Skocz do zawartości

Brud na karcie graficzny - jak wyczyścić kartę graficzną?


Recommended Posts

Łoo kuźwa, tyś ją w akwarium trzymał, że tak zaśniedziała i przerdzewiała ?

Z kogo chcesz takiego wała zrobić i sprzedać mu ją jako działającą skoro chcesz ją umyć tak by nic nie uszkodzić ?

Wsadź ją do komputera i nagraj filmik na którym pokażesz nam, że ona działa bo inaczej nie uwierzę :P

 

Co do rozwiązania problemu to alkohol izopropylowy i szczoteczka do zębów. Innej opcji nie widzę chyba że masz dostęp do myjki ultradźwiękowej ale wątpię.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Zawsze można domniemywać, że to tylko z kupy ubrudzone bo siedział na tronie z rozwolnieniem, w prawej ręce miał papier a w lewej kartę i wrzucił ją do kibla bo pomylił ręce. Zielone to trochę utlenione bo bał się ją wytrzeć a reszta to tylko kupa. %-) Aż mi wstyd że wpadłem na taki pomysł :wariat:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale pamięci Hynix'a są :D Nie no karta była w jakimś mocno zawilgoconym miejscu.Po oczyszczeniu najlepiej spirytusem albo denaturatem i dobrym wysuszeniu będzie wszystko ok.Gorsze rzeczy widziałem na płytkach PCB :)

Wszystko byłoby ok gdyby autor ta kartę chciał wsadzić do swojego komputera ale on chce ja komuś opchnąć,dla mnie jest to typowy Mirek handlarz,wyszyści i pchnie komuś "po okazji" a potem na forum pojawi się koleś i będzie pytał co jest nie tak z tą karta,przecież sprzedający zapewniał że prawie nówka,jak dla mnie to jest szrot kwalifikujący się na śmietnik a nie na wciskanie ludziom,nie znoszę takiego cwaniactwa,a co najgorsze w naszym społeczeństwie taki mirki mają opinie zaradnych i tych co w życiu potrafią sobie radzić.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nie oceniajcie autora tematu po zdjęciu jego karty graficznej. Jest jaka jest a człowiek grzecznie pyta o radę jak najlepiej ją wyczyścić. Tworzycie z niego oszusta a może on chce sprawdzić potem czy działa i faktycznie sprzedać za 20 zL ? Czy uważacie,że w tym kraju i na forum to tylko kupa cwaniaków,oszustów,dorobkiewiczów i jeleni? Zawsze radzę najpierw popatrzyć w lustro....:)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up Rozumiem a moja uwaga dlatego,że nie znamy przecież człowieka i on być może nie ma pojęcia o tych sprawach i grzecznie pyta....:) A tak przy okazji to sporo śmiechu wzbudzają we mnie tytuły postów np. "laptop dla dziewczyny". Zawsze mam ochotę odpowiedzieć,że najlepiej taki jak dla chłopaka bo do tej pory nie zróżnicowano budowy tego typu urządzeń na: dla mężczyzn i kobiet....:)

Link to post
Share on other sites

Jak tak patrzę to nie wiem czy z tej karty coś jeszcze będzie, odkręć delikatnie cooler (widać że to referent) tak żeby tych zardzewiałych śrubek nie zniszczyć i im łepków nie zjechać, wszstkie śrubki, blaszki, śledzika wrzuć je do wd 40 żeby odrdzewić, wyczyścić turbinkę i wszystkie plastiki z chłodzenia,potem jakiś izopropanol i gąbeczka + szczoteczka i szoruj z wyczuciem pcb żeby nie odłamać nic aż na połysk, złącze bym delikatnie śrubokrętem płaskim oczyścił skrobiąc lekko ale tak żeby nie zarysować zbytnio, zmienić pastę, poskręcać to do kupy i może ruszy, karta jak dla mnie wygląda że po zalaniu poszła w odstawkę i pordzewiała i widać jakiś zaschnięty napój typu cola, coś lepkiego, ja bym tego nie miał czelności sprzedawać nawet jak odpali... ale to tak poza nawiasem

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Tia srubki blaszki to moga byc zardzewiałe z tym karta działa

Tia, ale jak robić to porządnie i wszystko wyczyścić :) tak przynajmniej ja bym zrobił... A i ten nalot brązowawo mętny to jak dla mnie nie tyle rdza co cukier z jakiegoś słodkiego napoju który tak zasechł i poprzylepiał się do niego jakiś syf, kurz i taka skamielina się zrobiła a i przy okazji lekko podrdzewiało od wilgoci, tak czy inaczej nie ma mowy by to sprzedawać, i chyba nikt się nie natnie na to, ale wyczyścić i spróbować włączyć można tak dla sportu

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

To zrób jak pisałem, aczkolwiek nie uważam żeby to było w ogóle opłacalne, inwestycja w same środki do wyczyszczenia tego sprzętu przerosną koszt jej sprzedaży, nie dość że referent to w agonalnym stanie nawet wyczyszczenie tego nie zamaskuje bo ślady jakieś i tak zostaną, wystawienie tej karty w takim stanie to jakieś 50-70 zł jeśli by przeszła wszystkie testy stabilności a przecież nie masz pewności czy ona w ogóle działa, nawet jak przykantujesz i porobisz fotki żeby nie było widać i sprzedasz za normalną cene fererenta czyli ze 140 zł to i ktoś w domu się skapnie że to ledwo działa i będziesz miał reklamacje, zwroty, negatywy, telefony , jak dla mnie to trup jest, a koszt nowej pasty termo, alkoholu do czyszczenia, wd40 to już jest więcej lub blisko tej kwoty 50 zł... Bezsens się z tym babrać w celu zysku, bardziej hobbystycznie by tą kartę można obadać i się cieszyć że odreanimowałeś zwłoki, bo na hajs to tu bym nie liczył, już prędzej wziąć w cholere wystawić to jak jest za te 20 zł jako niesprawna czasem ktoś kupuje złom i będziesz miał na paczke fajek i 4 pak

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...