie nie tu leży problem. Choć może (i mam nadzieje bo rozwiąże problem) się mylę. 

Podsumowując:

- po uruchomieniu komputera resety co 3-5s
- Podobno mobo i cpu sprawne
- zasilacz jest tu chyba najbardziej prawdopodobny aczkolwiek ja go wykluczam.


PS
wiem, że już kiedyś taki temat założyłem (3 miechy temu) ale problem nadal nie rozwiązany.

 

Link to post
Share on other sites

1 Pytanie jaka jest wersja biosu? od f12 wzwyż obsługuje Haswelle.

2 Czy wszystkie zasilania do mobo podpięte? wraz z 4pin.

4 Ile to dokładnie piknięć i jakie odstępy, w instrukcji powinien być opis każdej sekwencji.

5. Na razie wygląda to na pamięć lub bios, bez pamięci też będzie pikać sygnalizując jej brak.

 

To tak na początek.

Edytowane przez Maniak_Cpu
Link to post
Share on other sites

To, że od F12 obsługuje Haswelle to trochę naciągane bo jak miałem pierwszy raz tą płyte to mi na F8 poszło (bez grafiki i reszty), później po zaktualizowaniu biosu i paru bsod nie wstał w ogóle więc oddałem na gwarancje i dali nowy...



*2 - podpięte wszystko czyli 24pin i 2x4 pin.
*3 a'la 4 - odstępy malutkie, a pika aż do resetu
*4 a'la 5 - Czyli ta kwestia rozwiązana. (aczkolwiek bios to ciężko powiedzieć bo ta płyta ma dual-bios) 

Edytowane przez kubus599
Link to post
Share on other sites

Ich jest więcej niż 20... Spróbuj od kogoś pożyczyć kartę graf. i ramy któreś z nich możliwe że jest popsute lub sprawdź ramy u kogoś.

Naszło mnie jeszcze aby odłączyć wszystkie nie potrzebne kable panelu przedniego oprócz diod i włącznika.

Edytowane przez pl_sbx
Link to post
Share on other sites

Wysłałeś mobo i CPU na gwarancję, teraz piszesz, że może psu, a masz ewidentnie uszkodzoną kość RAM. Sprawdź, czy zadziała w innym komputerze i jeśli masz możliwość przetestuj inną kość RAM na swojej płytce.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

"Powtarzający - błąd pamięci RAM"


Aczkolwiek z tej strony http://www.hotfix.pl/dzwieki-biosu-a9.htmwynika, że te ciągłe krótkie pikania oznaczają błąd zasilania czyli  Uszkodzony zasilacz lub płyta główna



http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/bios/2008/03/co-oznaczaja-sygnaly-dzwiekowe-z-komputera.aspx
a z tej, że jednak pamięć ram

Edytowane przez kubus599
Link to post
Share on other sites

Macie rację, ten sygnał nie oznacza bezpośrednio problemu z ramem, ale usterka może być z nimi związana. Spróbuj odpalic "na pająka". Tutaj masz co sprawdzić https://pcpartpicker.com/forums/topic/34917-no-post-continuous-beep-please-help-i5-4670-ga-b85m-d3h-corsair-vengeance-1x4gb-seasonic-512ii-520w-psuBez podmiany raczej nie dowiesz się co jest problemem.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...