Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam , po 8 latach padł mi linksys wrt54gc ver2 ,tutaj pytanie do was co kupić??? , posiadam net od toyi 80 Mbps mieszkanie dwupokojowe , bezprzewodowo miałem podłączone dwa kompy tv amplituner i 3 nokie , kodowałem za pomocą ,,maca,,  , potrzebuję routera który będzie pracował nom stop , zależy mi żeby był stabilny nie ,,rozłączał,, co chwilę... , kasy na to mam 2 stówki , z góry dziękuję

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli mówimy o 802.11n typową prędkością jest 300Mbps (i 150Mbps, ale już umiera), to co powyżej to rozwiązania nietypowe, najczęściej konkretnych producentów i wykorzystywane przez ich sprzęt. Czyli w praktyce - bez sensu bo musiałbyś kupić odpowiednie karty tudzież AP clienty do np. telewizora żeby z tej wyższej prędkości skorzystać. Na ten moment wg mnie wybór jest pomiędzy sprawdzonym 802.11n 300Mbps a 802.11ac 750Mbps i 1200Mbps. W AC warto iść jeśli masz urządzenia które mogą z niego skorzystać lub planujesz wkrótce wymieniać notebooka. Generalnie jeśli przez długi okres nie zmieniasz zmieniać routera to w Twoim budżecie zmieści się jakiś router AC750, tylko wybierz taki koniecznie z portami gigabit. Przykładem jest TP-Link C2, nieco przekraczający budżet.

 

Jeśli nie masz specjalnych wymagań, tylko po prostu "ma działać" to ten 8level o którym pisze kolega powyżej jest również na miejscu. Podejrzewam, że na ten moment nie wykorzystasz i tak czegoś lepszego, ale oczywiście musiałbym wiedzieć jakie standardy obsługują urządzenia które posiadasz żeby powiedzieć na 100% (pytanie brzmi czy masz jakiekolwiek urządzenia zgodne ze standardem 802.11ac).

Edytowane przez cooger
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tak jak pisałem  jestem zielony , co do sprzętu to mógłbym od biedy  dorzucić stówkę , zakładając że następny router wytrzyma jak poprzedni 8 lat to chciałbym sprzęt przyszłościowy który mógłbym wykorzystać w przyszłości  , co do nowych nabytków to ostatnio nabyłem właśnie laptopa , a ten asus od timii byłby zły??

edit tv IEEE802.11a/b/g/n

acer 802.11a/b/g/n BT4.0

Edytowane przez duzy213
Link to post
Share on other sites

IMO ten Asus to przepłacanie za coś czego nie wykorzystasz ani teraz ani w przyszłosci.

 

Upraszczając, to co polecam w poszczególnych przedziałach:

 

W cenie do 80pln - 8level WRT-300 - dobre, solidne urządzenie z dobrym zasięgiem i funkcjonalnością. Dobre dla łącz <100Mbps, po WiFi przy pełnym zasięgu również daje radę tyle przesłać.

 

W cenie do 180pln - TP-Link TL-WR1043ND - dobry sprzęt, już z portami gigabit i w aktualnych wersjach sprzętowych z poprawionymi osiągami NAT-owania, nadaje się do szybszych łącz, nie mniej oprzy łączach >120MBps WiFi będzie ograniczeniem. W tym przedziale pojawiąją się rónież urządzenia AC750 ale uwaga bo najczęściej wyposażone są w porty typu Fastethernet (sic!) i ograniczoną wydajność NAT-owania.

 

W cenie do 230pln - TP-Link C2 - jw. + obsługa standardu ac w wydaniu 433Mbps (marketingowo AC750 - czyli 300Mbps po n i 433Mbps po ac)

 

W cenie do 350pln - TP-Link C5 - jw tylko że obsługa ac w wydaniu 866Mbps (marketingowo AC1200 - czyli 300Mbps po n i 866Mbps po ac)

 

Mniej markowe urządzenia w standardzie AC1200 da się kupić za nawet 200pln, niestety nie miałem ich w ręku, nie testowałem, nie mogę się wypowiedzieć o ich wydajności.

 

W przypadku jeśli chce się korzystać z NAS-a lub łącz do internetu> 100Mbps absolutną koniecznością jest wybranie routera z portami gigabit. Jeśli nie przerzucamy po LAN-ie plików i nasze łącze w najbliższych latach nie będzie szybsze niż 100Mbps wystarczy fast ethernet.

 

Proszę o docenienie mojej inwencji w napisaniu tego tekstu :->

Edytowane przez cooger
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no dzięki , nawet dychę zbiłem... :P  może jutro będzie , ale przyznam się że napaliłem się na tego asusa mam nadzieję że ten TP link mnie nie zwiedzie..., będę miał jeszcze prośbę żeby go ustawić , mam nadzieję że mi pomożesz pomożecie,  jak na razie to wielkie dzięki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...