Skocz do zawartości

Laptop do ~4000 pln (produkcja muzyki)


Recommended Posts

Witam,

 

Muszę wymienić komputer w domowym studiu i rozważam zakup laptopa. Zależy mi żeby był na i7, miał ssd, był w miarę cichy oraz bez throttlingu. Ram zawsze mogę dorzucić, grafika też za bardzo mnie nie obchodzi bo nie gram w gry na pc. Będę uzywał sporo VST, jako program DAW ableton lub cubase - więc wymagające rzeczy (zwłaszcza fx i vst). Fajnie jakby można było podłączyć min 2 monitory. Plus jak będzie na win 8. Interfejs audio mam na usb.

Myślałem nad:

Lenovo e540 http://www.x-kom.pl/p/172782-notebook-laptop-15-6-lenovo-thinkpad-e540-i7-4702-8gb-1201000-win8x-740m-fhd.html

 

Lenovo Y510p

Asus R510JK



ps. Rozważam też opcję np z jakimś pc mini + 2 monitory, np na z97m plus i obudowie define mini ale nie znam się za bardzo na składaniu pc. Ile coś takiego mogłoby mnie wynieść?


Z góry dziękuję za odpowiedź!

Edytowane przez hirekw
Link to post
Share on other sites

A jak z mocą? Nie jest tylko na papierze? Bo czytałem w którymś teście odnosnie lenovo (albo e540 albo cos z 50), że ma problemy i turbo boost jest tylko na papierze + throttling. Słyszałem też o samoczynnym się wyłączaniu laptopów lenovo lub też ich nie włączaniu się w ogóle po pewnym czasie.

Zależy mi żeby przy bardziej wymagających przeliczeniach był stabilny i nie był za głośny. Z racji głośności pracy na wstępie odrzuciłem MSI ponieważ w testach na nią wypadają słabo.


Czyli do 4000pln nie ma alternatywy dla tego e540? Ten tutaj ma GT 740M, nie będzie się jakoś mocną grzał przez nią?
Seria Z jest gorsza jak rozumiem?

Zastnawiam się jeszcze żeby wziąć tego e540 ze zwykłym hdd, wtedy ok 3300pln i dokupić ssd jaki chce. Nie będzie problemu zrobic z niego dysku głównego/systemowego?
 

Edytowane przez hirekw
Link to post
Share on other sites

A jak z mocą? Nie jest tylko na papierze? Bo czytałem w którymś teście odnosnie lenovo (albo e540 albo cos z 50), że ma problemy i turbo boost jest tylko na papierze + throttling. Słyszałem też o samoczynnym się wyłączaniu laptopów lenovo lub też ich nie włączaniu się w ogóle po pewnym czasie.

 

Zależy mi żeby przy bardziej wymagających przeliczeniach był stabilny i nie był za głośny. Z racji głośności pracy na wstępie odrzuciłem MSI ponieważ w testach na nią wypadają słabo.

 

 

Czyli do 4000pln nie ma alternatywy dla tego e540? Ten tutaj ma GT 740M, nie będzie się jakoś mocną grzał przez nią?

Seria Z jest gorsza jak rozumiem?

 

Zastnawiam się jeszcze żeby wziąć tego e540 ze zwykłym hdd, wtedy ok 3300pln i dokupić ssd jaki chce. Nie będzie problemu zrobic z niego dysku głównego/systemowego?

 

Z tą głośnością to bez przesady. Mam GT70 z ub. roku i nie powiem, żeby był mega głośny.

Poza tym - jak decydujesz się na notka z mocną grafą i prockiem, to wiadomo, że nie będzie chodził bezgłośnie ;)

Także może pomyśl i o MSI. Sprawdź np. ten tutaj http://www.x-kom.pl/p/188232-notebook-laptop-15-6-msi-ge60-apache-i7-4710hq-8gb-1000-dvd-rw-gtx850m.html- i7, gtx850, good deal my friend ;)

Edytowane przez jaTOja12345
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...