Skocz do zawartości

[Restarty] gigabyte gaming 5 + 4690k + g.skikk 2400MHz cl 10 (wersja z d na końcu)


Recommended Posts

czesc 3 dni temu kupiłem płytę procesor i pamięć.

 

mb gigabyte gaming 5 z97x

ram ddr3 f3-2400c10d-16gtx

cpu i5 4690k

 

macho hr-02

zalman stg-2

 

złożony wg intrukcji z yt z chlodzenie.pl ale potem na ludzki zrozumiałem że zrobili to jak lga775 a nie 1150 i musiałem poprawić (wyjąć podkładkę plastikową z backplate - ta czarna co wygląda jak okienko, dodać plastikową podkładkę na cały backplate). Komputer się włączył ale po chwili w Windows 10 restartuje się. I nieraz nic nie robię i gaśnie i odpala się znowu. Tak w kółko. Sprawdzałem z xmp i bez z 1600mhz i to samo.

 

co to może być? Mógł się uszkodzić procesor? Przy poprawianiu coolera, jak zdjełem macho i nakładałem jeszcze raz pastę (choroba psychiczna) to zauważyłem że blokada procesora wgniotła się w niego lekko ale jednak wgniotła. Wiem że raczej to nie to bo by wcale proc nie działał. Nóżki wyglądają ok. Czytałem że ktoś już miał problem z tymi pamięciami na tej płycie ale u niego komp włączał się i na 1600 działał a u mnie i na tym restartuje się. Na stronie Gigabyte nie ma nic o wsparciu tego ram ale na QVL G.skill ta płyta jest. Sam już nie wiem co robić mam parę dni by w razie czego zwrócić sprzęt do sklepu.

 

http://i.imgur.com/opwQt.jpg

coś podobnego się zrobiło. na 2600k nie miałem takiego śladu ani na e8400

Edytowane przez rasiaknorris
Link to post
Share on other sites

bios najnowszy. czy to możliwe by od windowsa się restartował??? takie to kosmiczne. ale zrobię tak jak mówisz i sprawdzę.


Ja proponuje zainstalować system Windows 7 x64 zaktualizować bios i przetestować czy nie ma błędów 

http://www.passmark.com/products/bit.htm

nie daje rady nawet zainstalować żadnego systemu bo się podczas instalacji wywala komp. chyba pier... gigabyte i dorzucę do asusa. wcześniej miałem i był spokój. no chyba że to nie płyta główna a ram albo procesor. ale raczej nie włączyłby się z rozwalonym cpu nie?


zwracam sprzęt bo to bez sensu, źle że zdradziłem asusa i mnie pokarało... gigabyte to syf

Link to post
Share on other sites

Na pojedyńczych kościach próbowałem. Bios działa cały czas reszta się wali. Druga sprawa to pudełko od ram i płyty były lekko puknięte i dałem się namówić na odbiór. Dzwoniłem już do nich i mam zamiar wymienić ram na nowy a płytę oddać i wziąć asusa hero 7. Chociaż w asus też nie ma tych ramów wyszczególnionych w liście kompatybilnych pamięci. Ale jakoś na gene-z nie miałem z tym problemu nigdy a tu od razu... no i jest druga sprawa. Jak kiedyś na gene-z nie korzystałem z przycisków na płycie tak tutaj mi ich zabrakło bo nie dało rady parę razy wejść w bios. Sprawdzałem też i cooler i zasilacz i przewody. Przez chwilę zastanawiałem się czy może to nie wina zasilacza że jest stary i wtedy nie myślał nikt o tym sterowaniu energią w procku. Ale w sumie to jest raczej mało prawdopodobne...


Też kupię od razu zasilacz nowy heh by nie było lipy. Chyba że można by sprawdzić na corsair vs350?


Zepsułeś coś, a teraz piszesz, że to syf. Do tego system w fazie testów :) Uruchamia się teraz w ogóle pc? Masz obraz, możesz wejść do biosu? Na jednej kości RAM próbowałeś?
Napisz pełną konfigurację pc.

Na każdej z osobna. Uruchamia ale jak włączam jakiś proces to wyłącza się.


A jak działa sam bios tylko też się resetuje. Może zasilacz ?

Bios się nie resetuje.

Edytowane przez rasiaknorris
Link to post
Share on other sites

bo dziwne ze w biosie dziala caly czas

wiesz o tym ze nie wszystkie zasilacze współpracują z haswellami ?

byl taki przypadek ze koles mial markowy zsilacz z silentiumpc i nq sandy/ivy działał a na haswellu już nie, mial podobne obiawy do twoich.jeżeli masz kogoś kto ma zasilacz sprawny to podmiencie go.

Link to post
Share on other sites

podaj pełną nazwę zasilacza

http://www.komputronik.pl/product/60888/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Chieftec_CFT_600_14CS_600W.html

bo dziwne ze w biosie dziala caly czas

wiesz o tym ze nie wszystkie zasilacze współpracują z haswellami ?

byl taki przypadek ze koles mial markowy zsilacz z silentiumpc i nq sandy/ivy działał a na haswellu już nie, mial podobne obiawy do twoich.jeżeli masz kogoś kto ma zasilacz sprawny to podmiencie go.

 

Ale się włączał? Bo ten się włączał, a nawet pierwszy kwadrans podziałał.

Mamy dalej Ci pomagać, czy jesteś już zdecydowany na wymiane?

Nie wiem już... zależało mi na tej płytce bo tania i polecana. Ale może to faktycznie ten ram, bo znalazłem temat że komuś niby od ramu wariuje ten sam konfig? No czort go wie.

Sprawdzam w biosie te C3 C6/7. Na razie faktycznie działa bo się finalizuje instalacja 8.1, 7 nie miałem bo zgubiłem płyte i klucz był wykorzystany do poprzedniego kompa.

Edytowane przez rasiaknorris
Link to post
Share on other sites

 

 

Też kupię od razu zasilacz nowy heh by nie było lipy. Chyba że można by sprawdzić na corsair vs350?

 

Spokojnie to uciągnie bez dodatkowej grafiki nie pobiera więcej niż  200W  i możesz spróbować obniżyć 

mnożnik pamięci na najniższy jaki jest oczywiście przy np. CL10 

Link to post
Share on other sites

Spokojnie to uciągnie bez dodatkowej grafiki nie pobiera więcej niż  200W  i możesz spróbować obniżyć 

mnożnik pamięci na najniższy jaki jest oczywiście przy np. CL10 

 

Kurde coś się ruszyło. Działa BurnInTest i już 10 cykl leci. Popatrzę jeszcze bo może faktycznie te stany energetyczne tak robią. Chociaż czy to może być powiązane z tym że jak podłączyłem pendrive pod usb to się zresetował?

Nie mam zwykłej grafy by sprawdzić czy wszystko bangla ale odpaliłem burnintest 3d i działa. Czym jeszcze potestować? Jaki zasilacz polecacie? Musi być czarny albo biały do fractala.

 

Tylko dziwi mnie to że restartuje się od wpięcia w port usb peryferiów. Czyli ram chyba ok tylko płyta i zasilacz do wymiany?

Link to post
Share on other sites

Jeśli działa to zainstaluj  win 7 bo na 10 tce mogą wariować sterowniki usb 

i powodować restarty 

Nie mogę jej zainstalować bo nie mam dvd w kompie bo nie używam od dawna płyt. Wszystko po pendrive lub hdd robię. Teraz siedzę na ultrabook'u i też nie mam płytki. Nie będę piracić :D

 

Na 2133MHz ram wywalił błąd w tescie. Czyli tak czy siak płyta jest niezgodna z koścmi ram. Chyba że spróbować ręcznie coś ustawić z ramem. Może ma złe xmp dla nich?

 

1866MHz stabilnie z dużżżżym CL 12. Jaki ram wcisnąć by było 16GB w 2 kościach i by było 2400 MHz i maksymalny CL 10?

Lipa bo i z włączonymi stanami też potrafi chodzić bez wyłączenia się. Teraz pamięć jest na auto i wybrało jej 1333MHz - więc po kij taki ram skoro płyta nie potrafi go odpalić prawidłowo?

Edytowane przez rasiaknorris
Link to post
Share on other sites

Napięcie ustaw manualnie dla ramu (możesz spróbować dać troszeczkę wyższe od standardowych, jeśli będzie nadal źle). Najlepiej ustaw wszystko tak, jak masz napisane w specyfikacji tutaj http://www.gskill.com/en/product/f3-2400c10d-16gtx

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

Napięcie ustaw manualnie dla ramu (możesz spróbować dać troszeczkę wyższe od standardowych, jeśli będzie nadal źle). Najlepiej ustaw wszystko tak, jak masz napisane w specyfikacji tutaj http://www.gskill.com/en/product/f3-2400c10d-16gtx

 

10-12-12-31-2N. Ustawiłem 10-12-12-31 ale nie wie co to jest 2N :D Command rate 1. Napięcie 1,66 bo niestety ta płyta pozwala zmieniać tylko co 0,2.

 

Dalej się sypie

 

Na 1333 już drugi z rzędu film oglądam i nic.

Edytowane przez rasiaknorris
Link to post
Share on other sites

 

ustaw  2T   

Tested Latency 10-12-12-31-2N

 

 

Ustawiłem i nic. Na jednej kości bardziej się wiesza niż na drugiej. Zrobiłem nawet tak jak g.skill mi napisał i też nic. Jedna jest walnięta. Ma lekki ślad na radiatorze. W tygodniu odsyłam sprzęt. Płytę i pamięć. Wymieniam na MSI Mpower i jakiś ram ale jeszcze nie wiem jaki. Mam cel cpu postawić na 4.5 i ram by był 2400 cl 10. Żal mi tylko tych ładnych kolorków czerwono-czarnych...

Jaka płyta nada się do tych tridentów? Czy coś innego szukać? Myślałem o Mpower z97, asrock extreme 6, asus hero 7, msi gaming 7.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...