Skocz do zawartości

Lapping - temat ogólny


Recommended Posts

Zapraszam chętnych do modding'u swoich rupieci celem podniesienia ich sprawności a tym samym obniżania temperatur poszczególnych komponentów pieca. Moim celem jest skupienie w tym temacie różnych metod szlifowania jak również wymiana doświadczeń między userami. Mam nadzieję że temat przypadnie Wam do gustu i w dość szybkim czasie pokarzą się pierwsze fotki prac. Temat jest ogólny więc rozmawiamy nie tylko na temat lapping'u coolera czy CPU ale także radiatory, coolery GPU etc.

 

Życzę miłej zabawy :rudolph:

 

Link to post
Share on other sites

Czas na akcje, postanowiłem "uszlachetnić" D420...po godzinnym teście OCCT zapodam gadzinie nową fryzurkę i ponownie sprawdzę wyniki. Zdjęć niestety nie zapodam albowiem aparat wraz z rodzinką ma wakacje, opiszę za to przygotowanie cepa do lapping'u.

 

Link to post
Share on other sites

i jak tam??

Bardzo dobrze jeżeli pytasz o cepa, przed robotą został zabezpieczony w odpowiedni sposób więc krzywda mu się nie stała. Fotki zapodam dopiero po niedzieli a godzinny test po lapping'u dopiero jak serwis mi odda mobo. Będą też screen'y z godzinnego OCCT oczywiście.

 

P.S. Może jeszcze dziś zrobię rysunek poglądowy zabezpieczania cepa.

 

edit :

 

http://img844.imageshack.us/img844/6504/beztytuurl.jpg

 

Mam nadzieję że to wystarczy ale odpowiem na pytania jeżeli tylko będą...

 

Link to post
Share on other sites

To i ja się wypowiem w temacie,pojęcie jako takie mam,wypolerowałem kilka mieczy jak i procesorów.W moim przypadku do lappingu cepa Użyłem:

 

woda

szyba 50/50cm

papier wodny 2500

taśma samoprzylepna do zamocowanie papieru na szkle

i oczywiście dużo chęci

 

Niestety zdjęc z całego procesu nie posiadam,bo lapping obecnego E5200 i spartana robiłem kilka dni temu.IHS szlifujemy na mokro(na sucho szybko papier się zapycha) prostymi ruchami i co 40 przesunięć obracamy procesor o 90 stopni(oczywiście cały czas kontrolując powierzchnie) aż do uzyskania jednolitej powierzchni miedzianej.Teraz następuję proces polerowania(nie używam past polerskich,chociaż mam b.dobre z serii G) na czarnych pozostałościach po szlifowaniu na mokro(teraz polerujemy na sucho!!!) fajnie jak jest dużo tego syfu bo wychodzi dobry efekt tzw.lusterko i tak w skrócie wygląda mój lapping.

Temperatura w stresie po polerowaniu cepa i spartana spadła o około 5 stopni i obroty wentyla z 2000 na 1000/1200 obrotów.

Jako żebym nie był gołosłowny oto zdjęcia mojego poprzedniego procesora E4300 który poszedł do ludu.

http://img841.imageshack.us/i/11673043852.jpg/ http://img842.imageshack.us/i/1167304385.jpg/

Link to post
Share on other sites

Może zrobie tak z moim AC64 pro bo powierzchnie to ma beznadziejną, tylko teraz jak to robić z radiatorem?

Tak samo jak procesor,ogólnie polerowałem też standardowego coolera ,trzeba znalezc prosty przedmiot który wejdzie między zapinki, obkleić papierem i jazda,tylko troszkę więcej uwagi,bo są mniejsze powierzchnie i można nierównomiernie szlifować.
Link to post
Share on other sites

Sorka za pytanie ale z taką gradacją to sopro czasa :o:P ja z cepem startowałem od 800'tki skończywszy na 1000'tce

Lapping procesora zajmuję mi około 30min. i jest ideale lusterko,coorery i IHS nie mają aż takich nierówności żeby startować z papierem o gradacji 800,jak chcesz dobry efekt to nierób tego na skróty,zwłaszcza że kończysz na papierze 1000.

Masz dziewczynę

Mam żonę
Link to post
Share on other sites

kurde jak mam też problem ale nie z zapinkami tylko z bolcami na fabrycznym chłodzeniu gpu od gigabyte mało miejsca i nie chce pogorszyć krzywizny :D co radzicie??

Jedyną radą pozostaje zrobienie przyrządu specjalnie do tego celu, ja też będę się borykał z problemem bo nabyłem Prolimatech MK-13 ale przeca firmowego nie nanizam na grafe :menda:

 

P.S. Zapodaj fotki jak to wygląda...

 

Link to post
Share on other sites

robil ktos moze szlif noctuy u12p? bo ona ma na spodzie takie minimalne rowki lekko chropowate,

jakbym zyskal jakies 5 stopni w idle :D to moze bym sie pobawil, ale tak to po co?

ja narazie szlifowalem box z athlona 4200+ i radiator palita z 8600, zysk dosc duzy a roboty duzo nie bylo.

Link to post
Share on other sites

Ile można "zarobić" na szlifowaniu Accelero S1? - niestety gołym okiem widać rysy, nie to co zalmany... rdzenia gpu już nie muszę szlifować :P

 

po 2gie - czy opłaca się szlifować AthlonaII 435@Phenoma B35 z Zalmanem Performą (pasta revoltec diamond)? temp idle 28,stres poniżej 40 jako Phenom ale jeszcze bez OC. Teraz pytanie ile by to mogło dać?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...