Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Najmocniejsza konfiguracja retro komputera do gier win98/dos

dos windows98 retro najmocniejszy zestaw

Najlepsza odpowiedź diteer, 14 grudzień 2014 - 15:45

Mój konfig to:

Pentium III - 1Ghz

512mb RAM

Voodoo2 12mb - SLI

Matrox Mystiq 4mb

Sound Blaster AWE64 GOLD

HDD compact Flash 32GB

Myślę,że to dobry kompromis jak się nie ma portu AGP.

Dziękuje za podpowiedzi.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#41 diteer

diteer
  • Autor tematu
  • Retro gracz.

• 96 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 13:41

Voodoo spokojnie można sobie nawet z jakimś TNT lub GF połączyć. Pisałem o tym przy okazji swojego retro zestawu. http://forum.benchma...doo +rezurekcja

Hyhy, tyle czasu minęło, a ja przez pracę w ogóle nie mam czasu do niego sięgnąć na dłużej i przetestować :(. Może teraz w święta się uda.

O dzięki,że napisałeś właśnie otrzymałem informacje od innego użytkownika Voodo2 SLI ,że pod W98 jako karte 2D nie opłaca się dawać s3 trio/ s3 virge bo mają słabą jakość obrazu ( przetestowane).

Polecał aby użyć jakiegoś matroxa albo ATI.

Widzę, że Ty użyłeś takiej współczesnej karty graficznej (jeżeli można to tak nazwać) z obsługą  D3D i też wszystko gra.

Więc myślę, że twoje rozwiązanie skoro wszystko współpracuje jak należy można uznać za wydajniejsze.

Tego 3dfxa można połączyć z kartą graficzną normalnym kablem VGA jaki jest używany do monitora czy jest to jakiś SPECIAL?

P.S.

Testuj bo sam jestem ciekaw jak rozpracowałeś tę kombinację.

Użytkownik diteer edytował ten post 05 grudzień 2014 - 13:43

• 0

Retro PC: PIII 1 GHz,512mb RAM,Matrox Mystiq 4mb,Voodoo2 12mb SLI ,SB AWE64 GOLD, HDD 40GB 

Amiga 1200,Blizzard 1220/4,HDD CF-4GB, gotek

Commodore 64 magnetofon , stacja 5,25' 

#42 Hans Olo

Hans Olo
  • Gaduła

• 444 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 14:16

Odpalałem na tym kilka gierek. Zarówno D3D jak i glide działały bez zarzutu. Natomiast kable udało mi się dostać wraz z parą voodziaków, więc nie zgłębiałem tematu, ale na 99,99% są to zwykłe VGA, tylko nie jestem pewien co do wtyczek męska/żeńska, a teraz jestem za granicą, więc nie sprawdzę.

Tu natomiast masz instrukcję wykonania taśmy łączącej akceleratory.

http://www.vogonswik...doo_2_SLI_cable

• 0

Spoiler

#43 diteer

diteer
  • Autor tematu
  • Retro gracz.

• 96 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 14:33

Odpalałem na tym kilka gierek. Zarówno D3D jak i glide działały bez zarzutu. Natomiast kable udało mi się dostać wraz z parą voodziaków, więc nie zgłębiałem tematu, ale na 99,99% są to zwykłe VGA, tylko nie jestem pewien co do wtyczek męska/żeńska, a teraz jestem za granicą, więc nie sprawdzę.

Tu natomiast masz instrukcję wykonania taśmy łączącej akceleratory.

http://www.vogonswik...doo_2_SLI_cable

O i tego mi było trzeba instrukcji jak wykonać SLI bo przeważnie tego kabelka brakuje.

Pierwszy Monster zakupiony leci do mnie z Niemiec. :)

Ja na swojej płycie mam do dyspozycji tylko 3 porty PCI.

Więc karta odpowiedzialna za 2D będzie musiała być na PCI.

Widze ze każdy 3dfx jest bez radiatorów i wentylatorów.

Czy te akceleratory nie grzały się tak mocno jak dzisiejsze karty?

Bo zamówiłem też wentylator, który będzie dmuchał z lewej części obudowy wprost miedzy te 3 karty.

Użytkownik diteer edytował ten post 05 grudzień 2014 - 14:37

• 0

Retro PC: PIII 1 GHz,512mb RAM,Matrox Mystiq 4mb,Voodoo2 12mb SLI ,SB AWE64 GOLD, HDD 40GB 

#44 Hans Olo

Hans Olo
  • Gaduła

• 444 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 14:50

Kiedyś pogoń za wydajnością szła w parze ze zdrowym rozsądkiem, chipy były mniejsze i łatwiej się je chłodziło, podczas gdy dzisiaj oprócz tego, że zmniejszanie procesu technologicznego pozwala na zwiększenie ilości tranzystorów, to zwieksza się ją także poprzez zwiększanie powierzchni chipów, co prowadzi do powstawania suszarek do chłodzenia kart. Nigdy nie słyszałem, żeby voodoo miało problem z temperaturami.

• 0

Spoiler

#45 diteer

diteer
  • Autor tematu
  • Retro gracz.

• 96 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 15:14

A to elegancko.

Czyli ten mój wentylator będzie po prostu nawiewał świeże powietrze z zewnątrz tworząc cyrkulację.

Na pewno to im nie zaszkodzi.

A co do kabla VGA, to zwykły do monitora ma wtyczki męski-męski a 3dfx potrzeba męski-żeński ale na szczeście mam przelotke.

• 0

#46 Fenio

Fenio
  • ∞∞∞∞∞∞∞

• 3213 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 16:10

Polecał aby użyć jakiegoś matroxa albo ATI.

Wybierzesz Matroxa to w Jazz Jackrabbita, Komandora Kena IV i kilka innych gierek nie zagrasz z płynną animacją nawet na PIII :) Z ati takich problemów nie ma ale jak sygnał będzie leciał przez Voodoo to też nie spodziewaj się obrazu ostrego jak żyleta powyżej 1024x768. Tylko jaką kartę od ATI wybierzesz na PCI ?

Użytkownik Fenio edytował ten post 05 grudzień 2014 - 16:16

• 0

Ekspert działu: Kącik retro komputerów    /     Pełne zestawienie ekspertów

Spoiler

#47 diteer

diteer
  • Autor tematu
  • Retro gracz.

• 96 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 16:16

Myślę że nie będę szalał z rozdzielczością większą niż 800x600 bo nie po to składam sprzęt.

Tych tytułów które wymieniłeś nawet nie znam wiec nie ma problemu.

Zastanawiam się może nad jakimś GeForcem skoro Hans Olo napisał, że ma sprawdzoną taką konfiguracje i wszystko działa jak należy pod W98.

• 0

#48 Fenio

Fenio
  • ∞∞∞∞∞∞∞

• 3213 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 16:21

Matrox nie nadaje się do gier dosowych ale jak widzę chyba wyjdzie z tego sprzęt głównie pod W98. Do 800x600 nie będzie większej różnicy jakości obrazu obojętnie jaką kartę wybierzesz. Można robić połączenia praktycznie dowolne z kartami Voodoo tylko co to będzie miało wspólnego ze sprzętem retro ? Kiedyś nie było takich konfigów. Jeśli karta graficzna może mieć wydajność przewyższająca te V2 Sli to w takim razie po co marnować energię na zasilanie V2 Sli ? Dla Glide ? Do tego celu można wybrać pojedyncze V3 i będzie lepiej pod każdym względem.

• 0

Spoiler

#49 Hans Olo

Hans Olo
  • Gaduła

• 444 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 16:57

Wszystko ostatecznie zależy od tego w jak bardzo stare gry chcesz grać. Ja celuję w zakres około 1996-2002, więc geforce mi się nie zawsze sprawdzi, dlatego mam TNT2 na podmianę. Zdecydowanie większym problemem jest dźwięk, który jak sobie spojrzysz do retro magazynów komputerowych, zazwyczaj był najważniejszym elementem komputera, który sprawiał najwięcej problemów w grach.

@up

Nie robiono takich konfiguracji, bo koszta sięgały tak absurdalnych wówczas pułapów, że nikomu to przez myśl nie przeszło. Choć w sumie dzisiaj robi się jakieś triple sli z WC i jakoś wszystko jest ok, ale to były inne czasy (zwłaszcza w Polsce). Wydać 1800 zł na same karty graficzne, to byłoby wtedy jakieś szaleństwo, ale jednocześnie było mokrym snem nerdów, którym wizje tego typu nie pozwalały zasnąć. Ja tę wizję po latach sobie zrealizowałem i poczułem się wewnętrznie spełniony.

Użytkownik Hans Olo edytował ten post 05 grudzień 2014 - 17:11

• 1

Spoiler

#50 diteer

diteer
  • Autor tematu
  • Retro gracz.

• 96 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 17:37

Wszystko ostatecznie zależy od tego w jak bardzo stare gry chcesz grać. Ja celuję w zakres około 1996-2002, więc geforce mi się nie zawsze sprawdzi, dlatego mam TNT2 na podmianę. Zdecydowanie większym problemem jest dźwięk, który jak sobie spojrzysz do retro magazynów komputerowych, zazwyczaj był najważniejszym elementem komputera, który sprawiał najwięcej problemów w grach.

@up

Nie robiono takich konfiguracji, bo koszta sięgały tak absurdalnych wówczas pułapów, że nikomu to przez myśl nie przeszło. Choć w sumie dzisiaj robi się jakieś triple sli z WC i jakoś wszystko jest ok, ale to były inne czasy (zwłaszcza w Polsce). Wydać 1800 zł na same karty graficzne, to byłoby wtedy jakieś szaleństwo, ale jednocześnie było mokrym snem nerdów, którym wizje tego typu nie pozwalały zasnąć. Ja tę wizję po latach sobie zrealizowałem i poczułem się wewnętrznie spełniony.

No i właśnie ja podobną wizję teraz realizuję.

Dla tego właśnie tak wiele pytań zadawałem.

Jeżeli chodzi o to co napisał Fenio "Kiedyś nie było takich konfigów. Jeśli karta graficzna może mieć wydajność przewyższająca te V2 Sli to w takim razie po co marnować energię na zasilanie V2 Sli ?" , to już teraz nie mam zbytnio wyboru bo już pewne kroki poczyniłem.

Po za tym mnie interesuje zakres lat 90-00 wiec pozostaje mi dobrac karte 2D kompatybilną ze starymi grami i żeby była jednocześnie kartą która by dobrze grała z akceleratorem.

I gra.

A po za tym chciał bym się poczuć podobnie do Hans Olo wewnętrznie spełniony.

Bo po co się buduje taki komputer? Dla spełnienia kaprysu.  ;)

Nie chcę tu zaczynać wątku o wydajności, ale wygrzebałem coś takiego.

Najwyraźniej ktoś to testował.

Wiec biorąc pod uwagę ,że jeden V2 ju do mnie jedzie i mam płytę 3x PCI zostało mi dokupić drugi i dobrać kompatybilną kartę do obsługi 2D.

wyniki na PII 450 Mhz 128 MB Quake 2 800x600

V2 - 58.6 fps
V2 SLI - 95.9 fps
V3 2000 - 97 fps
V3 3000 - 107 fps
TNT - 55.9 fps
TNT2 - 80.3 fps

Użytkownik diteer edytował ten post 05 grudzień 2014 - 18:29

• 0

#51 Fenio

Fenio
  • ∞∞∞∞∞∞∞

• 3213 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 21:18

Nie robiono takich konfiguracji, bo koszta sięgały tak absurdalnych wówczas pułapów, że nikomu to przez myśl nie przeszło. Choć w sumie dzisiaj robi się jakieś triple sli z WC i jakoś wszystko jest ok,

Różnica taka że w triple sli można używać wydajności wszystkich kart jednocześnie a przy połączeniu mocnej karty 2D/3D z V2 SLI wydajność tej pierwszej będzie się marnować. Nikt nie tworzył takich konfigów bo oznaczało by to wyrzucanie pieniędzy w błoto przez niewykorzystanie potencjału karty 2D/3D.

Do retro kupuje się V2 SLI aby było klasycznie a nie maksymalnie wydajnie bo V2  super wydajne nie są jeśli przyrównać je do konstrukcji 2D/3D jak V3, TnT2 nie mówiąc już o takich "rakietach" jak Radeon 7000VE który jest wydajniejszy od V2 SLI, V3 a nawet od V4 4500 będąc jednocześnie najwolniejszym ze wszystkich Radeonów (pasywny mały radiatorek, bardzo niskie tdp, obsługa DVI, VESA 3.0, PCI lub AGP,pełna zgodność z dos i W9x).

SLI nie składa się dla max wydajności tylko dla sentymentu. W czasach Win 98 i tak wydajność nawet pojedynczego V2 była więcej niż wystarczająca. Takie konfigi z V2 SLI to demony prędkości, szczególnie z gigachercowym PIII nawet jeśli nie są to najwydajniejsze rozwiązania dla W98. Nie ma co przesadzać z tym dążeniem do maksymalnej wydajności w klasycznych retro kiedy ta wydajność jest wystarczająca a czasami aż nienaturalnie za wysoka jak na gry z tamtych lat. V2 SLI + klasyczna karta 2D dla maksymalnej kompatybilności z DOS i będzie bardzo fajny zestawik.

Użytkownik Fenio edytował ten post 05 grudzień 2014 - 22:33

• 0

Spoiler

#52 diteer

diteer
  • Autor tematu
  • Retro gracz.

• 96 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 23:44

SLI nie składa się dla max wydajności tylko dla sentymentu. W czasach Win 98 i tak wydajność nawet pojedynczego V2 była więcej niż wystarczająca. Takie konfigi z V2 SLI to demony prędkości, szczególnie z gigachercowym PIII nawet jeśli nie są to najwydajniejsze rozwiązania dla W98. Nie ma co przesadzać z tym dążeniem do maksymalnej wydajności w klasycznych retro kiedy ta wydajność jest wystarczająca a czasami aż nienaturalnie za wysoka jak na gry z tamtych lat. V2 SLI + klasyczna karta 2D dla maksymalnej kompatybilności z DOS i będzie bardzo fajny zestawik.

Też tak myślę po dyskusji z wami i intensywnej lekturze i zgłębianiu tematu, w pełni się z tym stwierdzeniem zgadzam.

Poszukiwania karty 2D wciąż trwają.  ;)

Poszukiwania dobiegły końca padło na: KARTA GRAFICZNA PCI MATROX MYSTIQ 220 4MB - na gwarancji.

Jeszcze Karta dźwiękowa- Poszukiwanie trwa.

Użytkownik diteer edytował ten post 06 grudzień 2014 - 01:12

• 0

#53 Hans Olo

Hans Olo
  • Gaduła

• 444 postów

Napisano 06 grudzień 2014 - 08:51

Różnica taka że w triple sli można używać wydajności wszystkich kart jednocześnie a przy połączeniu mocnej karty 2D/3D z V2 SLI wydajność tej pierwszej będzie się marnować. Nikt nie tworzył takich konfigów bo oznaczało by to wyrzucanie pieniędzy w błoto przez niewykorzystanie potencjału karty 2D/3D.

Do retro kupuje się V2 SLI aby było klasycznie a nie maksymalnie wydajnie bo V2  super wydajne nie są jeśli przyrównać je do konstrukcji 2D/3D jak V3, TnT2 nie mówiąc już o takich "rakietach" jak Radeon 7000VE który jest wydajniejszy od V2 SLI, V3 a nawet od V4 4500 będąc jednocześnie najwolniejszym ze wszystkich Radeonów (pasywny mały radiatorek, bardzo niskie tdp, obsługa DVI, VESA 3.0, PCI lub AGP,pełna zgodność z dos i W9x).

Chyba sobie żartujesz. To, ze nvidia do dzisiaj nie jest w stanie wycisnąć dość wydajności ze SLI, nie znaczy, ze 3dfx nie mógł. Wzrost wydajności był zazwyczaj 80 do 90%, czasami prawie 100%. A z tą wystarczalnością, to już różnie bywało.

• 0

Spoiler

#54 Fenio

Fenio
  • ∞∞∞∞∞∞∞

• 3213 postów

Napisano 06 grudzień 2014 - 10:37

Ale odnośnie czego to piszesz ? Gdzie ja napisałem że SLI w 3dfx daje niski wzrost wydajności ? Jedynie połączenie mocnej karty 2D/3D z Voodoo uważam za słaby pomysł na retro kompa (np. GF + V2 SLI).

Użytkownik Fenio edytował ten post 06 grudzień 2014 - 10:40

• 0

Spoiler

#55 Hans Olo

Hans Olo
  • Gaduła

• 444 postów

Napisano 06 grudzień 2014 - 12:34

Ale odnośnie czego to piszesz ? Gdzie ja napisałem że SLI w 3dfx daje niski wzrost wydajności ? Jedynie połączenie mocnej karty 2D/3D z Voodoo uważam za słaby pomysł na retro kompa (np. GF + V2 SLI).

Ach o to Ci chodzi. Piszesz niezrozumiale.

A połączenie jest jak najbardziej sensowne. Tak jak napisałem, zależy w co chcesz grać. Jak ograniczasz się do okresu przed akceleracją, to w ogóle nie ma sensu kupować karty 3D. Ale dla mnie ważne są też gry z przełomu wieków, gdzie często było do wyboru:

- kupić voodoo i grać w te gry z akceleracja a w tamte bez

- kupić TNT i grać na odwrót

- kupić oba i śmiać się frajerom w twarz.

• 0

Spoiler

#56 Fenio

Fenio
  • ∞∞∞∞∞∞∞

• 3213 postów

Napisano 06 grudzień 2014 - 12:54

Tak, tak, ja pisze niezrozumiale :) Ciekawe co w tym jest niezrozumiałego

A połączenie jest jak najbardziej sensowne. Tak jak napisałem, zależy w co chcesz grać. Jak ograniczasz się do okresu przed akceleracją, to w ogóle nie ma sensu kupować karty 3D. Ale dla mnie ważne są też gry z przełomu wieków, gdzie często było do wyboru: - kupić voodoo i grać w te gry z akceleracja a w tamte bez - kupić TNT i grać na odwrót - kupić oba i śmiać się frajerom w twarz.

Połączenie bezsensowne i już mówię dlaczego. Przy wyborze np. S3 Trio + V2 SLI mamy sprzęt który jest przede wszystkim klasykiem samym w sobie. Takie sprzęty były kiedyś i były to zestawy topowe do gier z tamtych lat. Na V2 SLI bez problemu pogra we wszystkie gry do roku 2000 a i wiele nowszych będzie działać prawidłowo. Karta 2D w takim zestawieniu ma dawać minimalne zużycie energii i zgodność z najstarszymi grami pod dos.

Przy wyborze mocnej 2D/3D np. GeForce + V2 SLI otrzymujemy kompa w którym albo będziemy marnować potencjał Geforce (czyli większość czasu) albo marnować się będą aż dwie karty V2 które poza pogarszaniem jakości obrazu z Geforce i zużywaniu energii nie będą robić nic pożytecznego. Era gier które nie działały lub sprawiały problemy na V2 zaczyna się dopiero od wprowadzenia sprzętowego T&L w DX 7. Wcześniejsze gry pisane pod DX6 i starsze z reguły nie sprawiały żadnych problemów na kartach 3dfx'a. Jeśli to ma być komp do gier z lat 90-00 to V2 w SLI wystarczy i nie trzeba nic więcej kombinować. Jak ktoś chce mieć max wydajność z Glide to kupuje V5 5500 i nie bawi się w żadne przelotki VGA czy żonglowanie ustawieniami DX i OpenGL żeby włączyć/wyłączyć akceleracje na V2.

image008.gif

Użytkownik Fenio edytował ten post 06 grudzień 2014 - 13:07

• 0

Spoiler

#57 diteer

diteer
  • Autor tematu
  • Retro gracz.

• 96 postów

Napisano 06 grudzień 2014 - 15:31

Czyli myślę, że ten matrox to będzie w sam raz w połączeniu z V2 SLI.  ;)

Jestem tylko ciekaw, czy skompletowanie takiego sprzętu to początek drogi przez mękę, czy półmetek ?

Użytkownik diteer edytował ten post 06 grudzień 2014 - 15:34

• 0

#58 Hans Olo

Hans Olo
  • Gaduła

• 444 postów

Napisano 06 grudzień 2014 - 16:32

Tak, tak, ja pisze niezrozumiale :) Ciekawe co w tym jest niezrozumiałego

Połączenie bezsensowne i już mówię dlaczego. Przy wyborze np. S3 Trio + V2 SLI mamy sprzęt który jest przede wszystkim klasykiem samym w sobie. Takie sprzęty były kiedyś i były to zestawy topowe do gier z tamtych lat. Na V2 SLI bez problemu pogra we wszystkie gry do roku 2000 a i wiele nowszych będzie działać prawidłowo. Karta 2D w takim zestawieniu ma dawać minimalne zużycie energii i zgodność z najstarszymi grami pod dos.

Przy wyborze mocnej 2D/3D np. GeForce + V2 SLI otrzymujemy kompa w którym albo będziemy marnować potencjał Geforce (czyli większość czasu) albo marnować się będą aż dwie karty V2 które poza pogarszaniem jakości obrazu z Geforce i zużywaniu energii nie będą robić nic pożytecznego. Era gier które nie działały lub sprawiały problemy na V2 zaczyna się dopiero od wprowadzenia sprzętowego T&L w DX 7. Wcześniejsze gry pisane pod DX6 i starsze z reguły nie sprawiały żadnych problemów na kartach 3dfx'a. Jeśli to ma być komp do gier z lat 90-00 to V2 w SLI wystarczy i nie trzeba nic więcej kombinować. Jak ktoś chce mieć max wydajność z Glide to kupuje V5 5500 i nie bawi się w żadne przelotki VGA czy żonglowanie ustawieniami DX i OpenGL żeby włączyć/wyłączyć akceleracje na V2.

Jak można pogorszyć obraz z geforce np w incubation, które D3D nie obsługuje? No wytłumacz mi to! Wiem, że S3 + V2 wystarczy do incubation, ale do quke 3 już słabo. Nic się nie marnuje, bo glide jest tylko do gier glide, do reszty jest D3D, a w trybie D3D V2 spełnia jedynie funkcję złącza dla monitora. Poza tym mało mnie obchodzi, co jest wg Ciebie klasykiem, celem jest zbudowanie komputera, który nie będzie miał zbyt dużych ograniczeń dla gier retro. Im więcej może, tym lepiej. A ograniczanie zużycia prądu? Nie masz lepszych powodów, by nie łączyć dobrej karty AGP z dobrym akceleratorem?

Czyli myślę, że ten matrox to będzie w sam raz w połączeniu z V2 SLI.  ;)

Jestem tylko ciekaw, czy skompletowanie takiego sprzętu to początek drogi przez mękę, czy półmetek ?

Różnie bywa. Ja voodoo szukałem dość krótko, ale to było 5 lat temu. Ale za v770 rozglądałem się przez dobre dwa lata.

Użytkownik Hans Olo edytował ten post 06 grudzień 2014 - 16:34

• 0

Spoiler

#59 diteer

diteer
  • Autor tematu
  • Retro gracz.

• 96 postów

Napisano 06 grudzień 2014 - 17:22

"Celem jest zbudowanie komputera, który nie będzie miał zbyt dużych ograniczeń dla gier retro. Im więcej może, tym lepiej. "

.

Dokładnie to miałem na myśli tworząc ten temat na tym forum.

Aby komputer który mam zamiar zbudować ze znanych podzespołów był w stanie obsłużyć jak największy zakres gier minionej epoki.

Tak wiem brałem pod uwagę to że nie można w 100 % zaspokoić moich oczekiwań ale wybrać coś mocnego i wydajnego okazuje się ,że można.

Myślę, że nawet mnogość gier na emulator konsoli Playstation ePSXe, który to obsługuje Glide też tu ma duże znaczenie bo to powiększa ten zakres niebagatelnie.

Tak czy siak dowiedziałem się bardzo dużo i cieszę się, że wypowiadają się ludzie, którzy temat znają nie tylko z teorii ale mają to przetestowane u Siebie. 

Takich najbardziej cenie.

• 0

#60 Fenio

Fenio
  • ∞∞∞∞∞∞∞

• 3213 postów

Napisano 06 grudzień 2014 - 18:31

Jak można pogorszyć obraz z geforce np w incubation, które D3D nie obsługuje?
 API nie ma nic do rzeczy. Jakość jest pogarszana przez połączenie z Voodoo. 

Wiem, że S3 + V2 wystarczy do incubation, ale do quke 3 już słabo
 V2 w SLI bez problemu da radę w Q3. Gier "glide only" jest bardzo mało, trzymanie V2 SLI tylko dla nich kiedy kartą graficzną miał by być Geforce to całkowity bezsens. Po co miał by wtedy grać na Voodoo skoro Geforce jest wydajniejszy ? Po co miał by psuć obraz przez połączenie z Voodoo skoro większość czasu grał by na Geforce ? Po co Geforce skoro można mieć wydajne Voodoo ? A najwydajniej będzie uruchomienie W98 na wirtualnej maszynie jeśli podchodzisz do tego tylko pod względem wydajności. Z mojej strony EOT.
  • 0

Spoiler

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dos, windows98, retro, najmocniejszy zestaw

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych